Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Vitaminthe paszta féreghajtó...

A Vitaminthe paszta féreghajtó macskák részére hatékony, tényleg kihajtja a férgeket? Elég "erős"? Kijáró macskának jó?

Figyelt kérdés
Légy szi', írjon, aki rendszeresen ezt adta a kinti-kijáró macskának!

2019. okt. 5. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Rokonom ezt használja, rendesen jöttek a mocskok..

Én a Ferdocat pasztát használom, ez is nagyon jó .

2019. okt. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon hálásan köszönöm, hogy írtál! Remélem, hogy még visszanézel ide, mert szívesen kérdeznék tőled vagy rokonodtól.

Azt a helyzet, hogy nálunk 2 macska él és egyiknek jobbak a reflexei, mint a másiknak (ez itt nem egy elcsépelt szófordulat, hanem tényleg így van; az egyik egy idősebb ivartalanított nőstény, neki pengék a reflexei, a másik egy kandúr, ő kicsit beteges születése óta).


A lényeg viszont az, hogy engem levernek reflex ügyben és ennek az a következménye, hogy nem bírom beadni nekik a tablettát, összességében tegnap 4 próbálkozásból 3 sikertelen volt, így 3 tabletta ment veszendőbe, 1 macska pedig féreghajtó nélkül maradt.


A kínlódás és harcok elkerülése miatt akarok nekik inkább pasztát adni, de régebben már használtunk Vitaminthét és nem voltam abban b8ztos, hogy jó.


Az adott cicusok kinti-kijáró macskák, így az ürüléküket nem látom!!! A kandúr szokott néha alomtálcába vizelni, de a nagydolgát mindig kint végzi, a nőstény pedig kis- és nagydolgot is kint intézi.


Neked kinti vagy benti macskád van? Bentinél - feltételezem - nem olyan nagy a veszélyeztetettség, a fertőzésveszély, de legalább láthatod, hogy mit produkált az alomba.


Írj még légy szíves! Azt nem is tudtam, hogy a Ferdocatnak is van pasztája, jó, hogy ezt megírtad!!! Keresni fogom ezt is.


Mennyit adtok (te vagy rokonod) a macskáknak? Bekeveritek a kajájába vagy benyomjátok a szájába? Vagy felnyalja a tányérból?

2019. okt. 6. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy próbálod meg adni nekik a tablettát?

Grabancánál kapd el picit, emeld fel a fejét, és nyomd le neki a nyelve tövéig. Én ilyenkor meg szoktam fogni még a fejüket, hogy ne köpjék ki azonnal, kicsit összezárom az állkapcsukat, és így sikerül mindig beadni nekik. A pasztát is ki fogják nyáladzani, mi adtunk egy időben azt is, de volt olyan macska, akinek elkezdett a nyála termelődni, és szinte az egész kifolyt a szájából. És hiába zárod össze az állkapcsát, oldalt kifolyik. :D

2019. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a kései válaszért.


Amikor először adtam be neki, akkor sikerült, mert gyanútlan volt, aztán hamar megtanulta, hogy mi a helyzet és tiltakozott.

Tarkóbőr fogás trükköt ismerjük.

Takaróba is be szoktuk csomagolni. Pár napja próbáltuk megint beadni.

Szájába sikerült betenni, tartottuk összezárva a száját. Amikor azt hittük, hogy már biztosan lecsúszott, el lett engedve a pofikája - egyből köpte ki... Addig ott tartotta a szájában.

Nagyon haragszom a gyógyszergyárra, mivel ez a tabletta iszonyatosan keserű és meg lehetne oldani pl zselékapszulába téve a hatóanyagot, de szerintem direkt így csinálják. Ez már a sokadik, amit nem sikerült lenyeletni.


Egyébként ez a macska is azt csinálja, hogy a nyálával keveredett tablettát folytatja ki a száján.


Lehet, hogy spot-on lesz véve...

2019. okt. 17. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!