Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Szopják egymást a 4 hónapos kiscicáink. Mindegyik fiú,1 macskára 3 másik társa rácumizott, már tiszta nyál az egész hasa. Olyan mintha az anyjuk lenne ott, dorombolmak közben meg dagasztják a hasát. Valaki ilyennel találkozott már?

szept. 3. 09:50  Privát üzenet  

A válaszok
Ezt ne hagyd, válaszd el őket, mert lehetnek egészségügyi következményei. Korán elválasztott cicáknál ez előfordulhat.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont szept. 3. 10:03 Privát üzenet
Nekem volt hasonló esetem. 1 éves kandúrhoz jött egy kiscica, a féltestvére. Elég gyorsan összebarátkoztak, aztán a kicsi kinevezte a nagyot anyucinak :) Kb. 1 éves koráig szopizta a cicijeit, az meg hagyta, sőt mosdatta is :) Nem lett egyiknek se semmi baja, később is elválaszthatatlanok voltak, egész életükben. Ha a pótanyunak kinevezett cicát nem zavarja, szerintem ne aggódj.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont szept. 4. 10:42 Privát üzenet
Nekem volt egy kismacskám, meg egy felnőtt nőstény macskám, (nem az anyja volt) és a kicsinek meghalt az anyukája, és a testvérei, és utána mindig a nagy hasát gyömöszölte, meg szopni próbált, de a nagy meg hagyta neki, és még mosdatta is. Olyan kellemes látvány volt, hogy a nagy próbál gondoskodni a kicsiről. :)

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont szept. 5. 21:58 Privát üzenet

Elég extrém, de szerintem is hagyjátok. Ha a kicsit zavarja majd megoldja. Esetleg néha ellenőrizzétek a hasát, nem sebes e neki a cicije a zaklatástól.

Mi egyébként olyat is láttunk, hogy egy cica féléves koráig szopizott. Igaz az édesanyjánál, de volt rendesen tej is meg mindent...:D Elég fura volt, a végén a kicsi már szinte nagyobb volt mint a mama. Anyukának egy életre elege lett a kiscicájából, azóta kerüli nagyívben..

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont szept. 6. 20:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van egy 8eves kan kutyám és egy másik szinten kan kutyám akin egész álló nap párzó mozdulatokat végez. ?
Vajon az én hibám hogy a cicám így viselkedik? Van másnak is hasonló viselkedésű cicája? Egész nap csak egyedül szeret lenni, és mindig másik helyiségben mint én. Soha nem jön a közelembe.
Két kicsi nyulam meghalt, egy nap a nyuszik ketrecében ki volt borulva minden, egész cirkusz volt az olba, és sajnos kis nyúl meghalt, a másik nyakán pedig a ször le van jöve...
Öt napja raktam a halat az akváriumba. Másnapra meghalt a harcsa és a dánio. Hoztam másik harcsát aminek eddig semmi baja nem volt de ma egész nap csak vadul uszkál, keresgél és...
Mini yorksim most kapta meg a napokban a parvo meg a másik védőoltást egész nap csak kedvetlen, tegnap este evett még rendesen, mi lehet a baja? Ez normális dolog?
" Randizhat" a cicám? Macsekom Zoé kinti-benti cica és ha kiengedem egyfolytában egy vörössel van együtt, a másik macska egész az ajtóig követi. Már hónapok óta ez megy, mi lehet velük?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!