Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy tudjak...

Mit csináljak hogy tudjak aludni vagy hogy csináljam?

Figyelt kérdés
1 hónapja van nálam egy kisfiú cica 1 éves amúgy nagyon aranyos értelmes de mindennap 4 es 5 között felkel ugrál mindenfelé és nem tudok aludni és már lassan nem bírom úgy ki vagyok merülve mivel nem vagyok rutinos cica tartó remélem valaki tudd adni bármiféle tippet vagy ha valamit rosszul csinálok köszönöm szépen

2019. szept. 25. 04:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Van kijárása a cicának? Vadászni szeretne szerintem...ne feledd: a cicók éjszakai állatok!

Az én fiúcicám is ilyen volt, a problémára az ajtóra szerelhető macskaajtó jelentette a megoldást. Azóta odakint rajcsúrozik :DDD

2019. szept. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos Neked is át kell állnod az éjszakai életmódra, még jobb, ha beletörődsz, hogy mehetsz lepkékre vadászni hajnalban. Nem olyan rossz az. :D
2019. szept. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

De gondolom, nem a szobádba van bezárva éjjelre, ugye?

Az enyém kb 1-1,5 éves koráig 2-3x felkeltett, hajnalban, hogy játszana, bújna vagy csak nyávogott a sarokban. Na ez volt a rettenetes időszak. Most már este 10 körül kidől és általában, ha lefekvés előtt kifárasztom játékkal, akkor 5-5.30 körül kezd éledezni, de akkor kelek én is. Ha nem foglalkozom este vele, akkor simán 3-4 között már megy az alomba, kapar, nyávog, mászkál a fejemen.


Ez van, hozzá lehet szokni, én egész jól ignorálom, pedig olyan hangja van, hogy a lépcsőházban hallani lehet. Ja, füldugó, alvómaszk nekem bevált (ez utóbbitól az enyém fél és leszokott arról, hogy az orromhoz jöjjön ha alszom, hogy csekkolja, élek e).

Hétvégén van, hogy felkelek 6-kor, adok enni, inni, almozom és visszafekszem, ő meg az ágy szélén, az ablakban, a konyhában vetyereg meg düdörög, de mint írtam füldugó! 🤣 🤣

Kitartást!

2019. szept. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Salx Narval ***** válasza:
Feltételezem alom és víz van kitéve neki, vagyis semmi baja nincs csak unatkozik az ingerszegény környezetben. Nehéz tanácsot adni úgy, hogy nem ismertek a tartási körülmények. Minden lakásnál v háznál más-más megoldás a jó, van ahol még egy cicó beszerzése a megoldás, van ahol a beletörődés és megszokás, van ahol a macskabarát környezet kialakítása.:D Nálam pofon egyszerű volt kint alszik és 7-órakor van reggeli ( ott ül az ablakban de csak 7 után vertyog :D)
2019. szept. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Zárd ki a macskát a hálóból!

Pár éjjel nyűvi majd az idegrendszered, hogy beengedd, de meg fogja szokni.

Le lehet pontozni, de a másik lehetőség, hogy a kialvatlanságot választod - amúgy meg nálam alapelv, hogy nem alszom állattal.

2019. szept. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Nehogy ezért kiengedd, mint első válaszoló írta!

Bár lehet, hogy ez szóba sem jön, mert nem kertesben laksz.

Én is azt tapasztaltam, mint valamelyik előttem szóló, hogy egy-másfél éves korra ez megszűnik, de tényleg főleg akkor, ha még abban a korban is van vele este foglalkozva.

Ugyanez volt, 4 körül már piszkálta a lábamat, rám ugrált, nyávogott az arcomba, de én nem zártam ki a szobából, mert nagyon szeretem, ha a közelemben van :)

Nálam vannak többen, egymást is lefárasztják, de én is szoktam velük játszani késő délután, este és szerencsére megszűnt a probléma 1 éves kor után.

Tarts ki, elmúlik, ki ne rakd ezért a házból.

2019. szept. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
Ki ne engedd! Macska lakasban szeret lenni, illetve ha kiengeded lehet szuper porazt kapni. Mi kertesben lakunk es a szomszed mindig a kertben setaltatja a macskat, porazon. Najo, nem tudok segiteni, mert nalunk a macska a kertben lakik (ill teraszon es a 3-4 kornyekbeli extra szolgajanal). Kuszobon nem jon be, szepen leul elotte. Kis cukk
2019. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Van mindene úgy én sem fekszem le aludni hogy ne lenne tiszta alom friss vize és kajája vannak játékai és nem szeretném ki rakni mert szeretem. Igen estére be van zárva a szobába de nem egy kis lyuk szobárol van szó hála az égnek de sajnos estére nem engedhetem ki a lakásba mert a család jön megy és párszor már ki szalad az ajtón és félek hogy el szokik mert anyira meg ijed valamitől meg több mint fél évig panelba lakott porázal én is ki szoktam vinni mert sajnálom én is szegenyt hogy csak a lakásba van. Sokat szoktam vele játszani de az öt kicsit sem fárasztja le hiszen macska kb egésznap alszik. De azért köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
2019. szept. 25. 10:19
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálam estére (pont ezért) be vannak zárva egy másik szobába, ahol kapják a vacsit. Úgy szoktattam őket, hogy 8-kor mindenki felmegy a "hálószobába", ott van az alom, a víz, a játékok. Megkapják a kaját, aztán reggel kiengedem őket onnan.


Nincs hangzavar, nincs rohangálás, megszokták, hogy az a "nyugiszoba". :D

2019. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Salx Narval ***** válasza:
Így viszont azt nem értem, hogy tud annyira zavarni egy külön szobában, hogy nem tudsz aludni tőle? Szerintem is idővel jobb lesz, szoknia kell mindenkinek a megváltozott helyzetet és kompromisszumokat kell kötni, nyilván a belátásod szerint. Néha a szeretet rossz tanácsadó és nem biztos, hogy jót teszünk vele.
2019. szept. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!