Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyúzzák egymást az 5...

Miért nyúzzák egymást az 5 hónapos nőstény macskáim?

Figyelt kérdés
Van amikor, tök jól elvannak, testvér cicákról van szó, egyszerre kerültek hozzánk. De sokszor már olyan szinten játszanak, hogy egyik ingereli a másikat, aztán elkezdi harapdálni, úgy hogy a másiknak már fáj, mert nyávog. Aztán ki szaladnak az udvarra és elkezdenek kb. bírkózni. Aztán meg lenyugszanak pár perc múlva. És csak a játék vagy nem szívlelik egymást a macskák? Plusz az egyik állandóan fetreng, dörgölőzik, nyávog ha épp nem simogatom meg, mikor úgy szeretné, az állatorvos szerint elég lesz november-december körül ivartalanitani őket, de nekem fura ez a viselkedés. Márciusban születtek
2019. aug. 27. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem szívlelnék egymást azt észrevennéd. Nálunk a kutyával birkózik a cica, ott ha bedurvulna a játék, a cica vagy felnyávog élesen, vagy fúj egyet és a játéknak azonnal vége. Fogja magát és elsétál. Szerintem ilyesmi lehet nálatok is a helyzet, nem hiszem, hogy túl kellene aggódnod.

(Az én cicámat 7 hónaposan ivartalanították, még tüzelés előtt. Dokija válogatja ki mit ajánl, nálunk ez tökéletes időpont volt.)

2019. aug. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kismacskák bunyóznak. Ilyenek.
2019. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tanulási folyamat. Hogyan kell ügyesen vadászni, megfogni a másikat, megölni a zsákmányt, stb. Nálam egy macsek van kicsi korától és a mai napig lesből megtámad:))

Mondhatni, megpróbál levadászni. Anyák is játszanak velük keményebben is. Ez mind az életre felkészülés tanítás része.

2019. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik ivarzik éppen, ha kijárósak és nem szeretnétek kölyköket, akkor ideje volna elvinni ivartalanítani mindkettőt.
2019. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb ivartalanítatni egy macskát már 6 hónaposan. December az késő hiszen már 9 hónaposak lesznek a cicák. Főleg látom, hogy kintiek és télen nehezebb megoldani az egészet, mert hideg is van.
2019. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 95%-ban kint vannak, nem szeretnek bent lenni fél-egy óránál tovább. Gondolom azért, mert akiktől hoztuk az anya macska is kinti volt. Mikor bent vannak, akkor megy ez a falhoz, tárgyakhoz való dörgölőzés, lefekszik az ülőgarnitúrára, hátra dobja magát, dorombol, azt szereti, ha a hasát simogatom, aztán ha abbahagyom nyávog egyet, mikor megunja akkor meg szalad kifelé. A másik az nem ilyen, ő inkább csak néz, figyel, járkál, csak akkor igényli a simogatást, ha fekszik, pihen. De nem felénk. De picit ilyen el van, elugrál, játszik magában, de mellette olyan, hogy követ, követne mindenhova. Bár figyelem az eseményeket, általában az udvaron is együtt játszanak, kergetik a rovarokat, lepkéket este, nem látnám, hogy kandúr macskák járnának ide, a szomszéd ivartalanitott kandúrjat kivéve, akivel játszanak. Pedig vannak erre szép számmal, mert hallani a vonyitást esténként, de olyankor direkt kinézek és látom, hogy az enyémek épp nyugodtan ülnek vagy játszanak. Szóval itt egyik válaszra hallgatva, 6 hónapos korában megnézetem a dokival és ha idő van, jöhet az ivartalanitas
2019. aug. 28. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!