Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki merjem engedni a kiscicàt...

Ki merjem engedni a kiscicàt az udvarra, nem fog elveszni?

Figyelt kérdés

Van egy talàlt kiscica nàlam, de csak egy szobàban lehet a hàzban. Eddig kivittem póràzon, de most màr nem lesz időm napi 2-3 óràt kint lenni vele, mert vissza kell mennem dolgozni, így bent sem tudok annyit lenni vele. Féltem kint, nehogy elkószàljon, bàr talàn a póràzos kivitelnel köszönhetően màr tudja, hogy hol legyen a kertben. Ràadàsul van kint egy nagy cica, akivel szoktak ugyan jàtszan, de azért sokszor làtom a nagyon, hogy unja màr a kicsit, így hogy kint lesz a pici, nem nagyon tud majd hova menni előle a nagy... Emiatt kicsit sajnàl őt..:/ Természetesen, amint lehet, lesz ivartalanítva a kicsi, de most még csak 2 és fél hónapos.

Köszi előre is a segítséget!


2019. aug. 12. 16:11
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, hogy elképesztően jàtékos a pici, mondhatni teljesen őrült, viszont a hirtelen dolgoktól meg szokott ijedni, mondjuk most màr egyre kevésbé, de félek, nehogy elszakadjon pl. attól ha odajön a kerítéshez a szomszéd kutyàja, mert a kutyàktól nagyon- nagyon fél.
2019. aug. 12. 16:14
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Egy kismacskát 3 dolog mozgat.

A kaja, az alvás, es a játék.

Elsőt megkapja tőled. A másodikról gondoskodik nagának.

A harmadikat meg keresi. Aztán ha betéved egy autó alá a nagy keresésben, akkor mar nem fog enni, Ludni, de játszani sem.


Egy alom talva 1500-3000 ft

10L macska alom kb ugyanennyi minőségtől függően.

1 szaktalanító az alomba 1200 ft.


Innentől a te döntésed.

2019. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Van neki alomtàlcàja most is... Csak napközbenre szeretném őt kiengedni, estére, éjszakára bent lenne.
2019. aug. 12. 19:14
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Így nem sokáig lesz macskád...
2019. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Alapból is rengeteg veszély fenyegeti a kinti macskár, de így, hogy a szomszédotokban kutya is van, ez hatványozódik! Én nem merném kiengedni. Miért csak egy szobában lehet a házban?
2019. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Az egyik oldali szomszéd kutyája egy tündér, nem bántja a cicákat, nekik is van 3, csak azért jött múltkor is oda a kerítéshez, amikor ott voltam a kicsivel, hogy megsimogassam őt és elkezdett nyüszíteni, erre ijedt meg nagyon a kicsi.

Azért nem lehet a házban egész nap elengedve, mert van egy 18 éves cicám, akit kb. egy percre nem hagyna pihenni, a kintire is folyton ráugrik/játszana vele.. :/ Ezt már nem tehetem meg az idősebbel és nem is akarom.

2019. aug. 12. 19:39
 7/26 A kérdező kommentje:
Ja, a másik szomszéd kutyáját nem írtam, ő nem szereti a cicákat, tudtommal, de ő kennelben van. A kinti nagy cicámmal egyébként szerencsém van, mert hála istennek, egész nap csak a telkünkön van és ezt nem értem, mert a szomszédom cicái is, csak hozzánk jönnek át maximum, és igazából ezzel a kiscicával kapcsolatban van rossz megérzésem... Természetesen nem akarom, hogy elvesszen.. :(
2019. aug. 12. 19:42
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

El fog veszni!!

Ezt vedd 100 százaléknak.


A kerítesen bármilyen iranyban átmegy, kicsi főleg közte. Elmegy a telekről, kiscica, soha nem talál vissza.


Maradjon csak a szobában.

Legyen benti macska. Arra szokasd rá, hogy csak veled legyen az udvaron (azt ne írd, hogy "ki akar menni", ettől kész vagyok, te vagy a főnök, ne menjen ki)

Van macskám és itt van most is egy mentett kiscica.

2019. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Azért 100 százalékra nem gondolnám, hogy el fog veszni, itt van a környékünkön kapásból 5-6 macska, akik ki járnak, és mégsem vesznek el, ez miért van? Vagy azért mondod, mert még pici?

Úgy érted, hogy csak velem legyen kint, hogy engedjem el kint és hívjam be, ha megyünk be? Ma pl. a fa alatt játszott, és ki volt "kötve" úgymond a pórázzal, leszúrtam a földbe ilyen sátor alkatrész félét, és ahhoz biztosítottam, meg meg is hosszabbítottam a pórázt, de végig ott voltam, figyeltem és amikor mentem felé, hívtam, próbált elfutni, mondjuk inkább csak játékból, de nem tudom, ha elengedném őt, visszajönne-e hozzám, amikor hívom...

2019. aug. 12. 23:08
 10/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem menne vissza ha hívnád! Most olyan korban van, hogy kb. minden érdekesebb neki, mint te. Simán kimehet az utcára, és elütik, vagy valaki elviszi... Én biztos nem bírnám a folyamatos stresszt, hogy mikor lesz valami baja. Az a baj, hogy kicsi még, és szeleburdi.
2019. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!