Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aggódom! Van egy "kamasz"...

Aggódom! Van egy "kamasz" kandúr macskám, aki mostanában nagyon furcsán viselkedik. Mi a fene baja lehet?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat fogyott,és egyáltalán nem eszik annyit.Nem is annyira játékos,mint általában,és én nagyon aggódom.Nagyon furcsa dolgokat csinál.Ma nagy nehezen sikerült szereznem a kedvenc kajájából.Azt már méterekről megérzi,de ma semmi:látta,hogy ott a zacskó,benne pedig a konzerv,de meg se közelítette.Aztán raktam a táljába belőle,és akkor elkezdte enni,és végül meg is ette.Kicsit később adtam neki egy sajtdarabot,amit otthagyott.Most meg arra mentem ki,hogy egy bébiegér lóg ki a szájából,ami még él...Elborzasztott.Kitette a szájából,le a földre,és közben meg elkezdett valami nagyon furcsa hangokat adni.Nagyon megijesztett.Az egér meg közben még vergődött:próbált volna kiszabadulni,de már alig volt ereje.Ezután bejöttem.Beteg lehet,vagy mi a baja?
2010. júl. 15. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nemtudom. De szerintem vidd el állatorvoshoz. Az is lehet, hogy valami rosszat evett. Igen azis lehet, hogy beteg de nem vagyok állatorvos, ő biztoos többet mondana.

Remélem meggyógyul a cicád.:)

2010. júl. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

macska, úgyhogy egeret fog

kandúr és párzási időszak van...vidd el orvoshoz és ivartalaníttasd

2010. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben semmi furcsa nincs, melegben a macskák kevesebbet esznek, akárcsak mi, és mivel kandúr, és "kamasz", lehet hogy mostanában kezdett el csavarogni, területet kialakítani magának, így sokat járkál, amitől szintén fogy. Az egér meg normális dolog, hiszen ő egy ragadozó, és ha hazavitte, akkor neked vitte a zsákmányt, aminek inkább örülni kell, akkor is, ha kicsit gusztustalan. Dicsérd meg legközelebb érte, simogasd meg, és ha zavar, akkor vedd el tőle és dobd ki vagy engedd el.
2010. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az hogy hozott neked egeret a ragaszkodását fejezi ki, megosztja veled a zsákmányát.
2010. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A macska egy állat. Miért várod tőle, hogy emberi kritériumok szerint viselkedjen? Megfogja az egeret és úgy nyersen meg is eszi. Ez neki nem undorító. Ilyen a természete.
2010. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hell-ikon ***** válasza:

30+ fokos meleg van... ebben az időben teljesen normális, hogy nem nagyon esznek a macskák és a kutyák sem. (ugyanúgy ahogy mi is kevesebbet és kevésbé nehéz ételeket kívánunk ilyenkor).


A sajt egy elég zsíros akármi, nem csoda, hogy otthagyta.

Az, hogy vadászik, az azt is jelenti, hogy jól van, nem beteg, mert ha az lenne, vadászni sem volna kedve.


Ne aggódj, nincs semmi baja a macsekodnak. Az enyémek sem nagyon kívánják a kaját ebben a melegben, s azontúl, hogy a hasukból is leadtak, a képükre is ki van ez írva reggelente mikor adok nekik enni.


Ja egy tipp: próbálj minél korábban adni neki enni, mikor még nincs nagy meleg, hűvösebb időben az étvágyuk is jobb.

Nálunk az eddigi rendszer az volt, hogy reggel 7-kor kaptak enni, de a meleg miatt azt tervezem, hogy holnaptól már reggel 6-kor kapnak.

2010. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.:)Eléggé megijedtem,de látom,hogy alaptalanul.Még sose volt macskám,úgyhogy nem tudtam,hogy ez van nyáron.

Majd én is korán adok neki enni.

2010. júl. 15. 12:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy férges, azért fogyott le, és nem eszik.
2010. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!