Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyacica fúj a kicsikre. Mit...

Ren.ef kérdése:

Anyacica fúj a kicsikre. Mit tehetünk? Sürgős!

Figyelt kérdés

Szeptember 16.-án ellett meg a macskánk, öt egészséges kiscicánk lett. Eddig semmi gond nem volt, tegnapelőtt azonban idegen kutya jutott valahogy a telekre, a cicákat az alattuk lévő rongyokkal kihúzta a kis házikójukból és azóta az anyacica fúj a kicsikre, nem eteti őket. Nem szeretnénk elveszteni őket, de arra nincs lehetőség hogy a házban legyenek és valaki etesse őket. Meg egyáltalán mit adhatunk nekik? Több weboldalon olvastam a dologról de a mi helyzetünkhöz illő választ nem találtam. Van rá mód, hogy az anya újra etesse a kicsiket?

Előre is nagyon köszönöm annak aki megpróbál segíteni!



2019. okt. 2. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Uj rongyot keress, dorzsold at az anyacicat vele, tedd oda a kicsiket. Mas otletem nincs. Esetleg a kicsiket letorolgetnem. Szoval a kutya illatat kellene eltuntetni...
2019. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer egy kóbor anyához aki az udvarban található kutyaólba elett le egy idegen cica jutott és utána az anya elhagyta a kicsiket. Sajnos hiába próbáltunk bármit nem etette őket. Nekem kellett tápszereznem őket,de ők még csak 2 naposak voltak így elpusztultak sajnos :( pedig állatorvosi felügyelett alatt történt sajnos így sem lett semmi.


Próbáld meg lefektetni az anyacicát és a kicsiket odarakni a cicire. Ha kell többen fogjátok le a mama cicát.

Ha ez se jön be akkor tápszerezni kellene őket vagy a környéken mama cicát keresni.

2019. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás lehet a "béranyaság". Keresni kell egy mamacicát, akinek van teje, és megpróbálkozni, hogy ő megszoptatja-e őket.
2019. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Trauma érte az anyamacskát, mert elhúzkodta a kicsinyeit a kutya. Még szerencse, hogy életben vannak. Helyezd át őket anyástul, kismacskástul máshová. A rongyot tüntesd el, a eddigi kisházukat is, a kismacskákat törölgesd le langyosvizes ruhával. A lényeg, hogy eltűnjön a kutya szaga. Talán így visszafogadja őket. Én sem tudok jobb tanácsot adni, ha nincs lehetőségetek magatoknak táplálni az almot. Hány kiscicáról van szó? Tényleg nem tudjátok megoldani?
2019. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy öt kismacskáról van szó. Nem figyeltem. Próbáld meg azt, amit írtunk. Ez a két választásod van. Szoptatós macskát elég nehéz találni, de nem lehetetlen. Esetleg kérd állatorvos segítségét, hol tud a lakóhelyeden most szoptató anyamacskáról, ahol esetleg csak egy-két kiscica lett.
2019. okt. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Holnap megpróbálom áttörölgetni őket, új helyet és pokrócokat már ma kerítettünk nekik, és ezúttal biztosra mentünk hogy ne férhessen hozzájuk semmi. Meglátjuk mi lesz holnap.
2019. okt. 2. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló vagyok. Ez mind oké, de írod, hogy tegnapelőtt óta nem ettek a két hetes cicák. Holnapra elpusztulnak, erre nem gondoltál? Adjál már nekik valamit enni!!!
2019. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Van macskatápszer, de ilyen későn már nem tudsz beszerezni semmit. Jobbhíján tegyél higított tejet egy zacskóba, vágd ki a csücskét, aztán valamennyit egyenek már szerencsétlenek. Nem igazán tudok kitalálni semmi mást, ha nincs otthon semmid, amiből ehetnének. Hirtelen ez jutott eszembe. Valahogy csak szopnak belőle valamennyit.
2019. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ivartalanítani kéne...
2019. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi van a kiscicákkal? Áttörölgetted őket?

Ivartalaníttasd az anyamacskát, amint elapad a teje!

2019. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!