Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki merjem engedni a kiscicàt...

Ki merjem engedni a kiscicàt az udvarra, nem fog elveszni?

Figyelt kérdés

Van egy talàlt kiscica nàlam, de csak egy szobàban lehet a hàzban. Eddig kivittem póràzon, de most màr nem lesz időm napi 2-3 óràt kint lenni vele, mert vissza kell mennem dolgozni, így bent sem tudok annyit lenni vele. Féltem kint, nehogy elkószàljon, bàr talàn a póràzos kivitelnel köszönhetően màr tudja, hogy hol legyen a kertben. Ràadàsul van kint egy nagy cica, akivel szoktak ugyan jàtszan, de azért sokszor làtom a nagyon, hogy unja màr a kicsit, így hogy kint lesz a pici, nem nagyon tud majd hova menni előle a nagy... Emiatt kicsit sajnàl őt..:/ Természetesen, amint lehet, lesz ivartalanítva a kicsi, de most még csak 2 és fél hónapos.

Köszi előre is a segítséget!


2019. aug. 12. 16:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Rengeteg kijárós macska van.Sajnos lehet,hogy nem azonnal,de előbb vagy utóbb elpusztulna.Vagy ha kedves elviszik :D

Fertőzés,kóbor kutya,autó,patkány méreg,tűvel teleszurkált hús,másik macska és még rengeteg dolog van ami kint éri,érheti.


Nem beszélve arról hogy sok ember nem szereti a macskát.Szándékosan szokták a kedvesebbeket is rugdalni,dobálni,elütni,neki menni,kutyát rá engedni..

Inkább legyen bent,jó neki ott :)

2019. aug. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
De egy szobàban? Szerintem, ez kínuàs neki...:(
2019. aug. 13. 13:39
 13/26 anonim ***** válasza:

Mekkora az a szoba?

Ha raksz neki be játékokat el lesz velük.

Inkább bent legyen biztonságban mint kint ahol akármi történhet vele.

2019. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
13-14 négyzetméter... :/
2019. aug. 13. 17:34
 15/26 anonim ***** válasza:
Az elég neki, főleg egy ilyen kiscicának. Valószínűleg úgyis csak aludni fog.
2019. aug. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Valaki kommentelt ma is, de nem làtható...(Legalàbn is,a számomra.)
2019. aug. 14. 12:46
 17/26 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mert már letörölték a moderátorok.
2019. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy sem jó, de ha kiengeded, esélyes, hogy lesz valamj baja. :/ Az idős cicád nem tudja leszerelni? A kicsik nekem is csesztették volna az idősebbeket, de azok kiosztottak pár pofont, és utána rend lett. Egy másik kiscica megoldaná ezt a problémát, mert akkor egymással játszanának, de gondolom ez nem opció...
2019. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én semmiképpen nem engedném ki, amíg ilyen kicsi. Sok veszély fenyegeti, és még nem elég óvatos és erős, nem tud magára úgy vigyázni, mint egy felnőtt macska. Várj legalább féléves koráig, de még jobb, ha ivartalanítás után engeded csak kimenni. (Feltéve, hogy biztonságos a környék, végül is van másik cicátok is kint.)
2019. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

8. vagyok

A felnőtt macska hazatalál. De ez még csecsemő!!! Ezért nem fog hazatalálni. Elmenni viszont 1 másodperc alatt elmegy.

Igen, ugy értettem, ahogy írtad.

Az embergyerekek is csak par eves koruk után találnak haza, egyáltalán jópár éves korukban mehetnek először egyedül az utcára. Ez ugyanolyan! Gondold végig egy kisgyerek fejlődését : mit hány éves korban, mikor mit tud, egyedül mikor mi mindenre kell megtanítani. Értelemszerűen be tudsz helyettesíteni dolgokat, amik a macskára vonatkoznak.


Tehát a felnőtt macska hazatalál. De attól még a felnottre is érvényes 100%-ban, amit a 11 válaszoló leirt (2. oldalon az első válaszoló).


Nem, nem kínzás szobában tartani. Kínzás az, amikor "szabad", értsd kint él, ki jár, es megeszi a mérgezett egeret, patkányt, és őt is megöli a méreg. A patkányméreg vérhígíto: belülről fogja szétenni, az ereit, a sejtjeit belső vérzést okoz, két napig fog ordítani a fájdalomtól, es végül feladja. Ezt akarod?

Ez a "" szabadság "" amit emlegettek. Vagy átmegy rajta egy autó, vagy egy nem napon barnult. Ébresztő! Miért nekünk kell ezt még mindig bizonygatnunk? Kötelezővé tenném Facebook állatvédő oldalak olvasgatását, hogy mindenki tájékozódjon a valóságról.

Lakásban 15-30 évig élhet, odakint 5perc és 5 év között.

2019. aug. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!