Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek még a bolhákkal?

Mit tegyek még a bolhákkal?

Figyelt kérdés

Állatvédő (tapasztalt) macskatartótól hoztam el kismacskát, anyatejezett, rendesen lett "nevelve"

1,5 hónapos és nagyon-nagyon sok kifejlett bolha van benne.

Szegény szószerint halálra vakarja magát.

Ma este bekentem új Frontline Combó bolhaírtóval, (nem nyalta le) viszont nagyon vakarozik, minden percben, aludni se tud tőle.

Előtte volt egy langyos vízes fűrdetés, de nem hatott.

Kérdésem lenne, hogy mikorra hat kb. A szer és ami kijött belőle bolha, visszamehet?



2019. aug. 11. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk állatorvos, nem jutott eszedbe???

Ilyenkor a frontline már semmit se ér.

Speckó szer kell, ráadásul 1,5 hónaposra nem lehet bármit rakni. Megmérgezed a szervezetét.

2019. aug. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Frontline ható ideje kb 2-3 nap.

Mindenképpen ajánlott orvoshoz vinni, lehet alergias a szerre a macska. Valamint ez a szer 2 hónapos, vagy 1 kg sulyú macskák esetében alkalmazható. Kisebb, vagy fiatalabb álat kezelése ezzel a szerrel akar elhullashoz is vezethet.


Egyszóval irány a doki.

2019. aug. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A langyosvizes mosdatás szerinted miért távolítaná el a bolhákat? Tisztában vagy egyáltalán azzal,hogy ezek az élősködők milyen tulajdonságokkal bírnak? Olvass egy kis biológiát,vagy ha ahhoz lusta vagy,a Zállatorvos youtube videói segítenek.


Valamint ha a szer nem hatott,el lell vinni orvoshoz,ő elég képzett egy komplikáltabb eset kezelésére.

2019. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bolhasamponnal fürdettem, de nem hatott.

Nincs még 2 hónapos, de megkérdeztünk egy szakembert és azt mondta, hogy nagyon picit lehet belőle már adni neki, mert így a bolha öli meg.

2019. aug. 12. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem viszed el dokihoz, vagy legalább hívsz fel egyet, aki ajánl valami szert, amit állatpatikában meg tudsz venni. Egyébként meg 2-3 nap, mire a Frontline hat, de ilyen szintű bolhásság esetében más is szükséges lesz.

Doki!!!

2019. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az "állatvédő tapasztalt macskatartó" így engedte el a kiscicát?! Már itt kezdődik a probléma.... szaporítás és az üzlet....csak gratulálni tudok!

Na félre téve a borzalmas gondolataimat, azt tudom mondani hogy a fipronil-ra, ami a frontline hatóanyaga-lehet rá allergiás a macska. Ilyenkor nagyon vakarózik tőle, akár sebesre is kikezdheti a fülét pl. Más hatóanyagot kell a jövőben neki keresni pl imidakloprid (advantage) de azt majd csak később kb kilenc hetesen lehet cseppenteni. Most hatni fog a frontline, de a környezeti terhelést csökkenteni kellene biokill-el vagy neostomosan kifújásával. Különben a bolhák megtelepedhetnek a tágabb környezetben is...gazdi féltve őrzött matracában,szőnyegén.

Inkább a spray verziót szoktuk kiscicáknak ajánlani bolhafertőzés ellen: frontline spray, vagy társai. De nem a cseppek!

2019. aug. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!