Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálják ennyien a...

Miért utálják ennyien a macskákat?

Figyelt kérdés
Már rengeteg olyan emberrel találkoztam, aki ha megkérdeztem a macskákról akkor azt mondta hogy utálja őket (fiatalok).Nekem van egy olyan teóriám hogy esetleg a mesék is közrejátszanak ebben. mivel ha van bennük macska akkor sokszor gonoszként vannak beálítva, ezáltal egy rossz kép alakul ki a gyerekekben róluk és sokszor nincs ellenpélda elöttük.Nekem általában nagyon kitödő macskáim voltak, olyanra gondolok hogy keresték a társaságomat és nem csak a kaja végett, mert rajtam is aludtak, mikor pl. tévéztem.Szerintem általában azért értik félre őket mert szeretnek szabadok lenni és ha például valaki erőlteti őket hogy maradjanak ölben stb. akkor úgy érezhetik hogy nem elég szabadok.Hiszen senki sem szeret kényszerből valakivel maradni ha mást akar csinálni.Nekem is adott a szabadság hiába van barátnőm, ő soha sem kényszerít arra hogy menjek el bulizni vele stb.Ha nincs kedvem akkor egyedül megy.
2019. aug. 14. 23:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Még mielőtt a helyesírásom gond lenne kihagytam egy L betűt a beállítvánál
2019. aug. 14. 23:43
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Mert úgy vannak tanitva! Főleg falun a lemaradi emberek. Ez van sajnos és nem tudod megváltoztatni a világot. Sokan félnek a szőr hullástol meg ilyen meg olyan betegségektöl (a tudatlanság miatt). Tudod akik nem tapasztalják, hogy milyen az állat tartás azok soha sem tudják meg, de vannak akik semmi áron sem szeretik és azokkal úgy sincs mit kezdeni (úgyis nyomják a süket dumát). Vagy talán, mert nincsenek tisztában, hogy mit jelent a macska tartás. A lényeg, hogy senkire sem lehet rá erőltetni. Ez személyes és egyéni döntés.

Amugy én nagyon szeretem őket (van nekem is kettő)!:)

2019. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Mert büdöset xarnak. Nagyon.
2019. aug. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

#3:

Na mert te aztán epret kakilsz, ugye. 😁

2019. aug. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat igazabol azzal nincs is baj ha valakinek nincs macskaja vagy nem kedveli oket, csak amikor hallom azokat a szornyu dolgokat amiket muvelnek veluk az felhaborito, foleg ha szemelyesen a tettestol hallom.
2019. aug. 15. 07:55
 6/7 anonim válasza:
Miert,mit muvelnek?
2019. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember és macska más.Lehet,hogy te kifogtál egy nyugodt és bújós macskát,vagy te olyan ember vagy aki elviselne egy kevésbé bújósat is,de nem mindenki ilyen és nem midnenkinek kell.

Ha magadhoz veszel egy állatot az meg kell,hogy feleljen az életkörülményeidnek és az elvárásaidnak,csak akkor tudtok együtt élni rendesen,gond nélkül.


Na most,ha valakinek gondot okoz az,hogy a macska alomra jár és az viszont szaglik,ha netán 8 óra munka után többet vizel bele a macska (mivel nyáron többet is iszik) akkor máris ott a probléma első forrása és inkább magához se vesz egyet csak ne kelljen hulla fáradtan macskahugy szagra haza menni (lehet jönni az ivartalanítással,de az nem oldja meg a hugyszag gondot.csak nem fog jelölgetni ami más tészta).

Valamelyik macska (lehet,hogy a tiétek nem,de sok másik igen) nagyon durván játszik,karmol.És erről egy macskát nehezebb leszoktatni.Nem mutat jól a kezeden 60 karcolás főleg nyáron,amikor hosszú felsővel el se takarhatod.

Nem beszélve arról,hogy fáj hiába csak játszani akar.Ételre szinte mind nagyon válogatós,hiába veszed neki a legjobbat,ha egy hét múlva úgy dönt,hogy 'edd meg te' és kereshetsz másikat,de persze ha rögtön cseréled fosás van,ha keverve akkor meg megint csak a képedbe nyomhatja,hogy akkor most sem eszek..


Ha valakinek van vele rossz tapasztalata rögtön azt mondja,hogy kössz,de mégegyszer biztos nem kell.

Lehet velük sok gond,de valamelyik nagyon szeretetre méltó kis gombóc.Nyílván az összes háziállatban lehetne találni ilyen hibákat,de a macskák azért bőven ki tudnak tenni magukért,ha utálatszerzésről van szó. :D

2019. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!