Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Erőszakos, hisztis idős...

Erőszakos, hisztis idős cicával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A cicám még csak 11 és fél éves, de már elkezdett nagyon zsémbessé válni. Egyre erőszakosabb, és szinte megállás nélkül magyaráz nekem. Nálatok van ennek a kezelésére valami bevált tipp? Fenyítés nem jön szóba, mivel nagyon szeretem, viszont remélem, még sok-sok évig velem lesz, és nem szeretném, ha teljesen elfajulna a helyzet.

Köszi mindenkinek, aki ad valami jó ötletet. (Állatkínzók kíméljenek jeligére. Gyakorlatilag családtagról van szó.)


2019. okt. 3. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi okok kizárva? Lehet megérné elvinni az állatorvoshoz. Ha ott minden rendben, akkor még a Feliway Classic jutott eszembe.
2019. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán el kéne vinni dokihoz, hogy minden rendben van-e vele. Ha már családtag. Nem?
2019. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál, vizsgálattól vérvételig sokmindenen túl vagyunk. Szerencsére fizikai baja nincs.
2019. okt. 3. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

11-12 éves cica még nem idős.:)

De ettől még fájhatnak a fogai, lehet fogköves, amitől begyullad az ínye és az nagyon tud fájni, lehet gond az ízületeivel, füleivel, lehetnek vesekövei.

Én azért egy UH-t is még bedobnék a cél érdekében, mert ha folyamatosan beszél, holott azelőtt nem tette, akkor panaszkodik.

2019. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy valójában még nem számít öregnek, ezért is írtam, hogy még alig múlt 11. :)

Mindig is beszédes típus volt, de nem ennyire. De akkor beszélek az állatorvossal, hogy induljunk el azokkal a vizsgálatokkal is, amiket eddig nem ítélt szükségesnek.

Köszi mindenkinek!

2019. okt. 3. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vmi vitamin se ártana, vagy speckó táp, megelőzés képen.
2019. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kap immunovetet, és a kora miatt már elkezdtük bevezetni az étrendjébe a vesediétát is. Konkrétan RC Renalt, mert az állatorvos azt javasolta, de egyelőre még kap mellette mást is (a többi kajának a túlnyomó többsége is Royal Canin).
2019. okt. 4. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!