Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica szelidítése, hogyan?

Kiscica szelidítése, hogyan?

Figyelt kérdés
Nemrégen fogadtam be 2 külön helyről (utca,vasút) kiscicákat. Elöbbiről 2 feketét (nagyon vadak,ha közel megyek,fújnak,de a nagyobb macskáimat szüleikként szeretik) illetve utóbbiról 3-at (a nagycicák egy részét szeretik,tőlem tartanak,de nem agresszívak). A 2 fekete és a 3 tarka nem kedvelik egymást. Kezdenek nőni és szeretném,ha minimum ivartalanításra megszelidülnének. De ennek hogy álljak neki? Így,hogy ennyi van,kicsit nehéz...

2019. aug. 15. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Kaja. A hasukon keresztül.
2019. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt sok jó ötletet leírnak:

[link]

2019. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-esnek: volt anyjuk. Az utcaiaknak az anyja vad volt,elhagyta őket,ha a közelében voltak mindet elkergette.

A vasútiaknak is volt/van anyjuk. Már nem szoptatott,de olyan egészségi állapotba került,hogy félő csak kis ideje van hátra. Laphámrák,felpuhult-lógó has,bágyadtság... Őt is viszem majd orvoshoz.


Azért neked azt tanácsolom,hogy ha nem tudsz erdemben hozzászólni,fogd a jöttment válaszaid és fárassz mást. Köszi ✌

2019. aug. 15. 21:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a feliway párologtatót tudom javasolni (feliway friends talán a te esetedben jobb lehet). Nem olcsó, de tényleg segít (legalábbis nekünk segített). Esetleg ha nem tudod megengedi ezt magadnak, akkor van feliway spray, ami ugyanazon az elven működik, csak sajnos, mivel a feromonokat nem folyamatosan juttatja a levegőbe nem olyan hatásos.


Sok türelem kell a kiscicákhoz. Szerintem a játék, amivel legjobban tudod oldani a feszültséget. Madzagok húzogatásával elő lehet őket csalni, csilingelős, tollas botokkal és intézd úgy, hogy közel hozzád játszanak. Hogy szokják a közelségedet.

A jutalomfalatkázás is segíthet. Ha már nem fújnak rád, nem szaladnak el előled, akkor kinyújtott mutatóujjal közelíts feléjük (azt barátságos üdvözlésnek tekintik) és hagyd, hogy megszagolgassák. Minden alkalommal amikor foglalkozni akarsz velük tartsd oda nekik az ujjadat, hogy megszagolhassák. Simogatást ölbevevést egy darabig ne erőltesd. Ha bátrabbak tehetsz az öledbe jutifalatokat és ha eléggé megbíznak benned akkor be fognak mászni az öledbe érte.

2019. aug. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm 9-es! Igen,ezen a játék+szaglászás utat kezdtem el,van amelyiknél hatásos. Igyekszem is türelmes lenni,meg még azért messze van az az ivartalanítás,csak így kicsit furcsa pl ha fekszem az ágyon es az egyik feljönne a többi nagyhoz,nem mer mert ott vagyok 😔


A párologtatónak még utána nézek,de úgy tudom zooplus-on van olyan.

2019. aug. 16. 02:06
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

#6.te most tenyleg ennyire hulye vagy vagy valaki segit benne?


Amugy a parologtato tenyleg segit.de nagyobb helyisegeknel mar kevesbe hasznal(pl nagyobb nappali)

De kaja utjan a legtobb macska megszelidul

2019. aug. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jókat írtak előttem.Még annyi,hogy etetsénél legyél a közelbe csak ne figyeld őket.De ez arra is igaz,mikor felakarnak menni az ágyra.Ha úgy csinálsz mintha mással lennél elfoglalva,akkor megnyugszanak,hogy nem érdekelnek téged és közelebb mernek menni.Etetésnél esteleg egy idő után próbáld végigsimítani a hátukat.Elsőre elfognak futni,de,ha látják,hogy nem történik semmi visszamennek.

Meg van mégegy lehetőség,de eléggé kétesélyes.Elkapod a cicát egy kézzel fogod a másikkal meg pl vakargatod a fülét.Még gyerekként csináltam ilyet és mindig bejött.Bár lehet azért,mert vsz gazdis cicák voltak.

2019. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!