Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma a cicám átment a szivárvány...

Ma a cicám átment a szivárvány hídon. Már este van, a mai napon még búcsúzhatok tőle? Holnap temetnénk csak el. Ez igy humanus? Meg nem veszitettem el hazikedvencet.

Figyelt kérdés
Fogadott cicám FELV és FIV pozitív volt. 2 hét után feladta a harcot, nagyon reménykedtunk, hogy jobban lesz. Penteken javult is az allapota ezert nem altattuk el. Viszont ma rosszabbul lett es elment.

2019. aug. 25. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Sajnalom a macskadat, de felnott letedre fogalmazhatnal egy kicsit ertelmesebben. Nyugodtan bucsuzhatsz tole, es temetheted hnap, nem is ertem mi lenne mas opcio, talan este a soterben asni?... a bucsuzast meg nem akadalyozza semmi kb.
2019. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy felnőtt, #1? Szerintem nem az. Amúgy részvétem és.. állatról van szó, bármikor búcsúzhatsz tőle, a belső elfogadás a lényeg, meg ilyenek.
2019. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom :( én szerdán vesztettem el a cicámat :'(
2019. aug. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2019. aug. 25. 23:31
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 oszinte reszvetem! Nagyon sajnalom! ☹️
2019. aug. 25. 23:32
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Én sem hiszem hogy felnőtt, ne legyél érzéketlen vele!


Kérdező: semmi baj nem történik ha holnap temetitek el. Addig be szoktuk tenni a testét valamilyen dobozba és abban temetjük el a kertben. (Figyeljetek oda hogy elég mély legyen a sír!!) Ha nincs kertetek akkor valami közeli erdős terület vagy ilyesmi...

Apukám gyerekkoromban ilyen kis fa keresztet is csinàlt es ráírtuk a hàzikedvencek nevét, szerintem ez kedves gesztus hogy ne feledkezzetek el róla. Lehet később új cicát venni/örökbefogadni, de csak akkor érdemes ha már feldolgoztad a cica halálát, és nem úgy kell felfogni hogy az előző háziállat helyett.

Remélem hamar túlteszed magad rajta!

2019. aug. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

#6:

Akkor talán oda kéne írnia, hogy hány éves. Amúgy meg sok felnőtt úgy ír, mint egy 8 éves.

2019. aug. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Sok kultúrában virrasztanak a halott mellett, akár napokig is (főleg akkor volt ez "divat", amikor nem tudták annyira jól megállapítani a halált, lehet hogy szerencsétlen csak tetszhalott volt - így nem temették el véletlenül élve)


Szóval teljesen oké, ha ma elbúcsúzol, aztán holnap (vagy akár holnapután) temeted csak el.


Ceremóniát is tarthatsz, ami csak jólesik. Ha szívből csinálod, a cica biztosan örülne neki, hogy ennyire gondolsz rá ♥

2019. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítséget! Ma reggel eltemettük, kialakítottunk neki egy helyet a kertben.
2019. aug. 26. 09:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy már nem szenved, én is csak erre tudok gondolni meg hogy ameddig itt volt mindig vidám volt :(
2019. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!