Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pusztulnak el folyton a...

Miért pusztulnak el folyton a macskáink?

Figyelt kérdés

Volt egy macskánk amely már többször ellett hozzánk. Emlékszem, amikor már szépen megnőttek a kölykei, hirtelen eltűntek. Feltehetően az anya macska zavarta el őket. Viszont én nagyon szerettem volna, ha újból lennének kiscicáink.

No néhány hónap múlva már született is 4 kismacskánk. Amikor pár hónaposak lettek, egyszercsak három nap alatt leépültek, pedig semmi jele nem volt. Egy macskán döglegyek is voltak, volt aminek a szája, orra, szeme véres váladékos volt és valahol az udvaron sárga hányást is láttam. Sajnos rendkívül szenvedtek és láttuk, hogy nem lesz jobb. El is pusztultak.

Utána néhány héttel, hoztunk egy kedves ismerőstől kettő aranyos kiscicát. Ők is szépen fejlődtek, és minőségi eledelt kaptak. Több hónapos macskák voltak, amikor is a lány cica kb. két napja nem evett és nagyon levert hangulatú volt és harmadnapra elpusztult. A fiú macska 1-3  nappal később ugyanazok a tünetek kíséretével szintén elpusztult.

Ezek után sokkal később született még öt kiscicája a fent említett macskától. Szépen növögettek. Gondoltam 6 macska nekünk sok, a kicsikből ajándékozok a volt osztálytársamnak. El is vitt kettőt. Telt múlt az idő, egyszercsak abból a három cicából ami itt maradt nálunk, az egyik rosszul lett. Nagyon sokat feküdt, csipás lett a szeme, de igazából először nem gyanakodtam, úgyhogy nagyon nem is figyeltem a jeleket. Később (kb. 3nap) arra lettünk figyelmesek, hogy haldoklik. Félig ki volt merevedve, de inkább olyan volt mintha le akarna bénulni. A szeme pedig nyitva volt. Természetesen ő is elpusztult...  Na de ha ez nem lett volna elég, a volt osztálytársam egy eseményen megkeresett és közölte, hogy mindkét tőlem kapott cica elpusztult. Később kiderült, hogy napra pontosan halt meg mindakét helyen a három macska...

(Aztán megint ellett a nagy macskánk, de ezek után inkább nem tartottuk meg őket). 

Később úgy alakult, hogy nagyapám munkatársától kaptunk két kiscicát. (Ekkor már különböző okok miatt nem volt meg a sokszor említett anya macska). Ez lassan 2 hónapja. Most megint ott tartunk, hogy egy macska elpusztult. Épp tegnap szóltak a nagyszüleim, hogy képzeljem már el, hogy az egyik kisebb macska haldoklik. Rohantam, hogy megnézzem, de már ki volt meredve és szintén nyitva volt a szeme. Nekünk dolgunk volt és azt hittük, hogy már meghalt. Aztán kiderült, hogy mégsem halt meg teljesen, de már percei voltak így is. Amikor fényre került, láttam, hogy az orrára és a szájára sötét váladék volt folyva.

Mialatt ezek a szörnyűségek történtek, mi mérgezésre gyanakodtunk (a szomszédaink hajlamosak), de szerintem valami egészen más lehet a háttérben. Amint mondtam, a volt osztálytársamnak ajándékozott macskák és a sajátunk ugyanakkor pusztult el. Az anyjuk génjeire is gondoltunk, hogy valami nem stimmel, de azokkal a macskákkal mi van ami nem is a rokona?

Kiemelném, hogy a körülmények megfelelők voltak minden esetben és a legjobb tápot, konzervet, csirkefarhátat, csirkenyakat, stb kapták. És még azt is hozzátenném, hogy egyszrű házimacskákról van szó.

Bocsánat a rendszertelen írásért, és köszönöm, ha végig olvastad. Ha pedig van valakinek ötlete, hogy mi lehet ezeknek a haláloknak az oka és leírná, annak nagyon megköszönném.


Üdvözlettel egy kétségbeesett lány :((



2019. szept. 9. 20:11
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Esetleg a házunknál lehet valami? Vagy valami parazita lehetett?
2019. szept. 9. 20:20
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Állatorvoshoz kellett volna fordulni, esetleg boncoltatni, mert ez valami fertőzés, ami akár évekig is képes fennmaradni.

A többihez inkább nem fűznék semmit, majd megteszi helyettem más.

2019. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A patkányméregtől is váladékozik minden testnyílása...talán állatorvoshoz kéne őket vinni és az sem jó, hogy szaporodnak össze-vissza. Legyen 1 macskátok és azt tartátok rendesen.
2019. szept. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Én csak azt nem értem,hogy:

1. miért nézted végig ahogy ez a rakás macska megszületik nálatok,haldoklik és kimúlik? Meg sem fordult a fejedben,hogy talán elvihetted volna őket egy állatorvoshoz?

2. egy rakás halott macska után miért akarod ezt annyira? Szerintem ezt a dolgot engedd el! Ha arra nem vagy képes,hogy egy állatorvost felkeress,miért hozol új macskákat? Miért szaporítasz? Nem vagy felelős állattartó,jobb ha felhagysz ezzel,csak meghalnak szerencsétlenek nálatok..

2019. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
...és tudod miért? Miattad. Mert hagytad.
2019. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk miért élnek 20 évig?
2019. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Hány macskát akartok még megölni? Ne kétségbeesett legyél, hanem felelősségteljes. Remélem, tudod, milyen is az.

Állatorvossal beszéltetek már? Miért nem vittétek el egyiket sem állatorvoshoz?

Ilyen áron egy értelmes,állatszerető ember egy idő után azért felfoghatta volna, hogy ez nem normális, és nem vitt volna oda több állatot. Hányszor fialtatjátok még a "nagy" macskát? Ivartalanítani kellene, nem szaporítani, aztán nézni, hogy megmerednek szegények. És még visztek oda máshonnan is? Ez most komoly? Örüljetek, hogy a "nagy" még él,derítsétek ki,mi zajlik ott, és addig ne vigyetek oda több állatot meghalni. Normálisak vagytok ti? Vagy miért kellett ezt eddig is így csinálni? Nem tűnt fel, hogy valami nem oké?

Remélem, hogy csak feszegetni akartad a határokat, és kamu kérdés. Ha nem, akkor elgondolkodnék a helyedben, hogy mennyire kell nekem egy állat, hogy aztán meg is haljon szerencsétlen.

2019. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Metionin ***** válasza:
100%
Gyanúsan parvo vagy más fertőzés amit az udvarról is össze lehet szedni és átadódik mindig a következő generációnak. Egymást is fertőzhetik már egész korán pl. FIV/FELV vírussal aztán nagyobb korukban jött ki rajtuk a betegség. De lehet öröklődő génhiba is pl. beltenyészet miatt. Megoldás ha a meglévő nőstény(eke)t ivartalanítjátok és a továbbiakban csak úgy tartotok macskát, hogy ivartalanítva, oltva, esetleg bent tartjátok.
2019. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Eddig kb. 18 macska pusztult el nálatok és egyszer sem hívtál állatorvost? Inkább ne vigyél haza több macskát. Ha mégis, akkor hord el állatorvoshoz vizsgálatokra, oltásra, parazitamentesítésre és ivartalanításra.
2019. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk macskaleukózis volt. A környékbeli macskák közül is több elpusztult. Mi a miénket rendszeresen vittük orvoshoz, a végén elaltattuk, nem lehetett megmenteni. Az állatorvosi kérek-perec megmondtam, hogy most jóideig ne tartsunk macskát.
2019. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!