Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Royal Canin vs. Leonardo?

Royal Canin vs. Leonardo?

Figyelt kérdés

Ivartalanított, benti macskáknak kéne, és ezek között vacilálok:


Royal: [link]



Leo: [link]


Az oldalon valamiért nem írják, de a csomagolásán a Royalnak rajta van, hogy "dehidratált baromfifehérje 30%".


Most a Royalt kapják és elég szép tőle a a szűrük, de a nem túl magas hústartalom miatt, ami ráadásul kizárólag dehidratált baromfifehérje, gondolkodom a váltáson.


Szerintetek ez a linkelt Leonardo jobb?



2019. szept. 17. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A dehidratált hús amiatt előnyös, mert allergiás cicák csak ezt ehetik. A nem allergiásnak is jobb szerintem, megelőzésképpen. A friss hús meg úgy friss, hogy azt is szárítani kell előtte, hogy egy táphoz hozzá lehessen adni...


A Royalt általában mindenki dicséri, én viszont egyikkel sem vagyok kibékülve, mert cukrot és gabonát is tartalmaznak, ami közül mindkettő ártalmas és felesleges egy cicának. A gabona csak amolyan töltőanyag, de a cica nem fogja magát jóllakottnak érezni, többet eszik és elhízik.


Javaslom, hogy inkább zooplus-on nézz körül, rengeteg a választék, és bár ott is nagyon szelektálni kell, ha közel tökéletes tápot szeretnél, de talán nagyobb eséllyel találsz megfelelőt.

2019. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az a helyzet, hogy az Applaws nevű tápot, ami elvileg jobb fajta az összetevők alapján, már próbáltuk, de rosszabb eredményt értünk el az összes macskánál mint a Royalal... Hullot a szőrük, a színük is fakóbb lett, a székletük sem tetszett és gyakran jártak alomra, illetve a 8 kg. annyi idő alatt fogyott el mint Royalból az 5.

Pedig fokozatosan váltottunk, úgy ahogy kell.

Amikor vissza váltottunk a Royalra, akkor már nem vesződtünk annyit a fokozatokkal, mégis látványosan szebbek lettes ismét.

Szóval sajnos nem feltétlenül garancia az sem, hogy jók az összetevők, legalábbis a mi tapasztalataink szerint...


Szimpi lenne az Acana amúgy például, de sajnos az drága nekünk...

Tudsz esetleg valamit ajánlani, amivel esetleg tapasztalatod is van?

2019. szept. 17. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos még én is keresem az igazit, ami jónak tűnt, az is csak ideig-óráig vált be, aztán vagy megunták, vagy "elvesztette a hatását". Most rendeltem nekik a GranaPet Sterilised tápból egy adagot, bár az is nagyon drága, de reménykedem, hogy ez beválik minden szempontból. Ha megérkezik, írok majd, hogy mik a tapasztalatok.
2019. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a kettő közzül eddig a Royal Canint szerették meg jobban, a Leonardo bárányos főleg nem ízlett nekik.
2022. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!