Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskák a kertben és...

Kismacskák a kertben és mindenhol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban felfigyeltem egy (vagy inkább több) macskacsaládra.

Elég vadak, szerintem senkijé, csak valaki elfelejtett ivartalanítani. A macskamentők fullon vannak, akiket kérdeztem, senki nem tudja vállalni őket. Kint ülnek vagy szaladgálnak az autóúton, meg már be-bejöttek a kertbe is.

Szerencsére a kutyám macskabarát, de a szomszédoké nem az.

Próbáltam fotózni őket, de nagyon félnek.


Mi ilyenkor a teendő, ha senki nem tud segíteni, de nem akarom, hogy bajuk legyen?


2019. aug. 29. 14:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az Illatosra nem akarom bevinni őket, mert egyrészt láttam hogy vannak ott a macskák, másrészt feltételezem semmilyen oltásuk nincsen, nem élnék túl.
2019. aug. 29. 14:05
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon van más megoldás, mint hogy Te befogadod őket, és megpróbálsz nekik gazdákat találni.
2019. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom őket hova rakni. Bent a házban van 2 benti macskám, nem hozom be melléjük őket. :(
2019. aug. 29. 14:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld őket odaszoktatni az udvarotokra! Tegyél ki nekik kaját, vizet, dobozokat amikben alhatnak... Talán így szelídülnek valamennyit! Közben lehetne őket hirdetni fb-on, vagy ajánlgatni ismerősöknek! Milyen macskamentőket kérdeztél?
2019. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kb mindegyiknek írtam, amelyik pesti. A kutya miatt inkább csak átutazóban vannak, nem maradnak itt sokáig, csak átszaladnak vagy felrohannak a fára.


Megpróbálok akkor kaját kitenni nekik, hátha akkor le tudom őket fotózni, de nézegettem a Jófogáson, hogy szebbnél-szebb ingyen elvihető, barátságos (sokszor oltott) kiscica van. Nem hiszem, hogy ezeknek a félős, félig vad macsekoknak lenne esélyük. Ráadásul sok a fekete, 1 fekete-fehér van meg 2 cirmos.


Megpróbálok akkor fotózni, hátha...

2019. aug. 29. 16:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Én két full vad fekete (ami elvileg esélytelen kategória) kiscicát fogadtam be. Az én "fétisem" a legszerencsétlenebbeknek esélyt adni. Szerintem ha én ezzel így vagyok,tán más is így lesz.


Nincs esetleg egy melléképületed? Garázs,pince vagy tároló?

Az a baj ha félnek a kutyustól,nehéz lesz. Esetleg ha emelvényre rakod,vagy valami hasonlóra,ahol a kutya nem éri el,megtelepedhetnek ott.


Ja,és üdv a macskamentők közt,kedves új kóborcica befogó ✌😉

2019. aug. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajna semmi olyan hely nincs a kertben, amihez a kutya ne férne hozzá, a házban meg a macskák. Hátul a kertben pedig madáretető és itató van, ahol előszeretettel tanyázik egy hatalmas verébcsalád.


A szerszámosraktárban meg épp lakik egy galambfióka, akit vinnem kell Hortobágyra, mert valami baj van a szárnyával. :D


Megpróbálok csinálni nekik egy nyugodt helyet, aztán barátkozom velük. Csak baromi sokan vannak és ha idén nem is, de jövőre biztosan megduplázódnak, azt meg meg akarom akadályozni, addig valahogyan el kellene kapni és legalább ivartalanítani kellene őket. :/

2019. aug. 30. 11:25
 8/11 anonim ***** válasza:
A legjobb megoldás az lenne ha a kertedben maradnának, míg nem viszik el. Meg kell próbálni, legalábbis én nem szívesen nézném végig (még egyszer), hogy az autó elütötte a macskát.
2019. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Oda ne szokasd őket,ne legyél buta.Minden állaton nem lehet segíteni bármennyire szeretnél.Oda szokatsz 2-t hónapok múlva jönnek az alommal 5-en,újabb 6-8-10 hónap azok is jönnek az alommal közben megint fial ugyan az a 2..

Mire észbe kapsz 20 macska rohangál a kertbe attól pár macskától akiket etetni kezdtél.


Gondolom ivartalaníttatni meg nem akarsz másik 5 idegen macskát plussz még akik oda szoknak a kajára.


Esetleg szervezetek segítségét tudod kérni.Ha abba nem is,hogy befogadják őket egy gazdi kereső posztot és egy pár olcsóbb ivartalanítást tudnak biztosítani.

+ ezerrel hírdetni kell,hogy vad kiscicák szeretnének otthont.Talán lesz pár lélek akiknél elfér 1-1 mentendő cicus.

2019. aug. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nekem is ez a bajom, hogy nem akarok 20 macskát a kertben, csak tegnap is majdnem szívrohamot kaptam, amikor a hülye az autóúton feküdt le.


Írtam még pár állatmentő szervezetnek, meg fent vannak már a Jófogáson is, aztán meglátjuk. Egyelőre nem találtam senkit aki tudna segíteni.

2019. szept. 1. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!