Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár hetes kiscicának mit...

Pár hetes kiscicának mit szabad adni enni?

Figyelt kérdés
A sztori úgy van, hogy a hét elején felfedeztük, hogy van 4 kiscica egy putri alatt. Az anyja ide ellette és rejtette el őket. Már pénteken ki merészkedtek a cicák, es az anyja is szoptatta még őket. Mára (vasárnapra) az anyát es 3 kölykét már nem láttuk. Hangos nyávogásra lettünk figyelmesek, mely nem akart abba maradni. Gondoltam kinézek rájuk es csak egy cica volt, itt hagyta az anyja. Miért hagyhatta itt ezt az egyet? Mikor kimentem hozzá, gondoltam viszek egy kis tejet neki hátha abba marad egy kicsit a nyávogás, es eljon érte az anyja. A tejből nem kért, de nem "csipogott" tovább szegény, de elkezdett engem követni mindenhova, es csak akkor Hangoskodott, mikor magára hagytam. Szerintem kb 4-5 hetes lehet, a fogai már kint vannak. Mit szabad neki adni itthonról? Olvastam hogy lehet kapni ilyen "anyatej pótló tápszert" de azt csak a hét közepe, vége felé tudok szerezni, de addig félek hogy szegény elpusztulna. Köszönöm a válaszokat.

2019. szept. 29. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Nekem most 6 pici cicám van, az anyjuk nemigen akarta szoptatni őket, tehát kénytelen voltam 4 hetesen bemutatni őket a rendes kajának.

Első menetben dobozos, csomagos Junior tápot kaptak. Megették. Aztán egy kis tejfölt, az is megették. 2 hét után sikerült eljutnunk oda, hogy mostanra már a rendes húst is megeszik. Májacskát, darált húst kapnak, heti egyszer dobozos tápot is.

2019. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tápszer, ennek híján kecsketej, ennek híján puha kölyökcicáknak való nedves táp, magas hústartalommal, szükség esetén leturmixolva.
2019. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, tehéntejet ne adj neki, mert könnyen hasmenést okoz, ami egy ilyen pici cicánál végzetes lehet!
2019. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

főtt hús, főtt tojás, túró

ha nem tudja megenni, akkor turmixold le neki. Esetleg laktózmentes tejjel.

2019. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tejet ne adj neki kérlek, mert attól csak hasmenése lesz.

Elképzelhető, hogy azért hagyta hátra az anyja, mert beteg. Esetleg vidd el állatorvoshoz, hogy kiderüljön nincs-e valami baja. Érdemes lenne féreghajtót kapnia, de ilyen pici cicánál mindenképpen állatorvosnak kell megállapítania az adagot.

Illetve állatorvosnál lehet venni tápszert kismacskáknak, ez lenne a legjobb megoldás etetés szempontjából. Illetve zooplusról is tudsz rendelni tápszert:

[link]


Ha már kint van a foga, akkor el lehet kezdeni a szilárd tápra való szoktatást. Ebben az esetben is azt ajánlom, hogy netről rendelj tápot. Nem tudom milyen árú kajákat tudsz megengedi magadnak, ezek többnyire whiskas árkategóriában vannak, viszont nem ízfokozóból meg állati hulladékból állnak, hanem valódi húst tartalmaznak. Az összetevőknél lecsekkolhatod, hogy hány % hús van bennük. :)


A Purina one kicsit drágább és nem is olyan jó táp, azért tettem bele a listába, mert azt szupermarketekben is lehet kapni, ha semmiképp nem akarsz netről rendelni az jó alternatív választás lehet.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Drágábbak az acana, orijen, applaws, tápok de ezek még több húst tartalmaznak. Kölyköknek nem tudom mi van még, felnőtt cicáknak még van pár márka, amit fel tudok sorolni mint olcsó és elfogadható minőség. De nem akarok hipokrata lenni én royal caninnal és applawsal etetek, (royal canin kittennel amíg kicsi volt a cicám), vannak akik megköveznének érte, mert az rc-ben sok a kukorica. Nekünk viszont ez vált be.

2019. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyi lenne a kérdés hogy vizet (gondolom nyilván) szabad-e neki adni?
2019. szept. 30. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vizet természetesen kell, nem csak szabad.

Bár ha főleg nedves, magas víztartalmú eledelt eszik, akkor nem biztos, hogy fog inni, de mindig legyen lehetősége.

2019. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!