Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnak is pisilt vagy kakilt...

Másnak is pisilt vagy kakilt az ágyra a cicája?

Figyelt kérdés
5 éves ivartalanított kandúr, 2 hónapja más vigyáz rá, eddig jó cica volt, de tegnap a dolgát az ágyukra végezte, még sose csinált ilyet. Nem tudom, hogy ezért vigyük - e orvoshoz egyből, vagy csak bosszú volt, mert éjjelre bezárták.
2019. aug. 23. 10:28
 1/6 anonim válasza:
18%
Szia, valószínűleg bosszú volt. Mivel a cicák nagyon érzékenyek a változásokra, el tudom képzelni, hogy ezért történt. Nekünk volt egy cicánk, és amikor megszületett a fiam, onnantól kezelhetetlenné vált. Lepisilte az ágyunkat, a drága szőnyegünket. Mindent cserélni kellett. Végül ment a cica is vidékre egy barátunkhoz, mert teljesen megbolondult. Nagyon féltékeny lett, mintha egy másik macska lett volna, rá se ismertünk. Harapott, karmolt, egyszerűen csak a gond volt vele. Fiam születéséig nagyon aranyos volt. Ha a nappaliban ültünk a TV előtt, közénk kuporodott, simogattuk, szóval ő volt a középpontban. Aztán megszületett a fiunk és folyton nézegette a babakocsiban meg az ágyban, majd ment "megbosszulni". Én meg hullafáradt volt az éjszakázásoktól, azt se tudtam, fiú vagyok-e vagy lány, totál nem volt energiám még ennek a mindennapi atrocitásnak a kezelésééhez is. Inkább megváltunk tőle. Már sajnos nem ő volt a középpontban és ez nagyon rosszul érintette. Viszont az új helyen, kertes házban azóta is boldogan él. :) Nekünk van új cicánk, aki fiammal boldogan hancúrozik, 1 hete érkezett, 9 hetes pöttöm. :) Szerintem vissza fog állni a rend nálatok, ha tudsz, tölts kicsit több időt most vele. Elvileg a menta illatát meg a narancsot nem szeretik a macskák. Próbáld meg azt, hogy egy nagy nylon lepedőt (asszem, patikában lehet is ilyet kapni) vagy több nagyobb nylonzacsit ráteszel az ágyra, arra egy nagy lepedőt és kend be menta és narancs olajjal. És ha legközelebb az alomba végzi a dolgot, dicsérd meg, simogasd meg, esetleg adj neki egy jutalomfalatot. Szerintem nem kell orvoshoz vinni, de persze, te látod. Figyeld, milyen a viselkedése. Sok sikert! :)
2019. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Felejtsük már ezt a bosszú-baromságot! A macska nem tud bosszút állni, nem képes olyan komplex, érzelmi alapú döntésekre mint az ember!

Ha a macska almon kívül vizel, annak több oka lehet: 1. Problémája van az alom tisztaságával, helyével, állagával, vagy megijedt valamitől amíg az alomban volt.

2. Alsó húgyúgyi betegségek, például húgykő, vagy idiopátiás hólyaggyulladás (FIC). 3. Stressz. Ez tulajdonképpen összefügg a másodikkal, mivel az idiopátiás hólyaggyuadás legnagyobb hajlamosító tényezője a stressz! A macskák nagyon szenzitívek az őket érő változásokra, tartós stresszhelyzetek tartós, steril hólyaggyulladást produkálhatnak az arra hajlamos macskákban. 4. Véletlen: nekem pisilt már úgy ágyba macskám, hogy éppen aludt, amikor a másik levadászta és ráugrott, és szegény ijedtében bepisilt.

A ti esetetekben nyilván a 3. eset áll fenn, ha idegen vigyáztak rá és még be is volt zárva, valószínűleg rástresszt a dologra. Picit olyan ez, mint amikor nagyobbacska gyerek trauma hatására bepisil éjszaka. Én egy alkalom után még nem vinném orvoshoz, de ha többször előfordul, akkor lehet valamilyen szervi probléma vagy FIC is, szóval akkor doki!

Az első válaszolónak meg csak gratulálni tudok!

2019. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"Felejtsük már ezt a bosszú-baromságot! A macska nem tud bosszút állni, nem képes olyan komplex, érzelmi alapú döntésekre mint az ember!"


Macska vagy?

2019. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a tartás körül nem stimmel valami.

Ha eddig szobatiszta, ok nélkül nem változik meg a viselkedése.

Egyik cicám - 10 évesen - egyszer kakilt az ágyra. Rohantam vele az orvoshoz. Betegség volt az oka.

Másik cicám soha nem kakil az alomba, mindig mellé. Ketten vannak és nem bírják egymást. Itt ez a gond......még mindig jobb, mint a pisi.

Mit mondanak a gondozók, máskor is előfordult? Miért zárták ki?

2019. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Megszabadulnak a "rossz" macskától, és hoznak egy "újat"... Gyerekkel is majd ezt kell tenni, ha rosszul viselkedik!
2019. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém csak egyszer pisilt az ágyamra.Éjjel közöltem vele,hogy van alom nem viszem le.Ő meg nem akarta az almot használni.Ha egyébként rendbe van a cica,akkor szerintem egy eset miatt még nem kell orvoshoz vinni.De azért figyeljetek rá most kicsit jobban.
2019. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!