Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítene a macska viselkedésén...

Segítene a macska viselkedésén az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán volt vele probléma azonban az utóbbi fél évben egyszerűen lehetetlen vele egy fedél alatt élni.Megállás nélkül nyávog,nyugtalankodik hiába van vele játszva és foglalkozva.

Ameddig dolgozunk a bejárati ajtót szét marrta.Lépcsőház tehát mennie sincs igazán hova mégha akarnám se tudnám kiengedni innen.

Elég nagy a ház bőven van helye.Kaparófája is van,ennek ellenére minden máson élesíti a körmeit egy ideje csak azon nem.

Ritka eset,de jelölget is.


Már a szomszédok nem egyszer jöttek le szólni,hogy a nyár alatt zavaró volt,hogy megállás nélkül az ablakban nyávogott ameddig dolgoztam (és persze engem is zavar nem tudok tőle aludni..).


Segítene ezeken a gondokon (vagy legalább a nyávogáson és jelölgetésen) a macska ivartalanítása?

Maine coon kandúr cica,1-2 éves.

Kicsit tartok tőle,mert rengetegen az ötletre a fejembe vágták,hogy az baj mert kövérebb lenne tőle,meg cukorbeteg meg mit tudom én már miket mondtak még.Röviden minden ellene szólt,de a tömeg másik fele meg mindent mellette érvel.

Lenne tőle bármi egészségügyi gondja (akár csak 'lehetséges' formában)?


A válaszokat előre is köszönöm.



2019. szept. 10. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Minel kesobb ivartalanitassz annal nagyobb a kockazata a beavatkozasnak. Viszont elegge ritka jelenseg a komolyabb mellekhatas. Viszont viselkedesben sokat javit. Kb ivartalanitas utan 1-2 honappal kezd el lenyugodni. Jeloles megszunik. A sok beszed szerintem nem fog. Az fajta jelleg. Az okosabb fajta macskak beszedesebbek is. Orulj h nem bengalid van. Az meg "rosszabb". Mindig beszel de par mondat utan mar rikacsolva ordibal. Megertem hogy aggodsz a macskaert. De sokkal tobb a nyeresege mint amennyi a kockazata. Nalunk mar 6 macska volt ivartalanitva. Egynek se lett baja. Hizas dolog valos. A nostenyekre inkabb jellemzo. Viszont normalis kajaval orvosolhato. En royal dietas tápjaval ertem el sikert. Azota csinosak es minden ok veluk. Szerintem ne hezitalj. Idovel csak roszabb lesz.
2019. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta.

Nyugodtan mutesd meg a cicát, és kerhetnéd hogy a karmábol vágjon le az orvos.


Nem próbáltad pórázon sétáltatni?

2019. szept. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!