Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok az anyamacska mit...

Nálatok az anyamacska mit csinált amikor a két hónapos kiscicákat örökbe fogadták az új gazdák?

Figyelt kérdés
Jövő héten a 6ból 3 lány kiscica el fog menni sajnos. De így is túl sok macskánk van. Ha cicák be lesznek zárva a hordozóba és az anyjuk ott lesz előttük utoljára tudni fogja? Kicsit sajnálnom őket.

2019. aug. 14. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Semmit, mert én ivartalanítok. Amikor meg mentett macskacsalád volt nálam, akkor hálát adtam az égnek, hogy tudok felelősségteljes gazdikat találni a kicsiknek. Aztán ivartalanítva lett az anyamacska is.


A macskák nem ilyen szentimentálisak, ösztönből szaporodnak és bár gondozzák és szeretik az utódaikat, nem fognak zokogni (pláne nem az elválasztási idő után), hogy örökbe adtad a kis Micikét.

2019. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
semmi érzelmi kapocs nem köti az anyamacskát a kölykeihez. ösztönből neveli, gondozza őket. egy idő után ő maga zavarná el a kölyköket (így választja le őket magáról)
2019. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Egy-két napig kereste őket, de hamar túltette magát rajta. Itt volt, amikor az új gazdik megjöttek, és magukkal vitték a pici cicáit, tehát szerintem hellyel-közzel tudta, miről van szó. Nem egy nagyon eszes cica, de bízik bennem, nyilván érzi hogy nem adnám rossz kezekbe őket.

Egy pici cicát megtartottunk az első alomból, azóta már nagy drabál kandúr lett belőle, igazi dorombolós ölbecica :) és mái napig jól kijönnek az anyjával, nyalogatják egymást stb.

2019. aug. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én megvártam, amíg leválasztja őket az anyjuk. Majdnem 3 hónaposan voltak, amikor odaadtam őket. Volt aki türelmetlenkedett, de még lehetett győzni.
2019. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A reakciója a kicsik fejlettségétől függ. Minimum 8 hetesen lehet a kiscicákat elvenni az anyjuktól, bár még ez is nagyon korai. A legjobb, ha 12 hetesen veszed el őket az anyjuktól, mert ez idő után az anyamacskában már nem termelődnek bizonyos hormonok, így nem fogja keresni a kicsiket és sírni utánuk, hanem könnyedén elfogadja, hogy a kicsik "kirepültek". Ekkorra már a teje is teljesen elapad így ezzel nem fog komplikáció fellépni.

A kiscicák szempontjából is meg kéne várni a 12 hetes kort, mert a szocializálódásuk ekkor még tart. Ha ez idő előtt vannak elválasztva az anyjuktól, akkor nem lesznek teljesen szobatiszták, nem fogják elkaparni az ürüléküket és vadak lesznek, sokkal több időbe fog telni a megszelídítésük, a szobatisztaságra való nevelésük és a szilárd ételre való szokatásuk.


Az anyacica nem fogja tudni, hová lettek a kölykök sem azt, hogy utoljára látja őket. Ha túl fiatalon lettek elválasztva a kölykök, akkor keresni fogja őket és sírni fog utánuk, előfordulhat, hogy a többi 3 kölykét elhanyagolja majd, mert a többit keresi.

Ha már elég idősek a kölykök, akkor az anyacica nem éli meg nagy fájdalomként az elvesztésüket. Úgy fogja gondolni, hogy a kicsinyei mindent megtanultak és most a saját életüket élik.


Hogy ne legyen több macskátok, mert ahogy írod "már így is túl sok van", kérlek ivartalanítsátok őket. Ez nemcsak a felesleges szaporulatot szünteti meg, de a cicáitoknak hosszabb, egészségesebb élete lehet. Az ivartalanítás megelőzi a méhgyulladást, ivarszervi daganatot, emlőgyulladást, herpeszt, a szexuális úton történő betegségeket, a kandúroknál a nőstények utáni csavargást és verekedésből szerzett sebeket.

2019. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Én amúgy nem értem ezt a jelenséget. Vannak ivartalanítási akciók. Az sem biztos, hogy az adott kicsi tényleg jó gazdához kerül. Rengeteg a kóbor macska, pusztítják a védett madarakat. Lásd Ausztrália természetes élővilágát is részben kóbor macskák- vagyis a felelőtlen emberek-tették tönkre.

Egyszerűen nem értem, hogy hogyan lehet valaki olyan felelőtlen és primitív, hogy ezt nem fogja fel, csak nyavalyog, hogy jaaaj megint születtek kiscicák, jaj mi legyen.

Hozzánk dobáltak be a felelőtlen, igénytelen szomszédok kismacskákat, amiket a kutya szájából kellett kimentem.

Valamelyiket mi altattuk el, mert már kilógtak a belei...

Csak gratulálni tudok az ilyen véglényeknek, akik ehhez asszisztálnak.

Másrészt a legtöbb ember, aki ilyenre panaszkodott nekem, annak egyáltalán nem voltak anyagi gondjai...

2019. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rengeteg a kóbor macska, pusztítják a védett madarakat: Ilyen a természet. És az nem gond, ha a macskák megölik a vakondokat? És engemet reggel a madarak zavaróak. Főleg nyáron hajnalban. Pfúj madár Fúj.
2019. aug. 14. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Keresni fogja őket pár napig,utána csak betudja annak,hogy eltűntek vagy elpusztultak,ő azt nem érti,hogy te oda adtad.El fogja felejteni és foglalkozik a többi kicsivel.
2019. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!