Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy valami baj történik egy kijárós benti cicával?

Figyelt kérdés
A cicám nagyon ki szeretne menni. Zöldövezeti társasházban, földszinten lakunk, így ki tudnám engedni, de nem merem. Viszont nem szeretném, hogy szomorú legyen idebent. 3 éves ivartalan fiú cica, pár hetesen találtam kidobva.
2019. aug. 11. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
nagyjából 95%. Nemcsak a kocsik veszélyesek rá, hanem a kutyák is meg az állatokat mérgező szomszédok. Egy kutya általában nem szaladgál be kertekbe ha elkóborol egy macska viszont bárhová bemegy, ott ráunhat a tulajbácsi. De erre nagyon jó megoldás a cica póráz. ha Annyira sajnálod akkor ne sajnáld rá az időt és vidd ki szépen.
2019. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Megijed, elszalad, nem talál vissza..


Elütik, hazaviszik mások, vagy kutyák kapják el, macskaterületvédésbe keveredik és odalesz a szeme, valami állatkínzó megtalálja..


Megijed és eltéved, vagy megijed és autó elé szalad, ezeknek van a legnagyobb esélye.


Sétáltasd pórázon!


Szomorúságot az életéért, nem kaphat meg mindent, de az élete elég jó!

2019. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha félted, ne engedd ki. Amúgy is 20 éve törvényben van, hogy telken belül kell tartani az állatainkat. A kutyát, lovat, tengerimalacot sem szokás csak úgy kiengedni csavarogni, hadd menjen, majd visszajön. Ne játssz az életével! Nagyon veszélyes kiengedni!
2019. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Egy kijárósmacska várható élettartama 3 év.
2019. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Kedves utolsó, légyszi mondd már meg a 10 éves ivartalanított, boldog, kijárós macskámnak, hogy 7 éve nem kéne már élnie! :D

Kérdező, attól ügg, hogy hol laksz. Ha nincs a közelben veszélyes út, sok kutya stb, akkor megpróbálhatod kiengedi. A te esetedben a legnagyobb veszélyt az jelentené, hogy a macska nincs hozzászokva a kinti élethez és megijed vagy tapasztalatlanságában butagásot csinál.

Én őszintén szólva a környezetemben nem igazán találkoztam olyan macskával aki konkrétan a kiengedés miatt halt volna meg. Ilyenekről tudok, hogy pl véletlenül ráengedték a garázsajtót. De a garázsba pl a házból is be lehet menni, szóval... A legtöbbnek a szaporodással kapcsolatos problémáik vannak vagy betegségek. Ezeket ivartalanítással és oltásokkal meg lehet előzni. Az én macskám télen szinte 24 órában bent van, nyáron is próbálom behívni, az ő döntése. Így is csökken a veszély lehetősége.

2019. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha eddig benti volt, akkor nagyobb az esélye, hogy baja esik. Azok a macskák, akik kicsi koruktól kijárósak, megtanulnak alkalmazkodni a környezetükhöz. Hülyeség, hogy pár évet élnek csak, világéletemben kijárós macskáim voltak, 10 éves átlagéletkorral, jellemzően valamilyen súlyos betegségben pusztultak el, aminek semmi köze nem volt a kijárós életmódhoz, benti cicákat is ugyanúgy veszélyezteti (legutóbb pl. vesebetegségben ment el egy cicám).

És nem, NINCS olyan szabály, hogy telken belül kell tartani a macskát, helyi jegyzőt megkérdeztem erről, azt mondta, hogy ez egy baromság.

2019. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Ja és én, amikor költözünk, akkor először mindig csak pórázon viszem ki és körbemutogatom neki a veszélyes dolgokat, hogy utána ne érje meglepetés. Amikor nem tudom kivinni, akkor be van zárva. A legutóbbi költözésnél már 2 nap alatt megszokta az új helyet, sőt ő élvezte legjobban az egészet közülünk. Pedig egy sima, kijárós macska, nincs ehhez hozzászoktatva.
2019. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk kiskoromban voltak kinti macskáink, mind autó alatt végezte, vagy nem tudjuk, mi lett vele.


Jelenleg a kertvárosi utcánkban egy fekete és egy vörös cicát keresnek az oszlopokon, az állatorvosnál vagy 10 van kiplakátolva.


Saját szememmel láttam, hogy egy átlagos férfi járókelő ráüt egy fekete kijárós cicára, akit 2perccel előtte simogattunk meg a gyerekemmel.


Falusi ismerősöknél öregek a cicák, de szemük, fülük nem nagyon van, mert megtámadják őket az ivaros cicák a nagy területvédésben.


Kóbor kutyával kéthetente egyszer találkozom, mindig másikkal.


Budaörsön élünk elvileg elit emberekkel..


Viszont fél éve a szomszéd utcában egy nyulat tartanak járdán szabadon kimehet a kertből, pici barna kosorrú törpenyuszi, a járda és az úttest közötti füvesített részen szaladgál, egy utcával oddébb meg nyestet vagy nyusztot fogtunk, de vadászgörényt is vesztettek már itt el, a nyúl mégis épségben van.


Vannak csodák, de ki a fene kockáztatná ezt azért, hogy az állata nagyobb területet járhasson be?


Nekem többet ér az állatom élete

2019. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Mellesleg hetente egyszer legalább fékezni/lassítani kell a kóbor macskák/kutyák miatt a kertváros közepén, gyerekkel a hátsóülésen bizony szigorúan büntetném azokat, akik a macskájuk kényelméért veszélyeztetik az életünket
2019. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyszer kivittem pórázon, azóta folyton kint lenne. Napi egy órát "sétáltatom", amikor itthon vagyok, akkor 2x2 órát is kint vagyunk, de nem elég neki, menne ki, folyamatosan az ablakban nyávog.
2019. aug. 11. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!