Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit csinaljak ezzel a...

Most mit csinaljak ezzel a sziami cicaval?

Figyelt kérdés

Tegnap vettunk jofogasrol 30 ezer ft-ert egy fajtatiszta jellegu sziami kiscicat. Hazahoztuk mivel nekunk kellett vonattal erte menni, haza is ertunk kiengedtuk viszonylag hamar megszeretett minket. Folyamatosan nyavog jelzi minden bajat es nagyon bujos. Viszont folyamatosan vakarja a fuleit. Beleneztem fuleibe es kis feketes barnas foltokat lattam benne. Utana neztem azt hiszem hogy atkas. Azt is megtudtam hogy ezt a betegseget csak a csaladjatol kaphatta el foleg szuleitol. Es felmerult bennem a kerdes; vajon milyen betegsegeket hordozhat meg ez a tunderi kiscica? Mivel valoszinu hogyha a szuleit latta volna allatorvos, akkor azt is latta volna h atkas a fule. Elvinnenk mi allatorvoshoz csak az a baj hogyha kiderulne hogy azt a ket gyogyithatatlan betegseget is hordozza akkor tuti reklamalnank, de akkor meg mar egy csomo penz is elmenne vele. Meg azt se szeretnenk hogy szivunkhoz nojon aztan ra fel ev mulva elpusztuljon. Egyepkent meg az anyja nagyon fiatal 1,5 eves, gondolom ok voltak az elso kolykei.

Megbeszeltuk a tulajdonossal hogy ilyen szerzodeses papirt nem tud adni, mert sose csinalt ilyet, hanem ha nagyon szuksegem van arra a papirra akkor hivjam fel es mindent elintezunk. Meg azt is mondta hogyha barmi baj van hivhatom nyugodtan, akar vissza is vihetem a cicat ha olyan betegsege van es vissza adja az arat. Viszont nem tudom ebbol mennyi igaz. Mert amikor mentunk erte 4x hivtam egyszer se vette fel. Valoszinu hogy nem ernenk el. :/

Most mit tegyek?



2019. aug. 13. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el a macskát allattorvoshoz.

Kapsz rá gyógyszert, vizsgáltassa ki, oltasd be, és szeresd azt a cicát.


Tudtad, hogy szaporítótól veszed rizikós.

Már megvan.

2019. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég nagy butaság volt szaporított macskát venni. Viszont dokihoz el kell vinni, ha baja van. Oltásai megvannak? Ivartalanítva lesz? Ezeket mind bele kell kalkulálni, plusz a bármikor előforduló orvosi kezelések árát is, ha már úgy döntöttetek, hogy magatokhoz vesztek egy állatot, és felelősséget vállaltok érte. Nem lett volna több értelme egy menhelyi kiscicát befogadni, a 30-ból meg a két oltást+féreghajtást+ivartalanítást kifizetni? A szaporítót valószínűleg tényleg nem fogjátok elérni...
2019. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésben vidd állatorvoshoz az atkájával, de kérj egy vérvételt is, abból sok minden kiderül!

Az összes többi problémát előtte kellett volna átgondolnod, mielőtt szaporítótól veszel macskát, mert "megnyugtatlak", hogy a pénzed már nem fogod viszontlátni.

Jó szar helyről hozhattad, ha atkát kaphatott és úgy kiadta.

Most ne játsszuk a "Mi lenne ha ez lenne, meg az lenne" hanem méresd fel a cica állapotát. Nyugtasson a tudat, hogy vannak védőoltások és a macsekok eléggé elnyűhetetlenek, ha jó kezekbe kerülnek.

2019. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de ez valamilyen szinten a ti hibátok. Megbízhatatlan helyről vetted, nem tenyésztőtől. Ha pedig nem tudod hogy mi az a tenyésztő, akkor az meg azt jelenti, hogy nem is néztél utána a macskatartásnak, és akkor meg azért felelőtlenség. Én megtartanám a cicát, mostmár a ti felelősségetek. Nem akartalak megbántani ezzel a szöveggel, de ezek tények. Most már tartsátok meg, legközelebb majd tudjátok hogy ilyen helyről nem lehet állatot hozni, csak tenyésztőtől vagy menhelyről.
2019. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd állatorvoshoz.

A szaporító majomhoz ne vidd vissza, mert vagy eladja újra valakinek így betegen, vagy megtartja és hagyja szenvedni vagy egyszerűen fogja és agyoncsapja, mert nincs rajta haszon. A szaporítók ilyenek, "szerződéses papír" nélkül nem veszünk kutyát, macskát, egyéb állatot.

Mi nem fogjuk interneten át meggyógyítani, vényköteles gyógyszerre van szüksége. Orvosnál a helye. Amit megspóroltál a fusi állaton, azt orvosra költöd előbb-utóbb.

2019. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy így átvertek és így jártál. Nem rosszbol, de első perctől végig kellett volna gondolni az egészet és nem kellett volna ilyen helyről venni cicát és ráadásul fizettél és érte (még ha nem is egy kibírhatatlan összeget). Vissza vinni meg tényleg semmi értelme, mert lehet, hogy nem lenne hosszas életű az a cica. Inkább most koncentrálj arra, hogy kivizsgáltasd és kezeld szegény cicust. Ez már késő bánat. Most azon légy, hogy te is meg ő is jól legyetek és szeresd öt!:)
2019. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Felhivtuk volt gazdajat, azt mondta hogy nem latta a fuleit, es ha gondoljuk nyugottan vigyuk vissza es visszaadja az arat. De mi inkabb ugy dontottunk hogy elvisszuk orvoshoz, aztan majd meg meglatjuk mit mond az egszsegugyi allapotara a doki. Aztan ha nagy baja van valoszinu hogy allatmenhelyes cicat fogadunk orokbe es nem kapkodjuk el ennyire. Koszonom a valaszokat!
2019. aug. 14. 09:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Az atkamentesítés mellett egy átfogó vizsgálatra is érdemes elvinni a dokihoz - szemek, fülek, fogak vizsgálata, vérkép, FIP-FELV-FIV teszt legyen mindenképp -, inkább előbb, mint utóbb derüljön ki, ha bármi van. Én nagyon bízom benne, hogy a fülatkán kívül nem lesz más probléma. Viszont, ha rendbejön, fontos, hogy kapjon féreghajtót, meglegyenek az oltásai minél előbb (macskanátha és macskaparvo ellen is véd, amik komoly veszélyt jelenhetnek, különösen a fiatal cicákra), kapjon chipet, és átessen majd az ivartalanításon. Kapjon minőségi eledeleket, figyeljtek oda rá, és szeressétek nagyon!


Sajnos aki szaporítótól vásárol, annak számolnia kell vele, hogy amit a vételáron megspórolt, azt jó eséllyel az állatorvosra kell majd költenie. A baj már megtörtént, felelősséget vállaltál a cicusért, ki tudja, mi történne vele, ha visszavinnéd. :( Ráaádsul már elkezdtetek kötődni egymáshoz, fájdalmas lenne a búcsú. Úgyhogy irány az állatorvos, és utána meglátod, hogyan tovább.

2019. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább a kérdező tanult a hibájából. Nekem is egy értelmes, tanult ismerősöm esett ebbe a hibába, teljesen jóindulatú volt, csak egyszerűen nem értett ezekhez a dolgokhoz. Több millióba került a szaporítótól vásárolt kutyájának gyógyítása, kezelése, de haláláig kitartott a kiskutya mellett. Sokan még ma sincsenek ezekkel tisztában.
2019. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
"egy fajtatiszta jellegu sziami kiscicat." ???
2019. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!