Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek már sose jön...

Szerintetek már sose jön haza? (hosszú)

Figyelt kérdés

Volt egy 2.5 éves kandúrunk, aki 9 hónapos korában ivartalanítva lett (bár nem tudom, ez számít-e valamit). És ma van a 10. napja, hogy nem jött haza.

Ilyenkor nyáron nagyon sokat csavarog, az utóbbi pár hétben kb. csak enni járt haza, aztán már ment is tovább, de legalább napi 1x látta valaki itthon, nagyon ritka volt, hogy nem. Eddig a leghosszabb idő, amíg nem láttuk, 4 nap volt. Szóval a mostani eltűnése után az első 2-3 nap még nem igazán gyanakodtunk, de utána már kezdtünk megijedni, hogy valami történt vele. Körbe is jártuk párszor a környékbeli utcákat és szólongattuk, de sehol nem láttuk (mondjuk nem mintha idejött volna bármikor is a neve hallatára). Még pár facebook-os csoportban is megosztottunk róla képeket, hogy nem látta-e valaki (aminek sok értelme nem volt, mivel egy átlagos cirmos cicáról van szó, amiből egy millió van a környéken, de azért hátha.) Egyszer valaki írt is az egyik poszt alá, hogy látott egy hasonló cicát, de amikor odamentünk az említett helyszínre, kiderült, egy másik cirmos macskát látott valószínűleg.

Egyébként a cicánkról tudni kell, hogy az elmúlt hetekben nagyon sokat morgott (amúgy is, de most a szokásosnál is többet). Szó szerint már akkor morogni kezdett, ha csak meglátott, de valamiért azt gondoltam, azért csinálja ezt, mert van egy idióta rokonunk, aki gyakran jár hozzánk és amikor itt van, mindig betámadja a macskákat (főleg a szóban forgó cicát) és elkezdi morogtatni őket. Pl. sokszor az eltűnt cicát felvette az ölébe és csóri macska nyilván próbált kiszabadulni, de ez a rokon gyerek nem engedte és direkt elkezdte a hátsó lábait fogdosni, amiről tudta, hogy utálja, vagy amikor elkezdett a macska morogni, lefogta a kezeit, meg "csikizte" a hasát, stb., amíg el nem kezdett már fújni, mert szerinte ez vicces volt..Számtalanszor szóltam már neki, hogy ne kínozza a macskáinkat, de nem érdekelte, a szüleim pedig megint az ő pártját fogták és még én lettem leb4szva, hogy "miért nem hagyom, hogy játsszon a macskákkal?"...És a lényeg, hogy nyári szünetben ugye elég gyakran járt hozzánk az ominózus rokon (azaz szinte minden nap kínozva voltak a cicák) és emiatt azt hittem, azért morog rám is állandóan a kandúr, mert azt hiszi, én is bántani akarom a rokon gyerekhez hasonlóan. Ill. elég nagy "érzelmi megpróbáltatáson" is ment keresztül mostanában, ugyanis nem rég születtek kiscicáink is (és mielőtt valaki elkezdene kötekedni, nem, nem tenyésztjük a macskákat, csak idekóborolt valahonnan pár hónapja egy kislánycica és nem tudtuk elvinni ivartalaníttatni se, mert ha kb. 3 m-nél közelebb mentünk hozzá, egyből elszaladt és elbújt...Persze ugyanúgy a kertünkben maradt és ette a cicáink kajáját, stb., szóval nem igazán volt más választásunk, mint az, hogy megtartjuk...És végül ide is fialt, de legalább azóta ide mer hozzánk jönni...).

Szóval ugye most vannak kiscicáink is és az eltűnt kandúr (nyilván) nagyon utálta őket és akkor is rögtön morogni kezdett, ha csak meglátta valamelyiküket az udvaron szaladgálni. Úgyhogy emiatt nem igazán sejtettem, hogy bármi baja is lenne, azon kívül, hogy mérges/zaklatott.

Viszont most, hogy ennyi ideje eltűnt, eszembe jutott, mi van, ha nem azért morgott folyton, mert utált minket, hanem mert mondjuk fájdalmai voltak és azért is ment el itthonról, mert érezte, hogy meg fog halni? :(

Egyébként valamennyire az tartja bennem még a lelket, hogy pár hónapja sokszor, amikor megöleltük, ilyen nagyon finom illata volt, mintha belehempergett volna valami frissen mosott ágyneműbe, valamint néha férfidezodor illatot is éreztünk rajta. Néha azon viccelődtünk, amikor elment csavarogni, hogy biztos megy a másik családjához, viszont amikor a sokadik alkalommal volt már ilyen dezodor meg öblítő illata, a biztonság kedvéért rátettünk egy nyakörvet, mert attól féltünk, lehet, valaki tényleg azt hitte, hogy egy kóbor macska és befogadta. Kb. egy hétig rajta volt a nyakörv és senki se szedte le róla, ill. ugyanúgy minden nap beköszönt, szóval azt hittük, ha volt is egy másik családja, most már tudják, hogy vannak gazdái. Viszont a szüleim leszedték egy hét után a nyakörvét, mert szerintük kényelmetlen volt neki (pedig direkt úgy adtam rá, hogy ne szorítsa és sosem próbálta magáról leszedni, ill. semmi más jelét sem adta, hogy nem tetszene neki).

Viszont azon gondolkodtam, lehet, miután leszedték róla a nyakörvet, valaki a környéken azt hitte, hogy egy kóbor macska és hazavitte és azóta is ott lakik. Már csak azért se tartom ezt olyan hülyeségnek, mert amúgy egy nagyon szép kis macska volt, ilyen kis hosszú, tömött bundája volt, és gyönyörű világoszöld szemei voltak. Meg úgy alapból olyan kis jóképű volt. Ha valaki egy kicsit is ért a macskákhoz, még azt is simán észreveszi, hogy ivartalanított, ami megint "plusz pont"..

Szerintetek ezek alapján mi történhetett vele? Lehetséges, hogy volt egy másik családja vagy valaki csak úgy hazavitte és esetleg most is ott éldegél? És az állandó morgását megmagyarázza a rokon gyerek hülyesége meg a kiscicák születése? Vagy már hosszú ideje érezhette, hogy valami egészségügyi problémája van és elment valahová meghalni? :( Persze az is lehet, hogy egyik se, csak valami baleset érte, mondjuk elgázolták, vagy ilyesmi...:(

Szörnyű bűntudatom van amúgy, amiért nem jutott hamarabb az eszembe, hogy talán azért morog olyan sokat, mert fájdalmai vannak. Lehet, ha elvittük volna állatorvoshoz és még esetleg ki is derült volna, hogy nincs semmi egészségügyi gondja, legalább máshogy alakultak volna a dolgok, mondjuk nem döntött volna úgy, hogy oda megy, ahol esetleg valami baleset érte/ahol elrabolták és még most is itt lenne velünk (legalábbis kajaidőben) :( Valakivel történt már hasonló? Van még remény, hogy egyszer hazajön?


2019. aug. 17. 02:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Még van egy kérdésem ezzel kapcsolatban, amit elfelejtettem fent írni >.< Szóval az eltűnt cicán kívül van még 2 másik felnőtt macskánk, valamint a lánycica, akinek kiscicái születtek (de vele sose voltak jóban, szóval ő az utolsó kb., akiből kinézném, hogy érdekli, mi van a szóban forgó kandúrral). A másik 2 macskával viszont együtt nőttek fel, amikor épp nem csavargott, mindig velük aludt összebújva, meg sokszor "puszilkodtak" is. Viszont mióta eltűnt, a másik 2 cica nem is kereste, egyáltalán semmilyen változást nem vettem észre rajtuk. Szóval lehet, nagyon hülyén hangzik, de lehetséges, azért nem keresik vagy szomorkodnak miatta, mert ők az eltűnése óta is találkoztak vele és tudják, hogy valahol életben van? Vagy lehet, ők még fel se fogták, hogy lehet, többé nem jön haza a kis "tesójuk"?
2019. aug. 17. 02:33
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Végig olvastam. De nem leszek kedves.


Először is,egy csomó hülyeséget mesélsz be magadnak,csakhogy megnyugtasd a lelkiismeretedet. Hasztalan. Elnézted a rokonnak,hogy a macskáidat kínozza. En tudod mit csinálok ha az állataimat bantják? Felképelem az illetőt! Kit erdekel mit mond anyu meg apu? Felfogod,hogy azok az állatok közben nem jól érzik magukat?!

Érezd magad rosszul nyugodtan,mert aki kint tartja a macskát,az veszélyezteti az életét.

Ha meg kinti macskára teszel nyakörvet simán te ölöd meg! Az elakad/beakad/fenn marad kerítésen,dróton stb. A macskanak vége!


Ami reálisan történhetett vele: elütötték,megmérgezték,kínozták emberek,vagy elkapta egy kutya. Most,hogy a közösségi médiában is hangot adnak nekik,minden nap egymást érik az állatkínzásról szóló cikkek,esetek. Szerinted így biztonságban van bármelyik állat?


Ismétlem: hiába nyugtatod magad,ha eltünt és baja esett,az csakis a te és a szüleid hibája.

2019. aug. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem jutottam el a végéig, mert iszonyatodan felháborodtam...

Nem normális, hogy hagyjátok csavarogni! Állatvédelmi törvényben is benne van 20 éve, hogy nem hagyhatják el a telket, az minden gerinces háziállatra vonatkozik a saját védelmük és a nyugalom érdekében! Minden alkalommal, mikor elment, életveszélyben volt. Én megbolondulnék, ha nem tudnám, hogy éppen hol van a macskám, mit csinál, mit csinálnak vele.

2019. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Nos, hagytad, hogy a büdös parasztgyerek rokonkátok kínozza szerencsétlent, a két áldott édesszüléd meg még adta alá a lovat, mert a macska az szerintük jó játékszer, szüleidnek épp akkora józanító nyakleves járna, mint a parasztgyereknek, nem csoda, hogy elmenekült tőletek. Ezt a családod elcseszte, elüldözte. Hülye lesz visszamenni oda, ahol bántják. Szóval nem, nincs remény. Az állat nem játék.
2019. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!