Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kezdjek el komolyan...

Mikor kezdjek el komolyan aggódni a macskámért, aki kevesebbet eszik a szokásosnál és kicsit fáradtnak, rosszkedvűnek tűnik?

Figyelt kérdés

Szóval egy kicsit már most is aggódok, de nem akarom túlreagálni a dolgot.

A macskám (2 éves herélt kandúr) kicsit furcsán viselkedik. Általában egy nap többször jön enni, 2-4 alutasakos eledelt simán megeszik egy nap.

Ma reggel 8-kor megevett egy felet, 10-kor még egy felet, utána elvonult aludni. Egy órája, 6-kor hívtam elő, akkor egy kicsit majszolt a kajából, de nem evett sokat. Visszament aludni. Szerintem nem akarja, hogy zargassam, mert átfeküdt egy olyan helyre ahol nem nagyon látom.

Nem láttam hogy hányt volna, illetve a jeleit/maradványát sem láttam sehol.

Nem mondanám letargikusnak, inkább csak fáradt és morcos, de reggel meg délután is előjött, amikor hívtam, és habár udvarolni kellett neki a kajával mert nem volt nagy étvágya azért szokás szerint követett, várta a kaját (bár nem olyan izgatottan mint általában).

Mindenki azzal nyugtat hogy macskáknál előfordul az ilyen, meg hogy fülledt meg volt ma, biztos azért nincs kedve enni (aláírom, nekem sincs). Meg hosszú szőrű cica, lehet tele van a gyomra szőrrel és azért nem érzi jól magát.

Az is pozitív, hogy alvás után ő mindig lassú, álmos, lusta, kicsit étvágytalan, de általában hamar felélénkül. Rengeteget alszik, főleg a kertben (ott is ahol most alszik).

Reggel szerintem kalandozni is volt a közeli pataknál, mert tele volt bogánccsal. Ez is megszokott dolog.

Az is lehet, hogy kicsit meg van sértődve. Tegnap bent kellett tartanom egy darabig a házban, utána meg a szőréből kellett kiszednünk a bogáncsot, amihez le kellett fogni. Nagyon megsértődött ránk.


Igazából nem is aggódnék, ha rendesen enne. Előfordult már nála, hogy egy-egy napig nem nagyon evett, és utána minden jó volt, de olyan is, hogy orvoshoz járkálás lett belőle mert beteg volt (kétszer idén, év elején).


Tartok tőle, hogy megint valami baj van, de nem mehetek orvoshoz azért, mert a macskám egy pár órája nem evett meg kicsit levert és nincs kedve velem lenni, inkább elbújik és alszik.

Mikor kell elkezdenem aggódni? Milyen jelekre figyeljek? Azt folyamatosan nézem, találok-e valahol hányást vagy nem volt-e hasmenése (az meglátszik a hosszú szőrén). Azt is jegyzem, mikor evett és mennyit. Inni nagyon nem szokott, mivel szaftos alutasakost eszik (mindig).

Tegnap viszont ivott egy kis vizet (mondjuk ez önmagában nem ad okot aggodalomra).


Illetve szerintetek aggódnom kéne? Ha megmérgezték volna, akkor annak már jelét kéne látnom reggel óta, nem? Ha meg beteg, akkor annak hamarosan ki kell derülnie, ha nem lesz jobban... Vagy szerintetek is túlreagálom, és csak valami miatt rossz a hasa vagy ilyen napja van, talán csak a meleg miatt?


Előre is köszönöm a válaszokat



2019. aug. 29. 19:20
 1/4 A kérdező kommentje:

Most elmentem megnézni, és épp előjött.

Élesítette a karmait, leült, nézelődött. A kedvenc jutalomfajatját a szokásosnál kevesebb lelkesedéssel megette, majd felült a szokásos helyére mosakodni. Még dorombolt is, amikor anyukám simogatta (nekem nem dorombolt, lehet tényleg megsértődött rám). Szokásosan megijedt a vendégektől, pedig a közelében sem voltak.

Éber volt, figyelt a zajokra, főleg azokra, amiket az anyja okozott, meg amikor nyávogott. Utána, aminek nagyon örültem, jóízűen megevett 1,5 szelet diétás felvágottat (tudom, hogy nem a legjobb a macskáknak hiába van benne kevés fűszer, ezért kaphat ritkán keveset, de most örültem hogy egyáltalán eszik valamit). Ez olyan adag, amit normális esetben megeszik. Utána is mosakodott, felmászott egy magas helyre és ott lefeküdt.


Ugyan kicsit megkönnyebbültem hogy evett, még mindig rajta tartom a szemem és figyelem, ha van valami.

A válaszokat továbbra is szívesen várom hogy tudjam, mikor kell segítséget kérnem, mi számít normálisnak és mi nem.

2019. aug. 29. 19:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy a meleg miatt nem akar annyit enni. Ha mosdik, koptatja a karmát, az jó jel. Az egyik nekem is szokott ilyet, hogy 2-3 napig alig van étvágya, és nagyon válogat, de csináltattam neki egy laborvizsgálatot, és minden oké. Azért ha 3 napnál tovább tart ez, én elvinném az orvoshoz!
2019. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ #2!

Szerencsére most tényleg túlreagáltam... A második alutasakost ette meg az előbb jó étvággyal, és 10 sincs.

Csak mindig megijedek, ha ilyen van, főleg hétvége tájt... mert ha későn jövök rá hogy baj van, akkor nem tudom hova vinni. Vasárnap az állatkórház sincs nyitva, amelyik igen, az meg túl messze van. :/


Tehát akkor 3 nap után már indokolt dokihoz vinni. Én is ennyit gondoltam, de jó a megerősítés.

Még egyszer köszi a választ!:)

2019. aug. 30. 09:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Meleg van, nem mozog annyit, mert nincs kedve kimozdulni, inkább a hűvösben döglik, ennél fogva nincs annyi energiára szüksége, tehát kevesebbet eszik. Ennyi, semmi gond. Ha egyáltalán nem enne, és nem kelne fel, az más, az már aggodalomra adhat okot. De mivel azért eszeget és előjön, karmot élesít, dorombol, az égvilágon semmi baja.
2019. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!