Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 éves macskámnak most vettem...

8 éves macskámnak most vettem észre, hogy alig van foga. Mitől lehet ez? És ettől még élhet sokáig?

Figyelt kérdés
A felső szájpadlásán konkrétan egy fogat sem láttam, alul még azért van pár. Feltűnt, hogy nehezen rágja amit adok neki. Most mit csináljak? Mi lesz ha minden foga kihullik? Van olyan táp amit akkor is simán meg tud enni?

2019. szept. 23. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Sokat fialt nősténymacskáknál gyakori ez. Nőstény, és ha igen, ivartalaníttattátok? Kemény tápot többé ne adj, hanem puha konzervtápokat. Valószínűleg a csontja is ritkul, ha a fogait elvesztette. Vegyél neki LAKÓZMENTES (Lactose free) tejfölt, és naponta egy kanállal adj belőle. Ha nem laktózmentes lesz, akkor fosni fog. Ne a hűtőből kivéve hidegen add neki, mert megfázik tőle, hanem előtte egy órával vedd ki. Romlott tejfölt ne adj neki, előtte mindig kóstold meg, hogy a kinyitott tejföl nem savanyú-e. És meg kéne nézetni állatorvossal, nem ínygyulladás miatt vesztette-e el a fogait, mert abból komoly bajok lehetnek kezelés nélkül.
2019. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vidd el orvoshoz...
2019. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gabóca Kabóca ***** válasza:
100%
Fogkő lehet oka a foghullásnak.Az én cicámnak mindegyik foga ki lett huzva 10 év alatt(fogkő,szuvasodás).Utána konzerv cicakaját,villával osszetort kajákat evett.Még éveket élt utána igy is.15 évesen FIP vitte el.Fájdalmas gyulladt fogakkal nehezebben eszik mint fogak nélkul.A gyulladt fogak eltávolitása használ.
2019. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vitaminhiánytól is lehet. Egy ismerősömmel örökbe fogadtunk egy cica testvérpárt, én orijennel meg hússal etetem az enyémet, ő meg kitekattal, darlinggal az övét. Az én cicámnak fényes, dús, selymes a bundája, az övének érdes, száraz, kemény. Fogai is alig vannak, lusta is. Bár utóbbi lehet genetika, meg végülis mindent rá lehet fogni a genetikára, de azért el is lehet gondolkodni a tartási körülményeken.
2019. szept. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

8 éves macskának még bőven kellene, hogy legyenek fogai, egyáltalán nem idős. Több oka lehet: sok ellés, genetika, ínyprobléma stb.


Ha nem marad foga, akkor a tápot nyilván nem tudja elropogtatni, maximum akkor, ha beáztatod neki. Doki mit mond?

2019. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak 18 évesen hullott ki az utolsó 4 foga, de mivel rágás nélkül nyelte kiskorától a tápot, így nem okozott neki gondot továbbra sem.

Nyugi, hogyne élhetne még, az enyém ezután még 6 évet élt :')

2019. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én elvinném dokihoz és ő le tudja ellenőrizni a fogait. A lány cicám elég rossz állapotban 4 évesen került hozzám így sajnos neki is vannak már 7 évesen fog problémái. Volt fogkő tisztítás is kb. egy éve, de utána volt ínygyulladása is amit kezelni kellett. Jelenleg észrevettem, hogy már megint nem rág és mivel voltunk oltáson rákérdeztem a dokinál aki megnézte a fogait és elől a foga le van törve, azt mondta, hogy idővel ez komolyabb gondot is okozhat nála ezért el kell vinnem öt, hogy altatásban húzza ki neki.

Ezek után szerintem komoly fájdalmai lehetnek a cicádnak ha már alig van foga. Mielőbb vidd orvoshoz szegény állatot.

2019. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta hogy általában fémet rág ilyenkor mint például egy konzervdoboz, szalálmi végén lévő fémzár stb és azért törtek ki fiatalon a macskám apró fogai és egy metszőfoga is. Tehát ezeket rejtsd el a macskától, viszont így még sokáig fog élni csak ne legyen gyulladt.
2019. szept. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!