Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első kandúr elfogadja a társa...

Első kandúr elfogadja a társa más kandúrtól született fiát?

Figyelt kérdés
Két cicám van, egy kandúr(az első cicám) és egy nőstény(a második. Mindkettőt úgy találtam másfél év különbséggel, pár hetes korukban. A nősténnyel 10 hónaposan épp az ivartalanítást vártuk(pár 8 nap múlva lett volna az időpont), amikor meglógott. 6 hét után került elő, naná, hogy vemhesen. Nem volt szívem ivartalanítani a kicsinyeivel. Szóval az van, hogy 5 kicsiből 4 nem akart cumizni, az anyja is kilökte őket folyton, gyanítom betegek voltak, szóval próbáltam én etetni őket, de sajnos nem maradtak meg, gondolom betegek voltak, az anyja tudta ezt. Egyetlen fiát a végletekig félti, iszonyú jó anya. Szóval úgy döntött a család, hogy nem kéne elválasztani őket, ha már úgyis csak ez az egy maradt meg, nálunk maradhatna. És bár mindennap beengedtem a nagyfiút a kis családhoz, félek, hogy ellenségként fog rá tekinteni, mivel idegen kandúrtól van, az enyém bár ivartalan, de nem akarja majd "eltüntetni" a portáról? Hogyan szoktassam hozzá? Amúgy a kicsit is majd jó korán ivartalaníttatni fogjuk(kb 3 hósan az anyjával, a doki mondta, hogy lehet így). Szóval két fiú, ha ivartalanok, akkor nincs miért veszekedniük, ugye? A rangsor is egyértelmű, ha a kicsi nem pofátlankodik, akkor nem lehet baj, ugye?
2019. okt. 2. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kandúrok azért támadják a kölyköket, mert párosodni akarnak az anyjukkal, és amíg szoptat nem tüzel. Mivel a kandúr ivartalan, ezért ez a veszély nem fenyeget. Már most szoktatod őket egymáshoz, ha közvetlenül nem is találkoznak, később sem hiszem, hogy baj lenne, legfeljebb, ha a kicsi szemtelenkedik kap 1-2 pofont.

Láttam én már menekülő ivaros kandúrt is kiscicák elől!

2019. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivartalanok (lesz a kicsi is), a párosodási ösztön miatt nem fognak balhézni.

Viszont ettől függetlenül is előfordulhat, hogy nem bírják egymást, de ennek ellenkezője is. Sőt azon se lepődj meg, ha a saját anyja akarja majd a kiscicát elűzni a területéről, amint nagyobb lesz.

2019. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. okt. 2. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!