Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A falusi (tanyasi) cicák...

A falusi (tanyasi) cicák honnan tudják, hogy például a verebet meg szabad fogni, de a kiscsirkét viszont nem?

Figyelt kérdés

#macska #cica #ragadozás #etologia
2019. szept. 5. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Sehonnan, mindkettőt megfogják ha van rá lehetősége.

A kis csibének annyi előnye hohy mellette van az anyja aki védi, de sok helyen külön van a kotlós a csibéitől.

2019. szept. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom miért lett lepontozva az 1-es, ugyan honnan tudnák, sehonnan nem tudják.

Viszont akinek falun kiscsirkéi vannak, az más besurranó ragadozó ellen is védi, és védve neveli fel őket.

Még a neve is csirkeháló annak a hálónak, amivel közbe szokták keríteni őket, olcsó, vékony szálú, de erős drótból van.

Szóval ahogy ezek a menyétfélék, vagy rókák nem férnek hozzájuk, úgy a macskák se.

2019. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
#1 Ezt meg tudom cáfolni. Valahonnan idejött egy cica hozzánk. Szabad bejárása volt a kazánházba, ahol a csibék voltak (kb 90 db) egy nagy dobozban. Mégsem bántotta őket soha, pedig jó vadász és lett is volna rá lehetősége, mégsem tette. Szerintem tisztában van vele, hogy megkapja a részét belőlük, de még várnia kell rá. :D
2019. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
A tanyasi cicákat is ugyanúgy nevelik, mint a szobacicákat. Meg lehet velük értetni, hogy a kiscsirke nem vadászzsákmány, ugyanúgy, ahogy azt is megtanulja, hogy nem szarunk az ágyba, és nem az asztal tetején eszünk. Egyáltalán nem mission impossible a dolog.
2019. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Megtanulják szerintem, de nem mindegyik. Egy idősebb macsek már simán tudja, hogy el lesz náspángolva, ha hozzájuk nyúl. De volt olyan, hogy összebandáztak és kikoptattak egy egész csirkebagázst egy éjszaka alatt. Szóval macskafüggő a dolog. Még a nyulat is megfogja, ha az kicsi még (borzasztóan rágcsálóillatuk van nekik) és nagyobb helyen vannak, az anyjuk meg nem figyel rájuk. Tehát a lényeg, hogy valószínűleg felmérik a helyzetet, de, ha éhes is, akkor nem biztos, hogy nem fogja meg.
2019. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

A nyúlnak rágcsálló illata? Az fura. Teng

Nem szabad a nyulat rágcsálóvak együtt tartani.

De ha arra gondoltál hogy a nyúl a rágcsáló akkor tévedsz mert a nyúl nem rágcsáló hanem kisemlős.

2019. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Merz a macska vadászik.

A madarert menni kell, vadászni kell.

A kiscsirje ott csöpög a dobozba, az nem érdekes.

Ha nem.fut előle akkor nem zsákmány.

2019. szept. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Bocs a sok hibáért.

Nem.is javítom, mert szinte minden szó hibás.

Remélem érthető így is.

2019. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltam, hogy amíg picik, addig ilyen egérillatuk van. :D Furcsa, de tényleg az van nekik.
2019. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam van egy kóbor cica és minden nap lopott egy kiscsibét, miközben az én macskáim soha nem bántanák. Mihelyt befogadtam a kóborló kandúrt leszokott róla. Szerintem tudta hogy nem szabad de annyira éhes volt hogy nem talált másik lehetőséget élelemszerzésre.
2019. szept. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!