Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon szeretnék kiscicát!...

Nagyon szeretnék kiscicát! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nemrég halt meg az imádott cicám, rettentően hiányzik. Ő anyukámnál lakott kertben, én apummal élek, albérletben. A szerződésben benne van, hogy ketrecben/akváriumban lehet tartani állatot, viszont én és apukám nagyon nagyon szeretnénk egy macskát örökbe fogadni. Mit tehetnék? Volt már valaki hasonló helyzetben? Sosem jönnek ellenőrizni, nem szoktunk találkozni az épület tulajdonosával sem. Szóba jöhet így?

2019. aug. 25. 19:43
 1/8 szántóvető ***** válasza:
100%
beszélj a tulajjal,hátha megengedi.
2019. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésben benne van, én nem játszadoznék a lakhatással.


- Megbeszélitek a tulajjal, hogy most is így gondolja-e. Akár átvállaljátok a költséget ha valamit, ami nem a tiétek tönkretesz. Pl. Bútorkaparás, szőnegyre pisilés, falra jelölés


- kerestek állatbarát albit



Lehet ez csak én vagyok, de én nem szegném meg a szerződést, mert nyilván az is benne, hogy az abban foglaltak megszegéséért mi jár. A kreszt sem akkor tartjuk be, ha a rendőrség előtt haladunk el. Sose jön ellenőrizni, de sosem tudhatod mikor változtat a jószokásán.

2019. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden bútor és berendezés a sajátunk!
2019. aug. 25. 20:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződés ellenére odavisztek egy macskát, a főbérlő joggal dobhat ki onnan, hiszen megszegtétek. Vagy beszéltek vele, vagy kerestek macskabarát albérletet.
2019. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap beszélünk vele!
2019. aug. 25. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi szerződésünkben benne van, hogy nem lehet állatot tartani, de aztán mégis megengedte a tulaj. Már kétszer jött ellenőrizni, semmi gond nem volt. Kérdezzetek rá, hátha, igazából ha a bútorok a tiétek, akkor nem kéne hogy baja legyen vele (saját véleményem szerint, nyilván az ő lakása, ő dönt).
2019. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Mi megengedtük a bérlőknek, mert olyan szépen megkértek, és beleegyeztek a feltételbe, miszerint ha kár keletkezik, megtérítik. Nekünk is van házi kedvencünk, és nagyon vigyázunk a lakásunkra, és ezt elvárom a bérlőktől is. Soha nem volt ebből gond, biztosan nagyon rendes lakókat fogtunk ki eddig. Így természetesen nincs gond a kisállat tartással, most is van egy tündéri cicus, a mostani bérlőknél. :)
2019. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beszéljetek a tulajjal! Én úgy adtam ki a lakást, hogy felőlem elefántot is vihetnek magukkal, de ha kárt okoz, akkor azt meg kell téríteni.
2019. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!