Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jártas valaki macska pajzsmiri...

Jártas valaki macska pajzsmirigy túlműködésben?

Figyelt kérdés

Volt már valakinek, hogy a macskáját emiatt meg kellet műteni? (Eltávolítani a pajzsmirigyét, mert már meg volt nagyobbodva.) Az Én macskám pajzs.túlműködéses sajnos. A doki mondta, hogy nem tapintott neki a nyakánál daganatot-még- hogy már esetleg meg lenne nagyobbodva a pajzsmirigye, de javasolta, hogy vigyem olyan vizsgálatra, ami kb fél órás és altalásban végzik, ami kimutatja, hogy a szervezetében esetleg van-e más daganat vagy áttét, mert most voltam vele kontrollon (vérvétel) és a pajzs hormondja megint marha magas, annak ellenére, hogy mindennap gyógyszert kap (hormon gyógyszert, konkrétan Propycilt) és adok mellé neki májvédő tablettát is (Glutamax Forte tabletta) mert a májképe a gyógyszer miatt nem volt jó, aztán jó lett, és most megint megnövekedett a májenzim szintje is, hiába adom ezt a tablettát. A doki azt mondta, hogy ilyen magas pajzshormon túltermelés mellett ez sajnos normális, hogy a májvédő tablettára akár nem reagál, mert a pajzshormon sajnos az egész anyagcserére kihat. Félek az altatástól is (még nem volt altatva, azt mondta a doki, hogy olyan állatorvost nem fogok találni, aki azt fogja mondani, hogy egy altalás full biztonságos és semmi sem történhet alatta, mert minden altatásnak van kockázata, de mondta azért azt is hogy amit használnak altatásra azért az elég biztonságos meg folyamatosan figyelik) és úgy el vagyok keseredve, még sírtam is, hogy szegény kis állatom....bár biztos Én is hozzájárultam most nemrég a magasabb pajzshormon értékéhez, hogy emelkedhetett, mert nem rég adtam neki nem is egyszer (több napon át majdnem minden nap) sima lében lévő tonhalkonzervet, amit szegénykém imádott, de mint utólag utána olvastam, a tonhal tele van jóddal, ami egy pajzstúlműködéses állatnak/embernek így emiatt kb tiltólistás. Akkor nem néztem meg körültekintően, hogy melyik macskaeledelt adhatom neki és melyiket nem. (Pl Whiskasban van hozzáadott jód, de a Felixben meg nem-kivétel a Juniort-lehet ezeket is szem előtt kéne tartanom, mert minden jód téma számít nála)

Szóval, van e valakinek pajzsmirigy túlműködéses macskája, milyen gyógyszert kap mellé kap-e kiegészítőket (máj- és vese védőket pl) milyenek az értékei, vagy valakinek már meg kellett-e emiatt műteni is a macskáját? Köszi!!



#macska-pajzsmirigy
2019. aug. 17. 21:28
 1/1 anonim ***** válasza:
ugy ltaccik nem.
2020. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!