Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy nevezik a macska arcán ezt?

Hogy nevezik a macska arcán ezt?

Figyelt kérdés
A szája felett, az orrától két oldalt azt a pöttyös részt, ahonnan a bajuszok kinőnek. Van ennek valami neve?

2019. szept. 1. 17:34
 1/6 Puffinlekvár ***** válasza:
100%
Nem tudom, de off, a cirmók szó megacuki
2019. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű szőrtüszők, csak mivel bajszok nőnek ki belőlük, ezért nagyobbak.
2019. szept. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt értem, hogy ezek szőrtüszök.Az arcnak az a része érdekel, ahol ez a sok szőrtüsző megtalálható, és pöttyös tőle. Hogy van-e ennek valami neve.
2019. szept. 2. 02:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy éppen az állatdokik hívják. Valaki bajusztőnek, van, aki felső szájkörnyéknek, van aki orr melleti régiónak nevezi. A cirmók tényleg édi :D

A bajusz szőrhagymái módosultak, érzékenyebbek és erősebbek is. Előfordulhat macskák és kutyák esetében is, hogy ezen területen pattanásszerű puklik jönnek létre. Alapvetően az is szőrtüszőgyulladás, aki ki tud fakadni, de vigyázni kell, hogy légy ne petézzen bele.

De mihez kell a megnevezése?

Ha jobban érdekel, keress egy Mosby-féle fiziológia és anatómia könyvet a macskákról. Kiskönyvtárakban valószínűleg nincs, de lehet neten találni fogsz róla infót, hogy merre van. Van magyar kisállat anatómiai könyv, sima szürkészöld színű, de fogalmam sincs, hogy ki adta ki. A mai modernebb könyvek eléggé drágák, 10-100 ezer forint körüliek. Lehet, hogy az állatorvosoknak van és tőlük is el tudod kérni, vagy legalább segítség alapon, hogy hol találsz kölcsönözhetőt, de a többsége angol-német/latin-magyar..stb.

De nevezzük csak cirmókpofinak :)

2019. szept. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez tökéletes :DDD cirmókpofi! Rendben, legyen ez a hivatalos neve akkor! :D


Pont ezért kérdeztem ám, mert nincs egységes neve, és nem tudtam, melyik a jó. Legyen orr melletti régió, szájkörnyék, bajusztő? Kicsit hülyén hangzik: "...felkelt, megcirógatta a macskájának az orr melletti régióját..." :DDDDD


A cirmókpofi az csillagos ötös! :D

2019. szept. 2. 16:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Bajuszpárna.
2020. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!