Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ágyunkba pisil! Tapaszt...

Macska ágyunkba pisil! Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves ivartalanított kandúr cicánk. 1 hetes kora óta kézből neveljük, nagyon kötődik a mai napig, 4 hónaposan lett ivartalanítva. 2 hónapja fordult elő először, hogy 3 napig nem tudtunk vele foglalkozni, mert elutaztunk. Telepisilte az ágyunkat, mire megjöttünk. Tegnap este nem itthon aludtunk, s mára megint telepisilte az ágyunkat. Ezelőtt soha nem fordult elő ilyen, s a két eset között sem. 3-4hetes kora óta alomhasználó, teljesen egészséges cica. Valakinek a cicája csinált már ilyet? Éjjel nem alszik velünk, ritkán is jön be a hálószobába, a nappaliban szokott bandázni az ideje 95%-ában. S csak az én helyemre pisil, pedig páromhoz jobban is kötődik.

#macska #probléma #Macska ágyba pisilés #ivartalan kandúr
2019. aug. 11. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Nyomd bele a fejét!

Nekem maine coon nőstény cicám van már 3 éves és 10kg. 1 éves korában pisilt bele a virágba, akkor nyomtam bele a fejét bűntetésből hogy ilyet nem szabad csinálni. Azóta a macskaalmot használja és a virágot elkerüli.

2019. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%

1-es vagyok.

Meg mondogattam neki hogy mit csináltál maja(?) Mit csinálsz(?)

2019. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes egy idióta, bele nyomd a fejét! Jesszusom... Ilyet általában alsó húgyúti betegség esetén csinálnak a macskák, az egyik ilyen a stressz okozta idiopátiás hólyaggyulladás. Nálatok nem hiszem, ez áll fenn, mert az azért hosszabb lefolyású, de biztos, hogy a stressz van összefüggésben! Szegény annyira megszokta, hogy mindig vele vagytok, hogy amikor nem alszotok otthon, valószínűleg tiszta ideg. Ha elmentek próbáljátok ki már jóval indulás előtt a Feliway párologtatót, az ágyra húzzatok gumilepedőt! Megpróbálhattok letenni egy almostálcát a szobába is!
2019. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Javítva:

*nem hiszem, hogy ez áll fenn

**biztos, hogy a stresszel van összefüggésben

2019. aug. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

5éves ivartalanított nőstényem akkor csinálja, ha megsértődik rám. Csak az én ágyamra, olykor, nagyon durva, de azt csinálja, h szabályosan keresi a szemkontaktust és amikor sikerül a szemembe néznie, azonnal leguggol és pisil... Persze, résen vagyok, dobom le, de ő a gyorsabb. Ilyenkor én éjszakára beteszem a hordozójába, nappal meg igyekszem nagyon figyelni...

A fia, ivartalanított kandúr, ő viszont akkor próbálkozott ilyesmivel, ha a párommal bizonyos dolgok után véletlenül egy csepp a lepedőre csöppent....

2019. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, neked is gratulálok! Éjszakára beteszed a hordozóba és stresszeled tovább! Nézzetek már kicsit utána mielőtt baromságokat csináltok!
2019. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, hogy válaszolt. Én is stresszre gyanakszom. Mindig van vele valaki, ha elutaztunk korábban, akkor is volt "baby sittere", aki nálunk aludt. Csak most 2 alkalommal nem, s ez lett a vége.
2019. aug. 11. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, honnan nyílik a hálószobátok, de nem lehet betenni az ajtaját, hogy ne menjen be? Ha amúgy is a nappaliban szokott lenni.
2019. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy stressz, a cicák így reagálnak a változásokra. Ha kizárólag az egyedül hagyáshoz kötődik a dolog, akkor egyértelmű.

Semmit nem tehetsz, védekezel. Becsukod a hálószobaajtót (akkor mondjuk a nappalit pisili össze), vagy letakarod valamivel az ágyat, és/vagy mosol. Ha nem sűrűn hagyjátok egyedül, ez kibírható.

Ne büntesd, mert ez stressz, és azzal csak rosszabbat teszel.


Amikor mi egy másik szobával bővítettük a házat, kb. 1 hónapig pisilt az új szobába a macska. Szerencsénkre a rongyszőnyeget pécézte ki, úgyhogy naponta cseréltük, mostuk. Aztán megszokta, hogy megváltozott a területe, és abbahagyta, ennyi.

2019. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!