Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hetes kiscicákat találtam,...

1 hetes kiscicákat találtam, hogy tudom felnevelni őket úgy, ha kétféle ajánlatot kaptam?

Figyelt kérdés

Két tapasztalt ismerősömtől két nagyon különböző javaslatot kaptam.

Egyikük ezt ajánlotta:

1.Vegyél kiscica tápszert vagy így készíts magad:1csésze kecsketejbe 3 tojássárga, 1 evőkanál natur joghurt és egy evőkanál olívaolaj és vitamin-ásványi anyag cseppek/paszta.

6 hetes korig 3 óránként macskacumisüvegből cumiztasd őket a tápszerrel. Ezután el kell kezdeni a hozzátáplálást, mégpedig a tápszerbe kell áztatni a minőségi elválasztó kölyöktápot, 4 óránként adni nekik ezt a pépet, egészen 4 hós korukig. 4 hónapostól kaphatják külön a szárazat, mellé a tápszert még 1 éves korukig napi 2x, mellé napi 2x nyers hús és belsőség, főleg máj adását ajánlotta, abban az esetben, ha nálam marad vmelyik, egy éves kortól száraztáp reggel és nyers hús, belsőség este.


Másik ismerősöm ajánlata:

Sima bolti tejet fecskendővel etesd, 4 hetesen el lehet kezdeni tejbedarát, apróra vágott párizsit, meg macskakonzervet adni. Bármilyen jó. Ha már megerősödtek, olyan 2-3 hónaposan, lehet nekik házi kosztot adni, hogy megszokják, elfogadják a későbbiekben, esetleg vehetsz vmilyen tápot ropogtatnivalónak éjszakára. Bármilyen jó. Amíg cumiznak úgyis szólnak, 4 óránként kb, később elég napi 3x adni nekik enni.


Most akkor mit kéne tennem? A kicsik elég rossz bőrben vannak, hívtam orvost, ő tápszert javasolt, de nagyon drága. Házilag készítsek, vagy sima bolti tej is jó? És a többi, amit elmondtak, kire kéne hallgatnom?


2019. szept. 25. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A másodikat semmiképp sem javaslom. A legtöbb macska laktózérzékeny, a sima tejtől hasmenése lesz, plusz semmi tápanyag nincs benne. A tejbedara és a párizsi sem alkalmas az etetésükre.
2019. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Cicatápszer! Tejet felejtsd el minden formájában, nem való nekik, mivel ennyire picik, az esetleges tejtől kapott fosással meg is ölheted őket.

Az első tanács jobb, de tej és otthoni kutyulás helyett tápszer. Későbbiekre pedig ez a hol száraz hol nyersetetés már nem jó tanács, kikészíted vele az emésztőrendszerüket. Alkalmanként belefér a nyers husi (kivéve disznó!), de nem ilyen módon, ahogy leírtad.

Illetve én feleslegesnek tartom egy éves korig a tápszert, legkésőbb fél évesen már mindent esznek, amit a felnőttek, az anyjuk is elválasztaná őket eddigre.

Van viszont kölyköknek való táp, szàraz is, nedves is, ami a megfelelő vitaminokat és egyebeket tartalmazza.

2019. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Csakis kizárólag macskatápszert adj nekik!

Mindkét módszer hülyeség, amit írtál. Miért kéne 4 hónapos koráig pépen tartani, amikor normális esetben 6 hetesen már megeszik az anyatej mellett a kölyöktápot is?

A sima tej egyáltalán nem jó, mindenképp macskàknak való tápszer kell.

Illetve ennyi idősen segítened kell az ürítésben is őket, a hátsó részek masszírozásával. Ezt optimális esetben az anya cica teszi

2019. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vidd állatorvoshoz őket,majd ő segít mit hogyan tegyél,plusz megnézi minden oké e velük.Vagy érdemes szétnézni a környezetedben van e esetleg egy éppen szoptató cica aki elfogadná őket.
2019. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Mindkettő nettó hülyeség.

Csak cicatápszer kell még jó pár hétig, semmi egyéb. Tudom, hogy drága, de ezzel van csak esélyük. Tápszert 8 hetes kor körül el lehet hagyni, 4-5 hetes kortól fokozatosan ráállva a minőségi kölyöktápra. Husit is kaphatnak ekkor már, ebben igaza van az első ismerősnek. Májat viszont csínján, csak ritkán, havi egyszer-kétszer keveset.


Végső megoldás a kecsketej, de ehhez nem kell semmi, pláne tilos a tojássárgája!

2019. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Mindkettő hülyeség. Cicatápszer kell neki, meg egy állatorvos aki elmondja mi a menetrend.
2019. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

2 napos kiscicákat nevelek éppen, felejtsd el a bolti tejet!


Amíg ilyen kicsik, addig vegyél tápszert (jár hozzá cumisüveg) és azt add nekik! Háromóránként mehet, de úgyis ordítani fognak, ha éhesek. Nálam az egyik, általában kétóránként üvölt.

Kaja után nedves ronggyal vagy vattakoronggal dörzsöld meg óvatosan a hasukat és a feneküket addig, amíg nem pisilnek és kakilnak!


Joghurt és tojás sárgája nem kell, a tápszerben benne van minden amire ilyenkor szükségük van. Én a nagyobbaknál azt csináltam, hogy összeturmixoltam a magas hústartalmú konzervet a tápszerrel, plusz tettem bele Calopet pasztát (sima vitamin) és azt adtam nekik cumisüvegből.


Nyers húst ne adj nekik, amíg nem estek át az első féreghajtáson.

Felneveltem már pár almot (nem, nem házi szaporulat, mentettek voltak), mindig bevált.

2019. szept. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó. Konzerv helyett sima főtt hússal is turmixolhatok? És ezt a keveréket mettől meddig kéne adnom? A száraz kaját mikor keverhetem bele és mikortól mehet szárazon?

Azért mondta egyébként, hogy 4 hósig ne adjak sima szárazat, csak pépet, mert neki volt cicája, ami fuldokolt tőle, meg volt, ami majdnem kiszáradt, infúziózni kellett, mert nem ivott eleget. Ezért mondta, hogy amíg ilyen kis esetlenek, meg tőlünk függnek, addig jobb olyan kész telt adni, amit könnyen megesznek, jól emészthető és minden benne van. Mondta, hogy ha nem akarom már tápszerezni, akkor 4 hónapostól adhatok sima laktózmentes tejet a táp mellé. Ez így korrekt szerintem. DE, milyen tápot vegyek majd? A tápszert esetleg felesben adhatom, hogy: fele cicatápszer, fele kecsketej-tojás?


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2019. szept. 25. 11:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Még valami, mennyit kéne enniük egyhuzamban ilyen korban?
2019. szept. 25. 12:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Felejtsd màr el ezt a tejet, tápszert adj simán és kész, abban benne van minden.
2019. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!