Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt az örökbefo...

Miért csinálja ezt az örökbefogadott cicám?

Figyelt kérdés

Már nagyobb kölyökmacska volt a macskám, mikor elhoztuk a cicaárvaházból. Az utcán élt addig, ameddig oda nem került. Most már megszokott nálunk, nagyon lassan tudtuk elnyerni a bizalmát, de sikerült. A férfiakat gyűlöli, arra azt mondta az állatorvos, hogy lehet bántották férfiak... Aput sem szereti, de anyuval, velem és a húgommal nagyon jól elvan. :)

Társasházban élünk, ilyen sorház jellegű, 2 szomszéd van és külön vannak az udvarink, de egy nagy kerítés veszi körbe. Magas kőkerítés, ami mögül nem szökik ki, így nappal, ha szeretne, az udvaron van. Éjjel vagy ha úgy van kedve, bent van velünk. Mostanában azt kezdte el csinálni, hogy mikor átmegyünk a 2 szomszéd portájára beszélgetni, akkor utánunk jön és addig nyávog, parancsolgat, mutatja az utat hazafelé, ameddig nem megyünk, utána nagyon elégedett képet vág. A ház végében van a közös padlásfeljáró, mikor itt volt a kéményseprő és mi fogadtuk, még a létrára is felállt és idegesen nyávogott, majd futott a mi udvarunk felé 1 métert és mutatta a fejével az utat :D Miért csinálja ezt? Tényleg mikor kint van, egész nap azt figyeli, hogy mi mikor hagyjuk el a mi udvarrészünket és már jön is parancsolgatni, mondja a magáét. Ahhoz képest, hogy aput nem szereti, vele is ezt csinálja.


2019. szept. 1. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
20%

Az én Nyávi cicám akkor csinálta ezt, amikor nyest v. más rágcsáló költözött be :D tiszta cuki volt. Odavezetett, és minden létező módon gesztikulálva mutatta, hogy valami gond van :)

A nagydumás cicókra jellemző, hogy imádnak mindent "megbeszélni" a gazdikkal. Ha a gazdi elsőre nem érti, megpróbálja ugyanazt elmondani lassabban, tagoltan, testbeszéddel, de gyakran még így se egyszerű eligazodni azon, pontosan mit is akar a cirmók :)

2019. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
38%
Mutatsz róla képet? Mennyi idős volt, amikor hozzátok került? Fiú, lány, ivartalan? Lehet azért nem megy ki és azért invitál titeket is befelé, mert rossz élmények kötik a kinti, idegen helyekkel, egy biztonságosnak érzett, otthonos helyhez ragaszkodik. Én örülnék, ha ilyen cicáim lennének, sajna az enyémek 12-16 órát kint töltenek vagy éjjelre vagy nappalra maradnak el, aztán itthon jól bekajálnak, mosdanak, majd alszanak, majd újra mennek csavarogni. Bár okos, figyelmes, megfontolt cicák, eddig mindig hazajöttek, de én azért féltem őket. Sajna huzamosabb ideig nem szeretnek csak bent lenni, inkább csak afféle feltöltődésként térnek haza, tudják, hogy itthon mindent megkapnak.
2019. szept. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!