Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék ez ellen? Hogy...

Mit tehetnék ez ellen? Hogy tudnám megfékezni/elkerülni?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított, lassan 2 éves, nőstény macskám. Kiskorában fogattuk be kb.: 1,5 hónaposan. A probléma a következő: Mostanában elég gyakran csak úgy megrohamoz,ráugrik a kezemre/lábamra ( de leginkább arra amit ér az emberen ) és addig harapja,karmolja és rugdossa a hátsó lábaival tiszta erővel amíg az ember nagyon gyorsan le nem szedi magáról. De persze rengeteg seb marad a lábamon, karomon. Ekkor büntetés képp azonnal elzárom egy olyan helyre (kiszoba,nappali) ahol nincs senki.

Ezt csak velem csinálja, mással nem.

Mitől lehetnek ezek a felindulások? (Sokszor játék után is csinálja).

Mit tehetek, hogy ne legyen több ilyen?

Valakinek esetleg volt már ilyennel dolga?

A VÁLASZOLÓKNAK ELŐRE IS NAGYON HÁLÁS VAGYOK! ÉS MEGY A ZÖLD!


2019. aug. 16. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A macskák így szoktak játszani egymással. Nekem 2 van mindig kergetik, átkarolják egymást és ugyan így rugdosság egymás fejét a hátsó lábukkal meg harapják egymás fejét, fülét, persze nem sérülnek meg.

Ő is játszana csak, de mivel neked nincs bundád sokkal jobban érzed.

Lehet, hogy egy fajtárs kéne neki.

2019. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A macskák így játszanak egymással és mással is. Ez teljesen természetes,szüksége van erre.

Ha ezt el akarod kerülni játsz vele többet pl zsineggel,tollas bottal,laser pointer-rel. Ha lefárasztod,nem támad majd. Ha viszont ez sem válik be,valószínűleg magányos és egy cicatars kell neki.

2019. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ebben én is tisztában vagyok, hogy így is szoktak játszani. Nekünk is volt 2 cicánk mindig bunyóztak. :D

És sokat szoktam vele játszani, szóval lehet tényleg kéne neki egy társ.

Elgondolkozunk ezen. Köszönöm! Szép estét!

2019. aug. 16. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!