Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom elérni, hogy...

Hogyan tudom elérni, hogy később keljen fel a macskám? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Két éves, ivartalanított nőstény cicát tartunk lakásban. Néhány hete szinte minden reggel 4-5 óra tájban ébred fel, ami eddig nem volt jellemző. Kaparászni, konkrétan dörömbölni kezd az ajtómon (éjszakára általában be van csukva, a család többi tagja nem szeretne vele aludni). Kiengedem a folyosóra, adok neki enni, mégis folytatja a dörömbölést, ébresztgetést.

A lakásban csend van, senki nem járkál, z után kelnénk optimális esetben. A szobámban sötét van, tehát nem a fényre ébred a cica. Estenként későn, éjfél körül fekszik velem együtt.

Tapasztalt már valaki hasonlót? Mit tudok tenni?



2019. aug. 22. 12:41
 1/10 A kérdező kommentje:
*6 óra után kelnénk optimális esetben.
2019. aug. 22. 12:54
 2/10 anonim ***** válasza:
8%

lekensz neki egy rohadt nagy pofont aztán harmadnapra megtanulja, hogy ezt nem kéne.


Esetleg még beszélgethetsz vele arról, hogy ez neked nem jó és, hogy legyen belátással az életritmusodra. Csak ez nem hiszem, hogy hatna.

2019. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Az enyém is ilyen. Öt körül kopog az ajtón. Én következetes voltam, ami az elején idegőrlő, de hosszútávon megéri. Mikor kopog, kinyitom az ajtót,de nem engedem be és határozott NEM-et mondok többször. Már kezd leszokni róla, most már csak néha csinálja.
2019. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Front, hold, időjárás vagy bármi egyéb miatt is lehet. Te sem alszol minden nap egyformán, hol jobb, hol rosszabb. :)

A mieink áldott jó macskák, ha szabadnapon 11ig alszom, akkor is maximum dorombolva odafekszik az egyik, hogy most màr igazán ébredezhetnél...

De így nyáron; ha a nagy melegekből hirtelen lehűlés van, akkor megkattannak, hirtelen lesznek baromi aktívak. Múlt héten a hűvösben hajnali 3tól dorbézoltak, rohangálás birkózás nyávogás ajtókaparás alomásás Kínáig..... Aztán 2-3 nap kattantsàg után visszatér a megszokott rend.

2019. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2:

Nem, ettől csak félni fog a saját gazdájától, szóval az ilyen hatökör tanácsokat nem kéne.

2019. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#5 érdekes, eddig mindig megtanulta a macskánk, hogy mit nem szabad egy pár seggreverés után, ha egyértelművé tettük, hogy miért kapja. Az állatokat (és az embereket is) büntetéssel, illetve jutalmazással lehet "tanítani". Honnan a fenéből tudná egyébként, hogy mit várunk el tőle? Te levelet írsz neki?
2019. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező te meg ne csodálkozz rajta, hogy ezt csinálja a macska, ha beválik az, hogy elkezd kaparni te meg kiengeded.
2019. aug. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

6, a macskánál a büntetés nem működik, nem a viselkedéssel, hanem az emberrel köti össze, akitől kapja. Macskánál az "ezt nem csinálhatod, de helyette mást igen" típusú nevelés működik, azaz a tiltás mellé párhuzamosan kap egy engedélyt is. Például: ne kapard az ajtót, de teszek az ajtó mellé egy kaparófát, amit szabad. A "büntetés" (pl az ajtóra rakott ragacs - amit ugye nem köt a gazdához, mert nem a gazda okozza) max átmeneti.


A kérdező esetében büntetni ugyanúgy nem kell, a jutalmazás elmaradása a nevelési eszköz - azaz, ha nem kap jutalmat a viselkedéséért, nem megy ki hajnalban, nem kap a cica reggelit, stb., akkor felhagy vele, mert nem lesz rá oka, hogy csinálja.

Legalábbis átlagos esetben ez a megoldás, azonban a kérdező macskája már felnőtt, és ez egy frissen felvett szokás. Tehát, nem a nevelés hiánya az oka, tehàt ki kell deríteni, hogy akkor mi - mert a viselkedésváltozásnak mindig oka van.

2019. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
OFF: enyém nem kopog, nem kapar, nyávog. De olyan üveghangon és hangerővel, hogy néha félek, hogy szól a szomszéd. Pedig ajtó nyitva, száraztáp kinn van. Unatkozik.Néha megsuhintom törölközővel, akkor pár napig nyugi aztán újra. Mindezt pontosan 4ó15-kor. Szerintem van ébreszőórája :) ON
2019. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Az elején a mi cicáink is ránk akarták törni az ajtót reggel, mi nem alszunk velük, este szobaajtó becsuk. Én kicsit drasztikus módszerrel élve , jól a seggükre csaptam amikor kapartak dörömböltek. 3.alkalom már nem volt, okosak. Mostmár tudják mi a rendszer. Egymással elszórakoznak míg nem kelünk. Imádjuk őket, de én azon az elven vagyok h nekik kell alkalmazkodni hozzánk, nem nekünk hozzájuk.
2019. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!