Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelídítsek meg, vagy...

Hogyan szelídítsek meg, vagy oldjak fel egy újonnan érkezett felnőtt macskát? Mennyi időt hagyjak neki? Felbátorodik vajon 24 órán belül és előjön? Bánthatták?

Figyelt kérdés
Még csak 2 órája van nálam, de nagyon félős, elbújt a wc mögé, morog, fúj, pupillái tágak és ha simogatni próbálom v felé nyúlok akkor riadtan nézi és követi minden mozdulatomat. És nagyon büdös kaki szagú, mert mialatt hozták be Szegedről Pestre bekakilt és még össze is kente magát. Megsimogatni sem merem nem h megfogni és megfürdetni.
2019. szept. 14. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki időt, csak vigyázz nagyon, közben meg ne szökjön.
2019. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na igen. A megszökés.

Na most az a probléma h 1 órácskára hunytam le a szemem, és mióta felébredtem, azóta nem találom a macskát pedig minden zugot megnéztem, átvizsgáltam tüzetesen, még a lehető legelképzelhetetlenebb helyeket, réseket is.

Az a vicc, h megszökni nem tudott, mert szúnyogháló van mindenhol, a fürdőszobaablak volt bukóra nyitva, de még ott sem(!) mert nincs nyoma.

Azon is rabicháló van, és nincs helye annak h "szervezkedett" volna.

Az ajtó csukva volt, minden csukva van.

Mégis Hudini módjára eltűnt és emiatt gyomoridegem van mert az én felelősségem.

Ilyet én még életemben nem pipáltam!

Kerestem fél óráig mint a hülye, de meguntam és még a szagát sem érzem.

Mert mint mondtam is, elég büdi h összekente magát kakival.

Nem létezik h egy ekkora lakásban el tud tűnni, 35 nm maximum?!?!

2019. szept. 14. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:

A fürdőszoba ablakon nincs háló?

Ha nincs kiférhetett, nem feltétlenül hagy nyomot...

Persze nem biztos, hogy megszökött.

A másik meg, hogy hagyd békén ne foglalkozz vele (ne is próbáld megfogni egy jó darabig), hagyd hogy ő a saját tempójában ismerjen meg téged és az új környezetet. Ez egy macskának elég stresszes helyzet. A 2 óra neki semmi.

2019. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kérlek olvasd el még 1x figyelmesebben az első kommentemet, ahol azt írom h VAN háló a fürdőszobaablakon (is) csak nem szúnyog, hanem rabicháló. Mindegy, mert azóta már meglett, még aznap éjjel előbújt a rejtekhelyéről, de jól belém hozta a gyomorideget a kis szélhámos, 12 órán keresztül hűlt helye volt, már lemondtunk róla. Elkönyveltük h megszökött.

Aztán mit talált ki magának hova bújik?

Hát a konyhaszekrény alá! 😂🤦‍♀️

Amit csak hátulról, a tűzhely mögül tud megközelíteni, szóval te nem láthatod!

Nagyon rafinált módon pécézte ki ezt a helyet h ne is tudd hol rejtőzik!

Szóval elneveztem Houdini macskájának.


És sajnos azóta is rettentő mogorva és félénk, nem tudom mit kezdhetnék vele, fog-e egyáltalán közeledni felém :(

Rám haragszik pedig soha nem bántanám.

Képes lenne megkapni is annyira fél.

Nem merem megsimogatni pedig nagyon vágynék rá, de nem ad rá esélyt.

Nem baj, én várok...................

2019. szept. 17. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!