Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának nyersen vagy...

A macskának nyersen vagy főzve adjam a csirkehúst?

Figyelt kérdés

Szoktam adni az 5 hónapos macskámnak csirkehúst, egy ideig adtam nekik nyersen, de olyanokat olvastam a neten, hogy nem minden esetben jó a nyers a hús. Valahol meg azt írják, hogy jó... Nem tudok eligazodni rajta, hol írnak igazat. Az tudom, hogy a sertést tilos nekik adni, azt nem is kapnak.


A mai nap főzve adtam nekik a húst, simán vízben megfőztem, semmi só, semmi fűszer, a macska megette és kihányta és nem is olyan élvezettel eszi mint nyersen.

Mi lehet a gond? Mit csináljak másképp?


Igazából a száraztápot szeretném kiváltani hússal, mivel nem hajlandó semmilyen fajta szárazat megenni, sem olcsót, sem középkategóriásat, sem pedig drágát. Pedig már kb. 8 fajtát próbáltam.

Így jelenleg az alutasakos junior dolgokat adom neki, mindig másfajtát és húst.

Mit adjak még neki, min változtassak?


2019. aug. 16. 00:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2 macska van egyébként, teljesen ugyanaz az ízlésviláguk. Amit az egyik nem eszik meg azt a másik sem.
2019. aug. 16. 00:09
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg barfozhatnál vele(nyers etetés)nem a legolcsóbb meg legegyszerűbb de kivitelezhető van külön macskás barfos csoport(nyerskosztos cicák néven)
2019. aug. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A csoport faceen van ezt kihagytam
2019. aug. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a macskák megfogják az egeret, vagy madárkát, akkor nem szokták megfőzni. Adhatod nekik nyersen.
2019. aug. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az enyém főzve szereti
2019. aug. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Annyi a lényeg, hogyha főve adod, akkor ne legyen benne csont. Főtt és sült csontot tilos adni.

A száraztápot nem érdemes kihagyni, inkább az alutasakost hagyd el és kapjon szarazat + húst.

Értem, hogy nem eszi, de majd fogja, ha nem kap mást. Az egyik cicám sem ette, de miután 1 hét után rájött, hogy nincs több alutasakos, csak száraz, azóta eszi.

Én szálkamentes nyers halat is szoktam adni illetve csirke belsoseget nyersen.

2019. aug. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sertésen kívül minden mehet nyersen. Viszont ha csak nyers húst eszik az káros is lehet. Akkor nézz utána a Barf etetésnek, mert ilyenkor szükség van egyéb dolgokra is pl. csont, zöldségek.

Én csak kiegészítésként adok táp mellé. Imádja a csirkeszívet és a marha húst, de kap borjút, pulykát is. Főve nem eszik meg semmit.

2019. aug. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat mindenkinek!

A száraztáppal való kisérletezés teljesen kudarcba fulladt.

Próbáltam már csak azt adni nekik, kitettem mondjuk napközben 10 szem tápot és egy sem fogyott el belőle.

Próbáltam leönteni húslével, hús leves levével, belekverni az az alutasakosokba, úgy sem eszik meg.

Egy fajtát sem.

Aztán én nem vagyok egy olyan ember, aki hagyná éhezni a macskáját, ha mondjuk 1 vagy 2 napon át nem enné meg a tápot.

Állatorvost kérdeztem ez ügyben, azt mondta, hogy neki szerencséje van az ő macskája megeszik mindent, de találkozott már sok ilyennel, hogy valamelyik a szárazat eszi csak, valamelyik meg az alutasakosat és a konzervet nem eszi meg.


A másik gondom meg az, hogy egy ideig ráállnak valamire, pl. egy fajta alutasakokra, eszik mondjuk élvezettel 2 hétig, utána rá sem tudnak nézni, tökmindegy milyen ízben adom nekik.

Ma is csak fintorognak, bármit adok nekik.

Mindig mosom a tányérjukat minden egyes etetés után, nem koszos, de ez nekem nem jön be, hogy dobálnom kell kifelé állandóan mindent, mert otthagyják.

Más macskák itt szegények némelyik a környéken annyira rosszul vannak tartva, hogy egy szem kenyérmorzsának is örülnének kb, de tényleg, ezek meg kényeskednek.

Pedig vettem a Royal Canintól kezdve a Sanabelle tápon át az olcsó Whiskasig mindent...De nem.

2019. aug. 16. 13:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egyáltalán fel sem ismeri a szárazkaját, hogy az kaja?

Nálunk a keverés volt a megoldás, ha bekerült a szájába akkor már megette, de magától nem akarta felszedni. Aztán miután 3-4x betrükköztük, utánna ette magától a szárazat is.

Ha van valami jutalom falatod amit szeret esetleg azzal is megpróbálhatod "keverni".

2019. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Felismeri persze, mivel véletlenül egy alkalommal oda tettem elé és megevett az egyik kettő szemet.

A keverés nálam nem jött be. ... a rafkós macskák kiették szépen az alutasakosat... a belekevert tápszemeket otthagyták

2019. aug. 16. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!