Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elég ha száraz tápból kap...

Elég ha száraz tápból kap ivartalanított cicáknak valót? Káros, ha folyamatosan vesebeteg és húgyköves macskáknak való gyógytápot adok megelőzésnek?

Figyelt kérdés

Fiú cica, benti. Elég a steril táp? Vagy gond lenne, ha én gyógytápot adnék?

Mert vagy a royal ivartalan kandúroknak valót adnám vagy a hill's c/d urinary(húgyutak védelmére) lenne. De félek, hogy így is beteg lesz, mert ismerek olyat, aki ilyen tápok mellett is beteg lett a macskája.


2019. aug. 31. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem baj,ha ilyet adsz neki,de egy macska étrendjéből ne hiányozzon a hús. Főtt/nyers csirke,hal,nyúl. Kell neki,mert ő egy ragadozó.

Ezt ne hagyd ki az étrendjéből,és akkor minden rendben lesz. Viszont a genetikát te sem állíthatod meg. Ha hajlamos a húgyuti megbetegedésre,akkor nem tehetsz semmit.

2019. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hát nyers csirkét semmiképp ne adj neki! Se nyers disznót!

Nyers nyúl vagy fürj az mehet. Én cicum e kettőt (is) kapja évek óta. Halat azt egy picit meg szoktam sütni neki oliva olajon :D

A hús mellé fontos, hogy kapjon belsőségeket is és, hogy megkapja a megfelelő mennyiségű kálciumot. Ez utóbbihoz az enyém a fürjet csonttal (nyersen!) kapja, ha az épp nincs, tojáshély örleményt adok hozzá (ezt lehet kapni szárítva-fertőtlenítve).


Ezek a tápok viszont a reklámokkal ellentétben nem olyan jó dolgok. A steril táp pl csak annyit tud, hogy talán nem hízik el tőle annyira. Ami kiküszöbölhető inkább azzal ha sokat mozog/mozgatod, játszol vele. Az állatorvosod meg úgyis azt ajánlja majd amelyik gyártóval szerződése van... Na nem azért mert haragszom az állatorvosokra, csak sajnos ebből van pénze a rendelőnek. Ilyen a világ :/


Ha a húgyutak miatt aggódsz, akkor azért is jó ha kap nyers husit mert abból remekül ki tudja vonni a vizet és az meg jó a húgyutaknak ha sok folyadékot fogyaszt cica.

Hasonó okból nem jó ha száraz tápot kap hisz az rengeteg vizet von el a szervezetéből.


Na, elszaladt velem a ló :)

Röviden:

Nem jók megelőzésre (se) ezek a tápok.

2019. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Husit azt kap, nyersen-főve, mikor hogy.

Tonhalat, heringet, tőkehalat, sütve, szálka nélkül.

Csirkét, pulykát, kacsát, nyulat eszi csak meg.

Tápot eddig optimanova gabonamentes lazacos meg nyulas, applaws csirke-kacsa, purizon szarvas-hal, illetve orijen halasat ette/eszi.

Napi 1x 10dekányi húst vagy konzervet szokott a száraz mellé kapni, többet nem eszik meg, hiába próbáltam reggel-este, nem kéri, csak napi 1x és azt a 100grammot is 3xra eszi csak meg.

2019. aug. 31. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben nincs húgyúti betegségre utaló tünete, inkább ne adj neki gyógytápot megelőzésképpen. Előző cicám már fél éves korától szenvedett húgykövesség miatt (lány cica), szinte egész életében gyógytápot kapott, mégis csak 7 évet élt, végül veseelégtelenség miatt el kellett altatni. Talán soha nem zokogtam annyira, mint akkor..
2019. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!