Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire hullik egy házi cica...

Mennyire hullik egy házi cica szőre?

Figyelt kérdés
Hamarosan érkezik hozzánk egy cica menhelyről, és kíváncsi vagyok sok mindenre. :)
2019. aug. 15. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Macskafüggő, a benti cica egész évben vedlik, az enyém nagyon, bár neki van kis eü baja.

Jó minőségű fésű (furminator, drága, de megéri) és heti fésülés, plusz vitamin, kiegészítő (pl sörélesztő) adása mellett csökkenthető.

Mire vagy még kíváncsi?

2019. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Hozzá tudom majd szoktatni a fésüléshez?

2019. aug. 15. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Eléggé, olyan értelemben, hogy bútorokon, ruhádon mindig lesz egy pár szál macskaszőr, fésülés mellett is. :)

Hozzászoktatás: macskája válogatja, van, amelyik szereti, van, amelyik utálja. Mivel befogadjátok, lehet, már nem kiscica, és van előélete, ezt ki kell tapasztalni. Én először valami finomabb, kellemesebb módszerrel próbálkoznék, pl. a kesztyűs változattal, azt szerintem több cica szereti. Ha hosszú szőrű lesz, akkor persze ez nem elég, de rövid szőrűnél ez teljesen jó kezdetnek. Furminatorral vigyázz, mert annak a használatát túlzásba lehet vinni: nem csak az elhalt szőrt szedi ki, és érzékenyebb cicának lehet vele fájdalmat okozni. Jó cucc, de mértékkel kell használni.

2019. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az enyém minden más fésűt utált, a furminatort imádja, mondjuk ő csak a hátát, nyakát hagyja... Neki van kis bőr, szőr problémája, de nem okozott sebet vagy ilyesmit a furminator. Elsőre ijesztő, mennyi szőrt kiszed, de amúgy sztem szuper cucc! A fésülés után le szoktam szöszhengerezni a macskát. Jól összeszedi a maradékot.
2019. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem két darab kinti-benti cicám van, az egyiknek nagyon hullik a szőre, a másiknak alig.
2019. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

A cica már felnőtt, 5-6 éves, azt mondták. Gazdija meghalt, rokonoknak nem kellett, beadták őt a menhelyre. :( Rövid szőrű cirmos cica, nekünk nagyon szép. :)

2019. aug. 15. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Folyamatosan vedlik kisebb mennyiségben, nyár elején/tavasszal viszont többet.
2019. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha felnőtt és esetleg eddig nem nagyon volt fésülve, akkor lehet nehezebb lesz. Két dolgot javaslok. 1. Fésülős kesztyű, lehet nem olyan hatékony, de inkább simogatásnak érzi és hagyja magát. 2. A fésűt rakjátok először olyan helyre, ahol egy kicsit tudja szaglászni, megismerni.

Én macskám minden új dologtól fél, amivel először találkozik...

2019. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat! :)
2019. aug. 15. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!