Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kis 4 hónapos cicám nagyon...

A kis 4 hónapos cicám nagyon rossz evő, de a szalámit (pulykamell sonka, párizsi) kajálná. Adjak neki vagy sem? Szóval a kérdés még egyszer: adjak-e neki szalámit, hogy legalább egyen vmit, vagy fő az egészség, és ne adjak?

Figyelt kérdés

Nos, tudom, hogy ezek nem túl jók a cicának a só(?) miatt, de elgondolkodtam. A megfelelő fejlődés érdekében, a rendes kaja után, amiből evett valamicskét, adjak-e egy kis szalámit?

Leírom mennyit eszik egy nap: reggel kb egy teáskanálnyi konzervet, vagy hozzá sem nyúl, délben két falat főtt húst, este szintén konzerv/alutasakos egy teáskanálnyit eszik. Napközben táp, kb 3-5 szem fogy(megszámoltam, mert nem láttam, hogy fogyna ..).

Na most, eddig kétszer adtam neki reggelire egy fél cm vastag szelet párizsit meg egyszer két vékony szelet pulykamell sonkát és úgy evett, mint akit éheztetnek, miközben egy rahedli kaja ott a tálban.

Szóval a kérdés még egyszer: adjak-e neki szalámit, hogy legalább egyen vmit, vagy fő az egészség, és ne adjak?


2019. aug. 12. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A felvágottakkal az a baj hogy fűszeresek, és agyon vannak nyomva szójával, ami nem jó a cicának. Milyen tápot, milyen konzervet kap? A puha kaják-mert nyilván azért eszi ezeket mert puhák- nem tesznek jót a fogainak.
2019. aug. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Inkább próbálgasd, hogy milyen fajta macskakaját fogad el! Az egyik ezt szereti, másik azt. Pl anyum macskája CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a halas Félix alutasakosat eszi meg. Az enyém meg pont a halasat nem szereti. Egyébként meg van olyan macskakaja, ami kifejezetten válogatós macskáknak van, sokkal több benne az illatanyag.
2019. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és anyum másik macskája meg egyáltalán nem akarta megenni az alutasakosat, csak a szárazat. Az én macskám meg utálja a halas alut, de száraz karjában meg nagyon szereti a Purina One lazacosat. Ki érti ezt? 🤷‍♀️
2019. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a húst szereti. Az enyém minden nap egyszer kapott nyers marhahúst, az volt a fő étkezése, bár nem ette meg egyszerre. A húst minden macska szereti. És a jobb fajta szárazat is szerette. A konzervet, tasakost nem igazán, csak frissen bontva evett belőle valamennyit, inkább csak a halasból.
2019. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sokfélét kipróbáltunk, mind a kutya ette meg a végén. Egyik sem tetszik neki. Nyersen a húsnak a közelébe sem megy. Írtam, hogy főtten is csak két falat és a maradék a kutyeszé. Csak a szalámik. De az minden mennyiségben. A hűtőnek dörgölődzik, nyávog. De ha nagyon nem jó, akkor hagyom, majd megszokja a kajáit. Vagy nem és egész életében 80deka marad.
2019. aug. 12. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbáltad keverni neki a kaját? Jó minőségű táp\konzerv+a vacakok amiket szeret? Ha kevésbé akarsz ártani a cicának, van szójamentes párizsi is. Tudod a cicád per pillanat olyan mint egy hisztis gyerek, aki csak csokikát, chipset, meg kólát hajlandó enni\inni, különben behisztizik és inkább éhezik. Ha egy gyerek csinálná ezt hagynád neki, mikor tudod hogy ártalmas amit csinál?
2019. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Őszintén? Fogalmam sincs mit tennék, ha lenne gyerekem és ezt csinálná. Erőltetni nem jó, de ráhagyni sem szabadna. Nem tudom. Amúgy amikor nem kapott szalámit, egyszerűen azt csinálta, amit mondtam. Evett, de pár falatokkal volt el egész nap. Sovány, meg nyafog, de nem enné meg, amit adunk.
2019. aug. 12. 14:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Szalámit, felvágottat ne adj. (Ha soha nem kapott volna, nem is nyavalyogna érte).

Macskakaját milyet kap? Lehet, azon kellene változtatni.

Ha egyébként nem beteg, és pár falatokat azért eszeget, nem fog éhen halni.

2019. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A férgesség okozhat rossz étvágyat. Mikor volt féregtelenítve a cica? kijárós? Mert akkor simán újrafertőződhetett.
2019. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

zooplusról, fressnapfból szoktunk venni neki, ezeket próbáltuk, szárazat is nedveset is: taste of the wild, purizon, royal canin, animonda, premiere, real natur, hills, feringa, purina one, n&d, almo nature, wid freedom, applaws.

Asszem ennyi. Főtt húsokból csirke, marha, pulyka, nyúl, illetve tojás és hal.

Minden eddig elé tett ételre ugyanúgy reagált, két falat/pár szem vagy messziről megszimatolja és mancsrázva otthagyja.

Tudom, így utólag, hogy talán ha nem adtam volna neki eleve sosem, de akkor csak hirtelen ötlet volt, miután alig evett már két hete(amióta nálunk volt). De utólag néztem, hogy nem jó, ha ezt enné sokszor, de a másik

kajákba ugyanúgy nem történt változás.

2019. aug. 12. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!