Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák és a simogatás?

A macskák és a simogatás?

Figyelt kérdés

Veterán macskatulajdonos vagyok, sok-sok cicám volt (sajnos sokat a saját kezemmel temettem el), de még így is sokszor elbizonytalanodok bizonyos kérdésekben. A jelen kérdésem a simogatás lenne.

A macskáknak ez miért olyan lényeges dolog? Ők hogyan élik meg, miért kapják az embertől? Ha ennyire fontos nekik, miért nem fogadják el akárkitől? A pici cicákat hogyan vezeti rá az anyjuk, hogy az ember ölébe kell mászni, ha simogatást akarnak?

Tudom, buta kérdések, de engem érdekelne kicsit mélyebben ez a téma. Ti biztos tudtok jó válaszokkal szolgálni! Zöld kezet adnék!!!



2019. aug. 15. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az emlősöknél a közös tisztogatás egy baráti/családi dolog, a bizalom jele. (ellenséget nem engednek ilyen közel, nyilván)


Az ember a kezével "tisztogat", ezt a cica is tudja :)


Másrészt segít megszabadulni a bolháktól és egyéb zavaró jószágtól :) A házi cicákat ez annyira nem érinti, de sok bosszúságot okozott a vadon élő őseiknek, így a természetes reakció megmaradt - jó érzés :)


Neked is jól esik, ha egy szeretted (párod, szüleid) a hajadat, hátadat simogatják. Te is emlős vagy, plusz kedveled az embert akitől kapod - neked jól esik, ő örül hogy olyat csinál, ami neked jó.


A macskával is valahogy így van.



Nem fogadják el akárkitől - az idegen ember veszélyes lehet, előtte meg kell vizsgálni :)


Az anyjuk nem veszik rá a kicsiket. Szimplán mennek az öledbe a dédelgetésért, a kicsik pedig látják, hogy ez jó, és utánozzák.

2019. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Evolúció. :)

Ugyanolyan kellemes érzés, mint amikor egymást tisztítják. Annak meg azért kell kellemesnek lennie, mert sok időt töltenek tisztálkodással, mert a macskáknak ez fontos a túlélés szempontjából.

2019. aug. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!