Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kinti macskáim...

Mit csináljak a kinti macskáimmal sötétedés után?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Van 2 db 7 hónapos kinti cicám. Mindkettő ivartalanított lány.

Ezeket a macskákat egyik ismerősömtől hoztuk el, mert ők befogadtak egy kóbor anyamacskát, aki 2 napra rá megszült, miután befogadták.

A kölykök kezelve lettek, féregtelenítés, oltás, bolha és élősködő ellenes szerekkel, állatorvoshoz vittük stb.

Nem érezték magukat jól nálunk a lakásban, 2-3 napig csak a sarokban ültek vagy nyávogva nézték az ajtót és kaparták is.

Hiába a sok játék, foglalkozás, nekik csak az volt a vágyuk, hogy menjenek ki.

Úgy voltunk vele, ha nem szeretnék itt lenni, nem érzik itt magukat jól, akkor visszavisszük ahonnan hoztuk, nem akarunk rosszat a cicáknak.

Aztán felhívtuk az illetőt, elmondtuk nekik mi a gond, erre ő megmondta, hogy persze, hogy ilyenek, hiszen ők kint tartották, ezek kinti ciák, így ezért utálnak a lakásban maradni. Nekik is kint voltak, csak a nyári konyhára voltak beengedve, mert ott nyáron hűvös, télen pedig meleg van.

Oké, akkor mondom csinálok kint nekik a hátsó melléképületből egy fajin kis helyet, ahol tudnak este aludni.

Betettem a régi ágyamnak a nagy vastrag matracát, vettem nekik direkt macska ágyat, vettem macskajátékokat, berendeztem a helységet, hogy ha kint is vannak, legyen egy helyük, ahol tudnak bent is lenni, ha épp ahhoz van kedvük.

Ez a dolog bevállt, tökéletesen működött ez, hogy nappal kint vannak, ha álmosak voltak bementek oda, néha a házba is bejönnek, 10 percre lefekszenek a kanapéra, dorombolnak, simogatom őket, aztán már mennek is ki és kint várják a kinti játékaikkal a folytatást...Szeretek velük játszani, valamikor egyhuzamban 2-3 órát is.


A probléma kb egy hónapja kezdődött el, mikor már nem csak az udvarunkon szaladgáltak, hanem kezdtek érdeklődni a szomszéd, a szomszéd macskák után, már kint fedezték fel a dolgokat.

Napközben nem volt gond, akkor főleg itthon voltak az udvaron vagy a helyükön.

Éjszaka kezdtek el vándorolni itt pár háznyi távolságban.

De egy ideig semmi gond nem is volt ezzel.

Aztán mikor már a jeleit mutatták, hogy ivarérettek lettek, azonnal ivartalanítva lettek.

Utána picit úgy érzem lenyugodtak.


Most a héten történt meg a nagy baj. Este mentem etetetni a szokásos időpontban a cicákat és csak az egyik jött elő.

Kettő helyre szoktak feküdni, a már emlitett kinti lakóhelyükön illetve van egy másik épület is, az is nyitva nekik kis résen hogy betudjnak menni.

Keresem a cicát, sehol semmi.

Mondom ez nekem fucsa. Kimentem a ház elé és csak annyit láttam, hogy a cica ott fekszik a szemben lévő ház előtt és nem tud mozdulni.

Azonnal hoztuk be, folyt belőle a vér... a sz.r..

Behoztuk, elláttuk, amennyire tudtuk addig, amíg nem tudtuk vinni reggel a dokihoz, mivel egy környékbeli orvost se tudtunk elérni éjszaka.

Másnap már megis műtötték.... az egyik hátsó lába szilánkosra tört és a medencéje is eltört.

De hála a profi orvosnak sikerült megműtenie és megmentenie a cicát.

Most már jól van, a körülményekhez képest. Természetesen be van zárva a helyére, kb egész nap ott vagyunk vele felváltva. A másik cicust így sajnos nem tudjuk beengedni hozzá, mivel a doki megmondta, hogy semmiképp sem, ne hogy játékból összetörje vagy bántsa.

Már járni tud óvatosan, enni is eszik magától.


A kérdésem a következő tehát: Az szerintetek megoldás lenne e, ha a macskákat ahhoz szoktatom, hogy sötétedés után már csak bent vannak a helyükön és nem engedem el őket sehová?

Nem szeretném ha baleset érné őket este. Mert este vannak így elemükben. De úgy gondoltam, ha délután jól kifárasztom őket játékkal, akkor talán estére fáradtak lesznek és nyugodtan aludnának reggelig.


A helyükön egyébként megmaradnak, ott nincs bajuk mint a lakában, ivartalanítás után is ott voltak, és jól viselték.



2019. okt. 6. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem adtátok volna fel 2-3 nap alatt, beleszoktak volna a benti életbe is. Persze, nyugodtan zárd be őket éjszakára.
2019. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha akarnak be is jöhetnek. Örülök neki ha épp olyanjuk van. A rekord 2 óra volt akkor is mert a kanapén elaludt. De utána már mindenhol mászni akart ki. Azt tartom furának hogy sokan le sem szarják a macskáikat itt a környéken is, a napi egy etetésen kivul, sem törődés, se játék, aztán meg is élnek 10 éveket szar kaján szar körülmények között többek közt nálunk is keresve az ételt meg kukábol stb. Se autó nem üti el, semmi ...
2019. okt. 6. 17:35
 3/13 A kérdező kommentje:
2 óra azóta miota kint lett a helyük.
2019. okt. 6. 17:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, meg lehet próbálni, hogy éjszakára bezárod őket, de ugyanúgy történhet velük bármi nappal is. Elég, ha csak egyetlen egyszer megy ki, és simán megvan a baj. Rohadt nagy szerencsétek van, hogy túlélte a gázolást! Az elején el lett rontva, nem lett volna szabad őket kiengedni! Megszokták volna idővel!
2019. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint van, úgyis meghal egy idő után, nem kell szépíteni, lehet, hogy holnap, de lehet, hogy csak 5 év múlva. De nem fog annyit élni mint amennyit bent élne. Nem beszélve arról, hogy vadászik is, ami ugye káros a természetre nézve. Valahogy tartsd telken belül. Mondjuk rakj csibe hálót a kerítésre, és akkor nem tud felmászni, vagy ilyesmi
2019. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nézzetek utána a macskakifutóknak! Ha a kerítést nem tudjátok megcsinálni macskabiztosra, akkor esetleg csináltathatnátok egy zárt kifutót kintre, (mint a kutyáknak a kennel), úgy, hogy közvetlen átjárásuk legyen a házból! Akkor nem tudnak elkóborolni, de azért tudnak bámészkodni, napozni...
2019. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely az udvaron,csirkehálóból meg néhány oszlopból lehet zárt kifutót építeni a mellékèpülethez. Az lenne bölcs döntés.
2019. okt. 7. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy csak bent tartott cica kerül új lakásba, akkor is hetekbe telik, míg megszokja. Nem azért sírtak és kapartak, mert ki akartak menni, hanem azért, mert még nem érezték magukat otthon, hiányzott a megszokott környezetük. Persze most már nagyon nehéz lenne őket benti életmódra visszaszoktatni, de én még most is megpróbálnám. Így pár éven belül nyomuk fog veszni, vagy csak holtan kerülnek majd elő. Ha mégsem, az csak valami ritka nagy szerencse lesz.
2019. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Folyamatosan próbálkozom a benti szoktatásra, de nem megy. Délután mikor hazajövök a munkából már vár (a nem törött lábú, hanem a másik), és olyankor például bejön lefekszik és simogatni kell és csak utána kezd el például enni..Kicsit lefekszik, el van 2-3 órát, aztán ki akar menni és estig elő sem kerül. Aztán este szokott előjönni, akkor ismét bent van itt eszik, bent van 1-2 órát és szintén megy ki.

Én próbálkozom, de hiába! Maradnak az alternatív módszerek, amiket írtatok, pl. ez a kifutó és kerítés dolog. Köszi az ötleteket!

2019. okt. 7. 19:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom! Van két cicám akik kintiek voltak. Hozzám kerültek és mivel panelban lakom a kint tartás nem opció. Nagyon nehéz volt és rengeteg türelemre volt szükségem, de megszokták és igen, nagyon nehéz volt, de mai napig azt mondom, hogy megérte és ha kellene elölről kezdeni akkor is megérné!:) Nincs lehetetlen, ha valamit nagyon szeretnél! Talán a kifutó tényleg jó ötlet volna a ti helyzetekben.
2019. okt. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!