Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen oltásokat érdemes...

Milyen oltásokat érdemes beadatni macskának?

Figyelt kérdés

Van 5 kinti cicám.Eddig egyiksem kapott semmilyen oltást, féregtelenítőt,mert a szüleim szerint felesleges és nincs értelme.Most,hogy van saját keresetem(diákmunka)én elviszem őket ivartalanítatni és kérek féregtelenítőt is nekik.

Évi 1-1 oltást tudnék vállalni nekik.

Milyen oltást érdemes beadatni nekik?

Illetve chippeltetni szükséges őket?

Azért gondoltam a chipre mert többszőr előfordult már,hogy az egyik kiscicámat majdnem elvitte valaki mert megtetszett neki.



Benti cicák nem lehetnek,mert a szüleim utálják a macskákat.


3 felnőtt nőstény és 2 kiskandúr cicám van.


2019. aug. 13. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Minek 5 macska, ha ennyire nem tudsz semmit a macskákrol? Chipet meg a 100.000ftos macskákba szoktak tenni, átlagos macskába minek, ha kedvük tartja ugyis lelépnek.
2019. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudok ezt-azt a macskákról.

Azért kérdeztem,mert van sokféle oltás.Veszettség,leukózis stb.

És,hogy melyiket érdemes oltatni vagy ezeknek a kombináltját?


A chippet azért kérdeztem,hogyha valaki elvinné bizonyítani tudjam,hogy az enyém.

2019. aug. 13. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:

kombi oltással szokták oltatni őket.

chip annyival segít, hogy ha befogja valaki, az állatorvos meg tudja nézni, és jobb esetben nem fogja senki elvinni. :) de ez nem garantálja, hogy egyszer sem fogja valaki ennek ellenére is ellopni.

2019. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A Purevax-ot ajánlom (kombinált+leukózis, kinti cicának az utóbbi is életbevágó), ezen felül, mivel kintiek, még veszettség ellen is érdemes beoltatni őket. Viszont, ha eddig még nem kaptak semmit, akkor kapniuk kell pár héttel az első szuri után egy ismétlőt is. Talán ennyi cicusnál ad valami kedvezményt vagy részletifzetési lehetőséget is az állatorvos. Viszont az oltás még így is sokkal olcsóbb és kevésbé kellemetlen, mint a kezelés.


A chip igenis hasznos, főleg, hogy egy kinti cica bármikor elveszhet vagy elvihetik, biztonságosabb, és tartósabb, kényelmesebb, mint a nyakörv/biléta (nem akad bele semmibe, nem hagyja el, nem lehet levenni róla csak úgy, stb.).


Az ivartalanítás és a féreghajtás is elengedhetetlen, sok problémát meg lehet előzni velük.


Sajnálom, hogy a szüleid így állnak a cicatartáshoz. :( Ha nem szeretik őket, akkor is kötelesek lennének tisztességesen tartani őket és biztosítani számukra az alepvető dolgokat (oltások, féregtelenítés, chip, ivartalanítás, minőségi táplálás, benti tartás), vagy akkor inkább ne tarstanak, nem kötelező. Örülök, hogy legalább számodra fontosak a ciccek és törődsz velük, büszke vagyok rád így látatlanban. :)

2019. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy csak a százezres macskákat chipezik, itt az állatmenhelyen minden befogadott macskát chipeznek, a pár hónaposakat is, azonosítás végett.
2019. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!