Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

A Vitaminthe paszta féreghajtó macskák részére hatékony, tényleg kihajtja a férgeket? Elég "erős"? Kijáró macskának jó?

Légy szi', írjon, aki rendszeresen ezt adta a kinti-kijáró macskának!

Keress kérdéseket hasonló témákban: kert, udvar, szabad-e, macska, kijárás, féreghajtó, paszta, egér, természet

okt. 5. 19:13  Privát üzenet  

A válaszok

Rokonom ezt használja, rendesen jöttek a mocskok..

Én a Ferdocat pasztát használom, ez is nagyon jó .

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont okt. 6. 09:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon hálásan köszönöm, hogy írtál! Remélem, hogy még visszanézel ide, mert szívesen kérdeznék tőled vagy rokonodtól.

Azt a helyzet, hogy nálunk 2 macska él és egyiknek jobbak a reflexei, mint a másiknak (ez itt nem egy elcsépelt szófordulat, hanem tényleg így van; az egyik egy idősebb ivartalanított nőstény, neki pengék a reflexei, a másik egy kandúr, ő kicsit beteges születése óta).

A lényeg viszont az, hogy engem levernek reflex ügyben és ennek az a következménye, hogy nem bírom beadni nekik a tablettát, összességében tegnap 4 próbálkozásból 3 sikertelen volt, így 3 tabletta ment veszendőbe, 1 macska pedig féreghajtó nélkül maradt.

A kínlódás és harcok elkerülése miatt akarok nekik inkább pasztát adni, de régebben már használtunk Vitaminthét és nem voltam abban b8ztos, hogy jó.

Az adott cicusok kinti-kijáró macskák, így az ürüléküket nem látom!!! A kandúr szokott néha alomtálcába vizelni, de a nagydolgát mindig kint végzi, a nőstény pedig kis- és nagydolgot is kint intézi.

Neked kinti vagy benti macskád van? Bentinél - feltételezem - nem olyan nagy a veszélyeztetettség, a fertőzésveszély, de legalább láthatod, hogy mit produkált az alomba.

Írj még légy szíves! Azt nem is tudtam, hogy a Ferdocatnak is van pasztája, jó, hogy ezt megírtad!!! Keresni fogom ezt is.

Mennyit adtok (te vagy rokonod) a macskáknak? Bekeveritek a kajájába vagy benyomjátok a szájába? Vagy felnyalja a tányérból?

# 2/3Időpont okt. 6. 10:40 Privát üzenet

Hogy próbálod meg adni nekik a tablettát?

Grabancánál kapd el picit, emeld fel a fejét, és nyomd le neki a nyelve tövéig. Én ilyenkor meg szoktam fogni még a fejüket, hogy ne köpjék ki azonnal, kicsit összezárom az állkapcsukat, és így sikerül mindig beadni nekik. A pasztát is ki fogják nyáladzani, mi adtunk egy időben azt is, de volt olyan macska, akinek elkezdett a nyála termelődni, és szinte az egész kifolyt a szájából. És hiába zárod össze az állkapcsát, oldalt kifolyik. :D

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont okt. 6. 22:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Cestal cat féreghajtó tablettát, akik ismerik, használják: hogy néz ki pontosan a tabletta?
Macska számára melyik a legjobb féreghajtó készítmény?
Macska féreghajtó túladagolás esetén teendő?
A Vitaminthe paszta (féreghajtó macskák részére) tényleg vényköteles? Állatorvosnak kell felírnia?
Négy napja találtunk egy dobozban 14! kiskutyát. Orvos szerint labrador méretűek lesznek és egészségesek, viszont férgesek! Létezik a drontal puppynál olcsóbb féreghajtó 2 hónapos kutyik részére?
Féreghajtó - emberek részére. Igaz az hogy aki háziállatot tart, annak érdemes nem csak az állatnak venni féreghajtót, hanem rendes gyógyszertárban saját részre is?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!