Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen az ivartalanított macska?

Milyen az ivartalanított macska?

Figyelt kérdés

Mamámnál van 3 nőstény macska, kettő kóborként került oda 1 és 2 éve, a harmadikat pedig az egyik szülte, ő most 1 hónapos kb. Egyébként három kiscica volt, kettő gazdát talált.

Most a problémám, vagyis a kérdésem fő témája az lenne, hogy én rendkívül ragaszkodok a macskáimhoz, és nembírom ezt a felesleges szaporodást, mind a hármat ivartalaníttatni fogom december/tél környékén, mire a kicsi is ivarérett lesz. Valószínűleg sok pénzbe lesz, amit saját zsebből kell álljak, mert nem támogat senki, nem érdekli se mamámat se senkit, csak én érzem felelősségemnek. Ezen rágódtam napok óta, hogyan csináljam. Most megyek egyetemre, koliba közel 500km-re, és nem tudom magammal hozni őket :( odaadni sem akarom, ha lenne saját lakásom bent tartanám őket.

Na de tényleg rátérek a konkrétumra: ivartalaníttatom a cicusokat, ezután kinti macska létükre sem fognak elkószálni utcára összevissza? Mert mamám nem fogja bent tartani őket, én meg nem tudom gondjukat viselni úgy. Félek bajuk lesz, a legidősebb macskám is csak 2 éves. Aggódom, mert a kicsit nagyon szeretném egyszer a saját lakásomban tartani, félek attól is, hogy a naptól baja lesz mert nagyon fehér cicus.

Mennyire kószálósak, veszélyeztetettek az ivartalan macskák kint tartva?



2019. szept. 1. 05:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak többet tüzelni és nem lesznek többet érdekesek a kandúrok számára. Jelentősen csökken a veszély és a nemi betegségektől, illetve a fialàs miatti komplikációktól is mentesülnek

Viszont kóborolni ugyanúgy fognak. Lehet többet lesznek otthon, de menni fognak így is valószínűleg.

Viszont tényleg kevésbé lesz veszélyes az életük, a legtöbb gázolás ivarzási időben van, amikor hajtják egymást folyamatosan.

2019. szept. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.
2019. szept. 1. 06:42
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Az én macskám kinti-benti, ivartalanított hím. Többet járkál el mint előtte...reménykedtünk benne, hogy majd többet lesz itthon, de nem. Szexelni is szokott még mindig, csak gyereke nem lesz.

Annyi változás lett még hogy a testalkata sokkal masszívabb.


Régebben volt nőstény macskánk is akit ivartalanítottunk, ő viszont többet maradt itthon az ivartalanítása után.

2019. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem benti nőstényem van, már ivarérés előtt megműttettem (igen, ilyenkor is lehet, sőt egyesek szerint még jobb is mint megvárni az első tüzelést, de erről vannak viták). Nem tudom, hogy ezért, vagy alapjáraton ilyen a természete, de egy eszméletlen bújós, beszédes, ragaszkodó, cuki kiscsaj lett belőle. Olyan mintha kölyök maradt volna, pedig most másfél éves. Testalkatra anyukám ivaros, kinti nőstényével tudom összehasonlítani, az enyém sokkal masszívabb hozzá képest, de az is lehet, hogy más a genetikájuk.


Off: Barátnőm ivartalan kinti kandúrja kicsit megsínylette az ivartalanítást, mert a többi macska az elején nem vette komolyan a kijelölt területeit, mindig elverték a többiek az utcában. Aztán a kandúr bekeményített és már nincs ilyen probléma.

2019. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!