Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám miért akar még szopizni?

Macskám miért akar még szopizni?

Figyelt kérdés
Július elején hazahoztam egy akkor kb. 1,5 hónapos kiscicát, aki azóta is állandóan a pólómat összenyálazza, mintha szopizni akarna és közbe dagaszt. Először se volt gond a rendes kajával, és azt hittem, hogy csak még hiányzik neki az anyukája, vagy fogalmam nincs, de kezdek aggódni, hogy megbolondult :D

2019. szept. 1. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 12 hetes korig az anyjával kellett volna lennie...

Ezen nem kell csodálkozni!

2019. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De van egy lány cicánk ő vele sose csinál ilyet
2019. szept. 1. 15:56
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Mert téged hisz az anyjának.
2019. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

12 hetes kora után kellett volna elválasztani. Emberi butaság ismét.


A macskát megnyugtatja most ez, valószínű évekig megmarad a szokása. Az is lehet örökre.

2019. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
100%
Pótcselekvés mert túl korán választották el. Nekünk a hasonló korú mentett cica csinálta, kellett volna még szegénynek az anyja abban a korban.
2019. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy elég hangos kocsmából hoztam el őt, ahol lehet még bántották is volna, és az anyját én nem láttam egyszer sem. Plusz a tulaj is azt mondta, hogy el lehet őket vinni.
2019. szept. 1. 16:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy a tulaj azt mondta, és az is elfogadható érv, hogy jót tettél vele. :) De ettől még tény, hogy túl korán lett elválasztva (jogszabály szerint is 8 a kötelező, cicáknál 12 az ideális), és ennek következménye a szopizás - ez a válasz a kérdésedre is ezàltal. Néha jól szocializált cicáknál is előfordul, de a tiédhez hasonlóknál gyakoribb, és simán megmaradhat egész életében akár. Készülj fel, hogy mostantól minden pléd, párna, póló nyálas lesz 15+ évig. :)
2019. szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez legyen a legnagyobb gondom c: köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 1. 17:23
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván érthető, hogy a körülmények miatt kellett idő előtt elhozni. De akkor ezzel együtt kell élni, hadd csinálja, ha ez nyugtatja meg a kis lelkét. 50-50 hogy kinövi vagy megmarad.
2019. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért, amiért a kisbabák, kisgyerekek cumiznak vagy az ujjukat szopják. Ösztönös önnyugtatás, amit a korai elválasztás erősít.

Lehet, hogy egész életében szopizni fog majd, vannak ilyen cicák (és kutyák is).

2019. szept. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!