Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2-6 hónapos korig az étrend...

2-6 hónapos korig az étrend hány %-a lehet tej?

Figyelt kérdés

2 hónapos kiscica, már mindent eszik, de igényli még a tejet. Laktózmenteset vettünk neki, de nem tudom napi ételadagjából mennyi rész lehet a tej? Egyharmada az sok?

Mert reggel kb egy deci tejet megiszik és délig elvan azzal. (Délben konzervet eszik, estére száraz tápot, amit kint is hagyunk neki reggelig.)

Ez így okés?



2019. szept. 29. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én amikor a 3-5 hónapos cicámnak tejet adok, akkor a víz helyett teszem. A száraztápot/ konzervet ugyanúgy kint hagyom, csak a vizes tálkában tej van.
2019. szept. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na igen, most jön az, hogy a tej étel vagy ital.
2019. szept. 29. 18:20
 3/13 anonim ***** válasza:
A bolti tejek fel vannak vizezve nincs sok tápértékük, szóval italnak számít. Ha anyatejről lenne szó az étel lenne, mert sok tápanyagot, vitamint tartalmaz.
2019. szept. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És anyatejből mennyi a normális ilyen korban?(csak kíváncsiságból)
2019. szept. 29. 21:43
 5/13 anonim ***** válasza:

8-10 hetesen már elválasztja őket az anyjuk és áttérhetnek előszőr a nedves majd a száraz kajára.

2 hónaposan táplálás szempontjából már nem igénylik a tejet.

2019. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A legtöbb kismacska minimum 3-4, de van, amelyik 6 hós korig is szopik.
2019. szept. 30. 09:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej tök más, mint a bolti tehéntej. Ha szereti add neki, persze csak laktózmenteset, de emiatt nem szabad a kaja adagját csökkenteni. Szóval, inkább ital, mint étel.
2019. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A legtöbb kismacska minimum 3-4, de van, amelyik 6 hós korig is szopik."


A legtöbb kismacska már 3 hónaposan/12 hetesen új gazdánál van és egyáltalán nem szopik...

Az anyamacska már úgysem engedi annyira ha kinőtt a foguk mert fáj neki és elzavarja magától őket.

2019. szept. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem, oké, köszi a válaszokat.

De az én cicám minden reggel CSAK tejet kér. Nem eszik meg reggel semmi mást, sír meg kapaszkodik fel rám, akármit csinálok, csak akkor nyugszik meg, ha kap tejet. Aztán délig nem is eszik. Szóval egy étkezés neki csak tej.

2019. szept. 30. 12:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindegy, ha nincs hasmenése tőle akkor adhatsz neki, legfeljebb többet pisil.
2019. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!