Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy macska annyira...

Lehet egy macska annyira kényes, hogy nem hajlandó semmilyen ételt megenni a száraztápon kívül?

Figyelt kérdés
A tápot is csak frissen a zacskóból, amit max egy hete bontottam. Ilyen kis zacsikat kell vennem. Napi 5x kér, kb 10-12 szemet. Megőrjít. Az utcáról befogadott cilám bezzeg a tányért is megenné.
2019. aug. 10. 17:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nem is az, hogy finnyás, inkább mintha nem akarná bemaszatolni magát egy konzervvel vagy ilyesmi. Ha belelép vmibe, vagy ráfröccsen egy kis víz, akkor is 10 percig nyalja magát, meg még a száraz kaja után is fél órát mosdik.

létezik, hogy egy macska tisztaságmániás?

2019. aug. 10. 17:19
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan cicám, aki évekig csak száraztápot evett. Nem csináltam belőle ügyet, egészséges, szép állat volt. Egyébként ne hagyd magad "ugráltatni", tedd elé reggel a tápot, ha nem eszi, csak este adj újra. Nagyon rafináltak, ha észlelik, hogy zsarolhatnak, meg is teszik.
2019. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendes minőségű a táp, akkor nem kell neki mást adni. Nem is értem miért tömik az emberek konzervvel az állataikat, drága, és kb csak víz van benne utána meg takaríthatják a fost... Az én macskám 10 éves és csak tápon él. Köszöni szépen jól van, úgy viselkedik mint egy kiscica. Konzervet csak ünnepnapokra szoktam neki venni.
2019. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 egycsészetea ***** válasza:
Van hogy a cicák azt hiszik felsőbbrendűek a gazdijuknál, így előfordulhat hogy ez nem finnyáskodás, csak egyfajta közlés hogy úgyis az van amit ő akar. Nekem is van cicám és tudom hogy tényleg csak annyit eszik meg amennyi belefér/jól esik, a helyedben elétenném a jó szaftos kajákat, ha éhes úgyis megeszi.
2019. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mennyi marhaság egy helyen.


Macska, legyen kint neki egész nap kaja, de napi 2x tegyél elé, ha szeretnéd "frissen" adni.


A gyereknek sem akkor adunk, ha éhes, miért kivételezel egy macskával?


Nem egy nagyevő, vannak ilyen macskák, egyen nyugodtan csak szárazat, ha azt akar, ha valami minőségi, applaws, acana, akkor bőven elég neki annyi, nem kell konzerv.


A macska olyan állat, mint a többi, helyezheti magát föléd a rangsorban, meg alád is, mint a kutyák.


Kutyáknál is van, hogy azt hiszi ő a főnök, húzza a pórázt, nem enged a kajájához vagy pont, hogy nem eszik meg mindent.


Nem kell kiszolgálni, mert akarja, ahogy a kutyákat sem. Bánj úgy vele, ahogy kényelmes, meg fogja szokni.


Van egy táp, amit megeszik, az legyen előtte, mindig annyit fog enni, amennyire szüksége van, legalábbis nálunk így megy.

2019. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tömjük, hanem vegyesen tápláljuk, mivel sok cica nem iszik eleget, fontos lenne pedig főleg száraz mellé. Az enyém is iszonyat keveset iszik, bár lány cica, de félek, hogy húgyköves vagy vesebajos lesz.

2019. aug. 10. 18:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajna ez nem megoldás, mert írtam, hogy van egy befogadottam is, aki szó szerint fényesre takarítja a tányért, neki nem lehet kaját hagyni. Szóval mindenképp csak alkalmi etetések vannak. A gond az, hogy olyan keveset eszik, hogy napi 5x eszik, hogy legyen is benne vmi. A másik cicám ilyenkor majd szétszed, hogy ő is kér, de neki meg 2x adok és jól is lakik, jó a súlya is, csak ő meg folyton enne. Nehéz így a kettővel. Vagy egyszerűen ne adjak, amikor napközben hisztizik és majd megszokja, hogy 2x van kaja és akkor rászokik arra, hogy olyankor lakjon jól? De békén sem hagy, amikor éhes. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.
2019. aug. 10. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy mennyit iszik? Egész nap nem lehet szemmel tartani. Sok macska azért nem iszik a helyén, mert valamiért nem tetszik neki. Az enyémnek is van drága tányérja, közben még életében egyszer nem ivott bele, a wc-ből, a kádból, a lavórból, pocsojából, kutyáéból iszik... Gondolkozok rajta, hogy veszek neki valami kis macska csobogós kutat, hátha jobban tetszik neki. Ha a vízivas gond, én inkább húst adnék a macskámnak. Kutyánál tapasztalat, hogy húsevés mellett szinte semmi vizet nem isznak.
2019. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Semmit nem eszik meg a szárazon kívül.

De rá kéne szoktatnom vhogy.

2019. aug. 10. 19:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Szoktasd le a napi 5x etetésről. Feltéve, ha nem kiscica. Adjál neki akkor, amikor a másiknak. Meg fogja szokni idővel, hogy akkor egye meg, amennyit elé raksz, amikor elé rakod. Addig meg bírd ki a nyervogását. Az meg nem baj, ha csak száraz tápot eszik. Legyen előtte friss víz mindig, iszik ő, hidd el. De figyeld, ha tényleg nagyon keveset iszik (azért van ilyen is), akkor próbáld meg húslével kicsit leönteni a tápját.
2019. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!