Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Területjelölés lenne? Ivartala...

Területjelölés lenne? Ivartalanított nőstény cica.

Figyelt kérdés

Kb. fél éve fogadtam be, már ivartalanítva, most nagyjából 1 éves és 2-3 hónap körüli lány cica, vagyis viszonylag hamar ivartalanítva lett.

Eddig nagyon szépen használta az almokat, kettő is van neki, az elején egyszer fordult elő, hogy máshova pisilt, de akkor még csak egy alomtálcája volt és túl piszkosnak találta.

Most viszont miután nagydologra használta az egyik alomtálcát, odament a bejárathoz és elkezdte kaparni a lábtörlőt. Először azt hittem csak a karmait élesíti rajta, máskor is hallottam, hogy ezt csinálja, viszont mikor ránéztem, már láttam, hogy guggol felette és bár elszaladt mikor rászóltam, már kisebb tócsa volt ott. Lehetett ez területjelölés? A bejárattól nem messze is lenne egy alom, amit használhatott volna, mégis mellé pisilt, illetve közvetlenül előtte használta a másikat, miért nem abba végezte a pisit is egyben? Sajnos korábban nem néztem, hogy amikor kaparta a lábtörlőt, esetleg pisilt rá, bár nem tűnt fel, hogy nyirkos vagy büdös lenne.


Tapasztalt valaki ilyet? Mit lehet tenni ez esetben? Befújtam macskariasztó és szagsemlegesítő spray-vel, ezen kívül mi segíthetne megelőzni a további mellé pisilést?



2019. aug. 25. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha többször előfordul, akkor doki! Lehet alsó húgyúti probléma!
2019. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyen problémára nem is gondoltam. Figyelni fogom, de mivel eddig nem volt rá jellemző, lehet inkább elviszem dokihoz a biztonság kedvéért.
2019. aug. 25. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!