Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó így az etetése?

Jó így az etetése?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy kóbor cicát, illetve ő fogadott be engem, ide szegődött a nyakamba. Minden reggel és este várja a napravalóját. Reggel egy kis tejbe tépkedek egy kis darab kiflit. Este egy vastagabb szelet párizsit kockázok neki(ilyen rúdba veszem).
2019. aug. 25. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem jó. Borzalmas. Vegyél neki macskatápot, vagy húst. A tej től mehet a hasa, a kifli semmi hasznosat nem tartalmaz, a párizsi tele van minden sz.rral, pl fűszerekkel, ami nem tesz jót neki.
2019. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 alletta ***** válasza:
52%
száraz és nedves macskatápokkal etesd, korának megfelelővel. tiszta víz mindig legyen neki.
2019. aug. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Először is, jófej vagy, hogy foglalkozol vele! Ne hagyd magad eltántorítani!


Érdekes, nagymamám is napi szinten ad tejet a cicáinak (kinti, erős, egészséges cicák), akik nyáron a hideg, télen a langyos tejet lefetyelik. Én is csak lestem, az én benti cicám sosem kívánta és nem is itta. Ha megissza, hát akkor neki jó! A mamám múltkor a töltött káposztát adta nekik es

Amúgy érdemes lenne száraztáppal is próbálkozni estére, hosszútávon jobban jössz ki. Meg hát ebben a melegben, ha nen eszi meg egyből, a párizsi megromlik. Ne a bolti whiskast, friskiest vedd, mert drága, de nagyon rossz minőségű. Pl. Purina cat chow, nem túl drága, de nem rossz táp vagy Happy Cat, Josera (ez már jobb). Szóval az alsó középkategóriások között is találhatsz jobbat.


Egy kis vizestálkát is tegyél ki.

2019. aug. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Közepén lemaradt a vége


* szóval még a káposztát (nem a húst vagy tölteléket) is megeszik. De a húst imádják (konyhai nyesedék)

2019. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Van itthon, vettem 3 fajtát az állateledelesnél, nem tudom mi a nevük, de a nő szerint ezek nem whiskas minőségűek. Meg ilyen kis tasakos, szaftos eledelt is adtam neki, de ezekhez hozzá sem nyúlt, csak nekem nyávogott, de a macskakaja nem kell neki. Amiket adok mást mindig mindent megesz egyből, nem romlik meg, mert nem adok annyit, hogy egész éjszaka nézegesse. Egyedül a macskakaja maradt ott reggelig, csodálkozva néztem, ő meg nyávogott nekem.

Múltkor adtam neki én is fasírtot, meg húslevesből husit, répát, érdekes, ezeket mind megette. Meg a sajtos tejfölös kifőtt tésztát is megette.

De általában párizsit adok, csak ha épp nincs, akkor azt, ami nekem van, eddig mindent megevett a macskakajákon kívül.

2019. aug. 25. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Akkor etesd nyugodtan így tovább. :) Gondolom, felnőtt már és nem szokta meg a szárazat, ezért felesleges pénzt kidobni.

Ha bolhásnak tűnik, akkor még valami hatékony spot ont vegyél neki (advantage, vagy fyprist - ez olcsóbb).

2019. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Akkor áztasd neki a száraztápot tejbe? Ez így borzalmas, ha megeszi, ha nem...
2019. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, igen, felnőtt fekete cicalány.
2019. aug. 25. 20:17
 9/10 anonim ***** válasza:
A whiskas egyébként is egy túlárazott hulladék. Adj neki macskatápot, előbb-utóbb meg fogja enni.
2019. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tejjel mindenképp vigyázz, mert lehet, hogy megissza, de attól még hasmenése van tőle, csak te ezt nem látod. A laktózt nem bírják a macskák általában. De van olyan, aki gond nélkül fogyasztja, de ezt meg kell figyelned. De vehetsz neki laktózmentes tejet, ha szereti.


Szerintem is próbáld meg átszoktatni macskakajára szép lassan. Először vegyél neki valami jobb minőségű konzerv kaját (Zoopluson rendelhetsz pl. Animonda Carnyt, az jó ár/érték arányú) és keverd párizsival, majd csökkentsd a párizsit, végül hagyd el.


Ha szereti a tejet, a száraz tápot megpróbálhatod először tejbe áztatni, majd fokozatosan elhagyni belőle a tejet. Fontos lenne a száraz táp, hogy rágjon, mert így kevésbé lesz fogköves. Vagy nézz utána a neten, hogy milyen csont féleséget lehet adni egy cicának.

2019. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!