Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskabetegség okoz...

Milyen macskabetegség okoz dührohamot?

Figyelt kérdés

Hoztunk egy 7 hetes kiscicát. Évek óta vágytam újra cicára, de most 1 hónap alatt megutáltam a macskákat. Én nem tudom mi az isten baja van, de már cafatokra tépte a karom. Semmilyen szóra, hang emelésre nem hallgat, ha rá van szólva vagy fújva bedöntött fejjel, keresztbe állt szemmel megtámad, este is rohangál bent, nekifutásból teli körömmel rám ugrik. Elmosódott tekintettel tépked és rohan. Már kénytelen voltam néha odacsapni nagyon óvatosan, pedig a sírás kerülget utána, hogy bántottam. Esküszöm ez szereti, ha ütve van. Nem lehet felvenni, megsimogatni, mert azonnal harap. Nem dorombol csak ha olyanja van, ha teljesen kimerült.

Milyen betegség okoz ilyen tüneteket? Mert biztos, hogy van valami baja! Ez nem normális!!!

Itt a 200eFt-nyi macska cucc, imádom a cicákat, együtt vesszük még a levegőt is mikor alszunk, de ezt nem lehet tűrni. Vérzik a karom minden nap. Ez nem játszik, fel-le rohan opálos tekintettel és mindent megtámad.

Komolyan, már az elaltatás is eszembe jutott. Soha ilyen macskát nem láttam, pedig 13 cicánk volt egy ideig és mások cicáit is mindig magamhoz édesgetem. Biztos beteg szegény, de mi lehet? Kinti-benti cica az anyja, de nem habzik a szája, semmi baja nincs ezen kívül!



2019. okt. 4. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyről hoztad, ahol nem volt kiskorától kézhez szoktatva, semmi más baja nincs.
2019. okt. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Minden este mosdatta a hölgyet, együtt tévéztek, ölbe vette simogatni. Nem. Biztosan beteg szegény, csak nem tesztelhetjük mindenre. Most pl. mellém feküdt 2 percre, teljesen nyugodt volt. Majd mintha hallana vagy látna valamit, elborul az agya.
2019. okt. 4. 20:43
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

“Esküszöm ez szereti, ha ütve van.“

Ez minden bántalmazó kedvenc mondata. Viszont tévedés, sőt, hazugság. Te egész egyszerűen élvezed, ha verhetsz egy neked kiszolgáltatott lényt, állatkínzó vagy. Az még egy babacica, eltéptétek az anyjától csak azért, hogy te püfölhesd kedvedre? Te vagy mentálisan beteg, már ne is haragudj...

2019. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Most is itt pislog azzal az édes kis pofijával, összeérintjük néha az orrunkat csak úgy és ablakozunk is, megszimatoltatom az új dolgokat, belesünk mindenbe, fáradtan is játszok este, direkt csak én adok neki enni.. este lesz ilyen, ahogy hazaérek megvadul, addig alszik. Nem akarom bántani, de egyik nap is már betettem a hordozóba. Féltem tőle. A szemem kellett megmenteni előle!
2019. okt. 4. 20:49
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Most 11 hetes a cica és az elaltatása jutott eszedbe?

Te nem vagy normális!

2019. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy normális. Szegény állat egy őrülthöz került. Keress neki másik gazdát!
2019. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi már, ez egy kismacska. Egyrészt nagyon fiatalon került az az anyjától, kb. 12 hetes koráig ott lett volna a helye, hogy rendben fejlődjön minden értelemben, így a szocializáció kérdésében is. Másrészt kölyök, így játszik. A testvére vagy az anyja rászólna, ha fájna a harapása, viszont mivel ugye tőlük ezt nem volt alkalma megtanulni... Harmadrészt ne bántsd szerencsétlen állatot, az elaltatás meg igencsak gonosz gondolat tőled.
2019. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

“ Nem lehet felvenni, megsimogatni, mert azonnal harap.”

Akkor ne vedd fel és ne simogasd. Élőlény, nem plüss.


“Nem dorombol csak ha olyanja van, ha teljesen kimerült.”

Na neee, egy macska nem dorombol megrendelésre, amikor te úgy akarod? Mik vannak... kezdem azt sejteni, hogy direkt provokálsz, kisasszony. Unatkoztál, aztán most ott röhögsz magadban a felháborodott válaszokon. Ugye?

2019. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
mivel eteted ? nem biztos hogy düh roham, ha magas taurin származékú táppal eteted akkor ez simán előjöhet. ugyanis a macska tápba erőteljesen adagolnak taurint, (nagyobb mennyiségben mint a szervezete kívánja) ettől aktívabb, jobban játszik ,élénkebb..stb
2019. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Istenem, nem ököllel verem, ne képzeljetek már be ilyesmit! Csak a popsijára csapok néha nagyon óvatosan, mert a nem, pff, állj, nem szabad, hé, sicc, tapsolás nem vállt be. Hogy vegyem le magamról??? A nyakamra, arcomra, karomra támad, fel-le rohan, majd kiugrik a szíve olyankor!!! Mondom, teljesen normális a cica, majd a semmiből lesz ilyen és újra lenyugszik, nyal és mellém fekszik. Ha veszett vagy agydaganatos, persze, hogy elaltatom inkább, minthogy szenvedjen vagy sztrókot kapjon az idegességtől és a kezemben haljon meg! Segíteni akarok neki, 3 hete keresem mi lehet a baja! Sose láttam ilyen macskát! Nem ülhetek a szőnyegre mert körbe rohan és rám támad, véres az egész lábam mert alvás közben kieresztett körmökkel futkos rajtam, a karom és a kezem is egyre jobban ég és fáj, az arcomon karmolások. Lezuhant a cica mászókájáról, mert ott is állat módon ugrált oldalra fordított, görcsös nyakkal. Ezt nem lehet ráfogni arra, hogy kicsi volt. Volt már nem egy kicsi macskám, tudom milyen, ha játszik egy cica.
2019. okt. 4. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!